cewka Nel

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

cewka Nel

Postautor: rayan13 » śr maja 21, 2014 1:13 pm

witam pana! proszę pana mam zamiar kupić jedną z cewek nela na małe sreberka którą by mi pan jako dobry fachowiec mógłby mi polecić
tornado 18,75
hanter 18,75
która z nich będzie głębsza i czulsza.
rayan13
 
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 20, 2014 7:54 am

Re: cewka Nel

Postautor: ProScan » śr maja 21, 2014 1:44 pm

Uważam się za jako takiego fachowca od napraw wykrywaczy, a nie od sond NEL.

I nie wiem co to oznacza "małe sreberka". Bo jeśli to mają być denary rzymskie, albo brakteaty - to takie rzeczy zostawiamy archeologom i porady jak takich rzeczy szukać się nie doczeka ode mnie.

Jeśli są to jakieś 1/24 thaler czy inny nowożytny badziew, to sonda 18,75kHz jest ok i każdy rozmiar byle nie większy od 11 cali.


:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: cewka Nel

Postautor: mariusz.babilon » czw maja 22, 2014 4:12 pm

Witam!

Chodzę już ponad rok z At Pro i cewką Nel Hunter . Cewka idealnie nadaje się na cienkie sreberka jest bardzo szybka,czuła i ma bardzo dobrą separację . Naprawdę polecam .
Jeśli chodzi o Tornado to nie testowałem, ale jest szersza więc na pewno ma inną charakterystykę pracy a co za tym idzie będzie mniej nadawała się na sreberka w zaśmieconym terenie .
Pozdrawiam.
mariusz.babilon
 
Posty: 23
Rejestracja: czw maja 19, 2011 12:39 pm
Lokalizacja: Polska

Re: cewka Nel

Postautor: anRO » wt wrz 02, 2014 3:43 pm

Krótko o Tornado, i dopiero teraz bo testuje ją od dwóch miesięcy.Piekielnie czuła,nawet na takie drobiazgi jak współczesny jeden grosz.Na miejscówce przeszukiwanej od czterech lat,najpierw Vaguero 9x8, póżniej MXT traker 950,wyszło naprawdę sporo,i to jakim sprzętem - Coinmasterem pro.Tryb All metal.Jestem pod wrażeniem tej cewki.Zasięgu specjalnie, nie testowałem,ale na większe przedmioty jest naprawdę spory.Wadą podstawową jest ciężar Producent deklaruje 590 gram,a na wadze z osłoną i kablem odczyt 710 gram.Cewka popielata.Podobno czarne są lżejsze.Ze względu na rozmiar trzeba nią machać z dala od wojskowych butów,bo daje od nich sygnał.Trzeba po prostu ,wydłużyć sztyce.Mimo tego naprawdę warto.
anRO
 
Posty: 63
Rejestracja: czw gru 08, 2005 6:39 pm
Lokalizacja: malopolska


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości