Bounty Hunter Land Ranger

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Bounty Hunter Land Ranger

Postautor: meel » ndz cze 29, 2014 8:33 pm

Witam,
zamieniłem oryginalną metalową śrubę mocującą cewkę do wysięgnika, na śrubę plastykową i wykrywacz w trybie statycznym ma znacznie lepsze osiągi, tylko nieraz się zbudza. Chciałem zapytać co może być przyczyną?
meel
 
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 16, 2014 6:25 pm

Re: Bounty Hunter Land Ranger

Postautor: ProScan » ndz cze 29, 2014 10:17 pm

Proszę jeszcze wykonać eksperyment odwrotny - założyć metalową śrubę na powrót.

To będzie jakaś informacja dla Pan i dla mnie jeśli się okaże, że wzbudzenia ustały i zasięg zmalał.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Bounty Hunter Land Ranger

Postautor: meel » pn cze 30, 2014 11:04 am

Witam i dziękuję za odpowiedź.
Zamieniłem na śrubę metalową i po włączeniu w trybie All metall, od razu mam sygnał wykrycia metalu i muszę znacznie obniżyć czułość. Z metalową śrubą pracuje stabilnie na granicy sygnału wiodącego, tylko zasięg ma mniejszy. Dodam, że w trybie dyskryminacji wykrywacz ma znacznie większy zasięg i dlatego próbuje znależć przyczynę.
Wygląda to tak jakby wykrywacz wykrywał tą śrubę jako metalowy przedmiot. Nie wiem dlaczego, bo metalowa śruba była zamontowana oryginalnie.
Próbowałem również podczas pracy wykrywacza na progu słyszalności sygnału wiodącego, zamienić śrubę na plastykową, sygnału w ogóle nie słychać i dopiero znaczne zwiększenie czułości, powoduje slyszalność sygnału wiodącego, tylko wtedy wykrywacz potrafi się wzbudzić, nieraz muszę unieść cewkę do góry i po chwili jest w porządku, ale na pewno zasięg ma większy, sprawdziłem to w terenie.
Może potrzebna jest jakaś regulacja lub zestrojenie?
meel
 
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 16, 2014 6:25 pm

Re: Bounty Hunter Land Ranger

Postautor: ProScan » pn cze 30, 2014 11:57 am

Po włączeniu, po ponownym naciśnięciu na ALL METAL sygnał wiodący powinien powrócić do wartości ustalonej fabrycznie.

Czy tak się dzieje?

Po za tym Land Ranger ma osobne klawisze do ustalania sygnału wiodącego. Z opisu wynika, że Pan ich nie używa tylko próbuje zmieniać ten sygnał za pomocą czułości (w jakim trybie??).

Mam poważne wątpliwości, czy Pan właściwie użytkuje ten detektor. Takim wypadku ingerowanie w elektronikę byłoby ostatnią rzeczą, którą bym sugerował.

:pa

proscan

Co do obsługi, to jest jeszcze wątek poboczny: viewtopic.php?f=2&t=2990&hilit=land+ranger
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Bounty Hunter Land Ranger

Postautor: meel » pn cze 30, 2014 12:39 pm

Cały czas chodzi tylko o pracę wykrywacza w Trybie All Metall.

Po włączeniu na All Metall, sygnał wiodący powraca do wartości ustalonej.

Przy All Metal używam klawiszy All Metal Audio Level (+) i (-).

Chodzi tylko o to, że zmieniając śrubę na plastykową, można uzyskać większy zasięg w trybie All Metall regulując klawiszami All Metall Audio Level, i sygnał nie włącza się tak wcześnie jak przy śrubie metalowej.

.
meel
 
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 16, 2014 6:25 pm

Re: Bounty Hunter Land Ranger

Postautor: ProScan » pn cze 30, 2014 1:00 pm

Mniejsza o to.

Producenci stosowali śruby metalowe niemal od zawsze, tyle że kiedyś były to śruby ze stali kwasowej, albo z mosiądzu. Jeśli BH z oszczędności zastosował zwykle śruby stalowe ocynkowane, to trudno się dziwić, że ma to wyraźny wypływ na sondę.

Powinno to być jednak do pewnego stopnia skompensowane przez elektronikę.

A na czym polega teraz problem? Że ma za duży zasięg? Że jest czulszy?

:?:

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Bounty Hunter Land Ranger

Postautor: meel » pn cze 30, 2014 1:09 pm

Problem jest tylko ze wzbudzaniem się, na śrubie metalowej tego nie było. Myślałem, że można ewentualnie wyregulować lub zestroić wykrywacz, jeżeli nie, to trzeba się po prostu przyzwyczaić.
meel
 
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 16, 2014 6:25 pm

Re: Bounty Hunter Land Ranger

Postautor: ProScan » pn cze 30, 2014 1:21 pm

Skoro wykrywacz jest ogólnie czulszy, to jest też bardziej wrażliwy na różne niepożądane czynniki. W BH jednym z takich czynników jest wadliwy kabel sondy.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Bounty Hunter Land Ranger

Postautor: meel » pn cze 30, 2014 4:59 pm

Czy można wymienić ten kabel ?
meel
 
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 16, 2014 6:25 pm

Re: Bounty Hunter Land Ranger

Postautor: ProScan » pn cze 30, 2014 5:16 pm

Tak. Można.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Bounty Hunter Land Ranger

Postautor: meel » pn cze 30, 2014 6:50 pm

Jaki jest koszt ?
meel
 
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 16, 2014 6:25 pm


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości