Głośność wykrywacza a zużycie baterii

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Głośność wykrywacza a zużycie baterii

Postautor: tomasir » pt wrz 05, 2014 11:35 am

Witam

Pytanie proste - ale mimo wszystko dla mnie istotne. Czy różnica w ustawieniu głośności wykrywacza ma wpływ na zużycie baterii? Po prostu w obecnej sytuacji akumulatorki w słuchawkach wytrzymują znacznie dłużej niż w moim xlt i chciałbym maksymalnie ściszyć wykrywacz, a podgłośnić słuchawki.

Jeśli głośność ma znaczenie - to może mógłbyś nakreślić to jakimiś liczbami (np. głośność max vs głośność min - zużycie baterii o 5 % większe). Tak jak pisałem - załóż że używam słuchawek, a nie głośnika.

Dzięki z góry za pomoc
pozdrawiam

tomek
tomasir
 
Posty: 70
Rejestracja: czw mar 30, 2006 10:15 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Głośność wykrywacza a zużycie baterii

Postautor: ProScan » pt wrz 05, 2014 8:13 pm

akumulatorki w słuchawkach


Nie rozumiem - chodzi o jakieś słuchawki bezprzewodowe?

Na słuchawkach "zwykłych" pobór prądu rośnie pomijalne przy wzroście głośności sygnału.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Głośność wykrywacza a zużycie baterii

Postautor: tomasir » sob wrz 06, 2014 1:55 pm

tak - słuchawki bezprzewodowe. Czy przy nich jest tak samo jak przy kablowych?

ps. z drugiego zdania mam rozumieć, że na zwykłych pobór rośnie (ale minimalnie) czyli bez wpływu na zużycie baterii wykrywacza?
tomasir
 
Posty: 70
Rejestracja: czw mar 30, 2006 10:15 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Głośność wykrywacza a zużycie baterii

Postautor: ProScan » sob wrz 06, 2014 10:25 pm

Proszę precyzyjniej zdefiniować problem, bo to dla zgadywanka. Jak na razie to więcej muszę pytać niż sam odpowiadać.

Jakie słuchawki? Cyfrowe czy zwykłe tzw. FM. Jak zasilany nadajnik w słuchawkach, jak zasilany odbiornik.

O zużycie w której części chodzi - w nadawczej, czy odbiorczej?

:?:

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Głośność wykrywacza a zużycie baterii

Postautor: tomasir » pn wrz 08, 2014 7:50 am

Witam

Wybacz za zamieszanie - napiszę więc dokładnie.

Słuchawki to bezprzewodowe TDK WR700 ( http://www.dobreprogramy.pl/TDK-WR700-s ... 29344.html ). Ich nadajnik jest niezależnie zasilany 2 paluszkami AAA, słuchawki też z dwóch paluszków AAA>

a co do zużycia baterii mam tu na myśli zużycie baterii samego wykrywacza metali. Czy zatem jeśli wyciszę maksymalnie głośność w ustawieniach wykrywacza i zwiększę głośność w samych słuchawkach jest szansa wydłużenia czasu pracy wykrywacza na danym zestawie baterii (czy też akumulatorów).


Mam nadzieję, iż teraz wszystko jasne o co mi chodzi.

pozdrawiam
tomek
tomasir
 
Posty: 70
Rejestracja: czw mar 30, 2006 10:15 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Głośność wykrywacza a zużycie baterii

Postautor: ProScan » pn wrz 08, 2014 8:39 am

Jeśli chodzi o baterie w wykrywaczu, to na pewno głośność nie ma wpływu na zużycie jego baterii, jeśli słuchawki są cyfrowe - a TDK są.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Głośność wykrywacza a zużycie baterii

Postautor: tomasir » pn wrz 08, 2014 9:03 am

dzięki wielkie!
tomasir
 
Posty: 70
Rejestracja: czw mar 30, 2006 10:15 am
Lokalizacja: Kraków


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron