Pasujące cewki do WHITE`S SPECTRA V3I

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Re: Pasujące cewki do WHITE`S SPECTRA V3I

Postautor: lechowiec » śr lut 08, 2017 9:52 am

Jeszcze jest jedna kwestia na którą mamy wpływ a moim zdaniem może się przekładać na żywot sondy. Osłony White'sa ciężko się zdejmują i po "robocie" mało kto zadaje sobie ten trud. Jak jest sucho to ok ale jak sonda złapała wodę pod osłonkę to powinno się ją zdjąć i wysuszyć bo każde tworzywo z czasem "pije" wodę. Przykładowo w mojej 10DD Proscan znalazł zacieki po wodzie. Sonda jak ją kupiłem z używanym detektorem była w takim stanie że nadawała się na śmietnik. To jest moja druga teoria.

A teoria nr 3 raz potwierdzona na innej sondzie jest taka że działanie podwyższonej temperatury w krótkim czasie też może być opłakane w skutkach. Przykładowo sonda leżąca w samochodzie w trakcie upału może też zostać uszkodzona.

To są jednak bardziej przypuszczczenia nie potwierdzone wielokrotnymi testami, nie mniej jednak wynikają z obserwacji poczynionych na bazie własnych doświadczeń ze Spectrą i myślę że warto mieć je na uwadze.

Widziałem np jedną styraną sondę 10D2 używaną bez osłony pięknie nastrojoną. Używana bez osłony pewnie nie miała okazji nabrać wilgoci...
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Pasujące cewki do WHITE`S SPECTRA V3I

Postautor: Kumulus » śr lut 08, 2017 10:49 am

Zawsze dbałem i dbam o wszelki sprzęt który posiadam . Nigdy też nie narażałem cewek na wysokie czy bardzo niskie temperatury .
Po każdym wyjściu i wykrywacz i cewki są czyszczone również pod osłonami więc w moim przypadku teorie 2 i 3 są wykluczone.
Spectrę miałem przez 6 lat i sprawdziłem na niej chyba wszystkie dostępne cewki więc dalej będę obstawał przy winie TX Boost :m

:pa
Kumulus
 
Posty: 142
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

Re: Pasujące cewki do WHITE`S SPECTRA V3I

Postautor: lechowiec » śr lut 08, 2017 5:25 pm

Za bardzo to mnie tym nie pocieszyłeś:)

Ale nic to. Widze że sporo mnie ominęło. White's sprzedaje u siebie w sklepie sondy Detech! Szok do czego to doszło. Dla mnie to oficjalny sygnał że firma nie poradziła sobie z nawinięciem kilku zwojów drutu i dopuszcza podwykonawców dysponujących lepszą technologią żeby ludzie nie mieli coraz wiekszego żalu za te niedopracowane sondy.
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Poprzednia

Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron