Pasujące cewki do WHITE`S SPECTRA V3I

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Pasujące cewki do WHITE`S SPECTRA V3I

Postautor: michallicwinko » pn lis 03, 2014 9:21 am

Witam wszystkich serdecznie

Bardzo proszę o pomoc w doborze najlepiej pasującej cewki do wykrywacza WHITE`S SPECTRA V3I.
Mam wykrywacz z cewką 10 calową DD ( taka jak dołączona jest do nowego wykrywacza przez producenta ).
Potrzebuję dokupić nową cewkę z nadzieją że dzięki temu poprawi się głębokość wykrywania przedmiotów.
Sam mam kłopot z podjęciem trafnej decyzji i liczę na Waszą pomoc.
Pozdrawiam serdecznie
Michał
michallicwinko
 
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 02, 2014 7:41 pm

Re: Pasujące cewki do WHITE`S SPECTRA V3I

Postautor: ProScan » pn lis 03, 2014 10:54 am

Przykro mi, ale takiej porady nie jestem w stanie udzielić. Wykracza poza ramy bezpłatnej pomocy, których czasami udzielam na forum.

Sądząc po pytaniu, nie opanował Pan wykrywacza w stopniu podstawowym, więc kupowanie nowej sondy jest co najmniej przedwczesne. W 90% przypadków sondy standardowe są wystarczające, a problem nie leży po stronie sprzętu tylko operatora.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Pasujące cewki do WHITE`S SPECTRA V3I

Postautor: michallicwinko » pn lis 03, 2014 11:38 am

Witam

mam ten wykrywacz od 1,5 roku
Generalnie jestem z niego zadowolony ale chcę wycisnąć jeszcze więcej.
Ja nie oczekuje pomocy darmowej, jeśli ma Pan do zaoferowania cewkę mogącą poprawić głębokość wykrywalności przedmiotów to chętnie kupie u Pana.
Jeśli nie mam możliwości zakupu to proszę tylko o informację czy ktoś oferuje takie cewki.
Jestem pewien, że do Pana wiedzy mi daleko ale prosiłem tylko o informację czy dokupienie innej cewki poprawi skuteczność czy nie.
Cewka z zestawu ma trochę starą konstrukcję ( co nie oznacza że gorszą ) ale są inni producenci i być może coś co oferują co będzie bardziej skuteczne.
Proszę o pomoc i odrobinę życzliwości.
Pozdrawiam
Michał
michallicwinko
 
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 02, 2014 7:41 pm

Re: Pasujące cewki do WHITE`S SPECTRA V3I

Postautor: ProScan » pn lis 03, 2014 12:05 pm

Ja nawet nie ma rozeznania co jest na rynku i jakie ma możliwości. Nie zajmuję się też sprzedaż sond. Ja się zajmuje naprawami - doradzam z przymusu, bo jakimś zrządzeniem losu ludzie mnie o różne rzeczy pytają, traktując jako wiarygodne źródło informacji.

A Pan nawet nie podał czego Pan chce szukać tą sondą, więc jak Panu pomóc?

Przy jakich nastawach Pan obecnie pracuje?

Tak jak napisałem - najpierw należy opanować to co się ma, a potem szukać innych rozwiązań. Wykosztuje się Pan na nową sondę, a skutek będzie żaden.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Pasujące cewki do WHITE`S SPECTRA V3I

Postautor: michallicwinko » pn lis 03, 2014 4:22 pm

Dzięki i za taką rade :-(
michallicwinko
 
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 02, 2014 7:41 pm

Re: Pasujące cewki do WHITE`S SPECTRA V3I

Postautor: Warminska23 » wt gru 02, 2014 11:15 pm

Jestem posiadaczam spectra v3i I tez mysle nad kupnem nowej cewki moze 10x12 sef moze ktos napisze opinie na ten temat ,interesuje mnie rowniez ustawianie spectry w zaleznosci Od gruntu w celu osiagniecia max osiagow przy dobrej separacji
Warminska23
 
Posty: 4
Rejestracja: pn mar 24, 2014 1:33 am

Re: Pasujące cewki do WHITE`S SPECTRA V3I

Postautor: ProScan » wt gru 02, 2014 11:32 pm

Większość sond powstała po to, by wyciągnąć trochę grosza od zdesperowanych poszukiwaczy, który nie potrafią ogarnąć tego co mają. Myślą, ze jak kupią mniejszą(lub większą) sondę, o bardziej lub miej fikuśnym designie, to złapią w końcu Pana Boga za nogi.

To tyle uwagi ogólnej, bo nic szczegółowego w temacie nie mam do powiedzenia.

:pa

proscan

kolejna opinia: viewtopic.php?f=5&t=3298
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Pasujące cewki do WHITE`S SPECTRA V3I

Postautor: Warminska23 » pn gru 29, 2014 12:04 am

Mam problemy z mineralizacja w spectra v3i przy mokrej ziemi jesienia . Czy to jest normalne ze przy mokrej ziemi w zasmieconym terenie spada o polowe glebokosc wykrywania ,duze zakłocenia ,problem z identyfikacja ( w fabrycznym programie coin ground probe ponad 10 )
Warminska23
 
Posty: 4
Rejestracja: pn mar 24, 2014 1:33 am

Re: Pasujące cewki do WHITE`S SPECTRA V3I

Postautor: ProScan » pn gru 29, 2014 1:09 am

Pytanie powinno trafić do innego watka (potem przeniosę).

Co do spadku "o połowę", to pytanie w stosunku do czego? Do zasięgu w powietrzu?

:?:

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Pasujące cewki do WHITE`S SPECTRA V3I

Postautor: Warminska23 » pn gru 29, 2014 5:26 am

Wiem ze zasieg w ziemi spada o Jakies 5 cm w porownaniu do testow powietrznych . Na programie coin jewelry three frequency przy 5 Hz band pass ,10 rx gain ,85 discrymination , tx boost on w powietrzu cwierc dolara (cos jak pewnie 5 zl polskie )osiagam 30 cm w dwie storny , w ziemi suchej okolo 25 cm ale juz w mokrej zasmieconej 13 -15cm max . Czy to jest normalne I to ze w tym Sammy miejscu jednego dnia wykrywacz dziala swietnie na wyzej wymienionych parametrach , strength w ground probe na wszystkich czestotliwosciach okolo 3% do 12% a drugiego dnia 30% do 50% I nie da sie chodzic na wet na high trash strength 3% do6% . Nadmienie ze uzywam locktrac i pompuje co Jakies 20 min. Zauwazylem ze jak jest duza sila sygnalu strength to ciezej dostroic do gruntu a czujnik pro pointer gareta powoduje interferencje slyszane w sluchawkach .
Warminska23
 
Posty: 4
Rejestracja: pn mar 24, 2014 1:33 am

Re: Pasujące cewki do WHITE`S SPECTRA V3I

Postautor: ProScan » pn gru 29, 2014 10:11 am

Moim zdaniem w zachowaniu Pana wykrywacza nie widzę nic szczególnego.

Dobrze że obserwuje Pan wykrywacz i próbuje wyciągać wnioski - to się chwali.

Proszę próbować na różnych częstotliwościach (nie tylko na trzech na raz) - po to między innymi są, żeby manipulując nimi osiągać optymalne rezultaty.
Przypominam, że sonda musi się przez ok. 15 minut rozgrzewać - dopiero potem odczyty będą powtarzalne.

To że Pin-pointer zakłóca wykrywacz, to nic szczególnego. Powinno dać się wyeliminować poprzez Frequency offset.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Pasujące cewki do WHITE`S SPECTRA V3I

Postautor: lechowiec » wt lut 07, 2017 9:59 pm

Jestem teraz przed kupnem sondy do Spectry. Oryginalna 10DD rozstroiła się. 10x6 i 6x4 powoli się rozstrajają. Chcę teraz kupić coś dobrego i mam dylemat czy brać fabryczną nową 10DD czy może coś od firmy zewnętrznej. Czy możecie coś polecić najlepiej lepszego od oryginału? Mój oryginał bardzo szybko się rozjeżdżał. Ta sonda do spectry nie była zbyt dobra.
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Pasujące cewki do WHITE`S SPECTRA V3I

Postautor: ProScan » wt lut 07, 2017 10:27 pm

Nie wiem czy White's coś poprawił, bo faktycznie sondy wieloczęstotliwościowe nie są demonami stabilności długookresowej...

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Pasujące cewki do WHITE`S SPECTRA V3I

Postautor: lechowiec » wt lut 07, 2017 10:45 pm

U mnie to jest już jakaś plaga. Każda sonda sie stopniowo rozstraja. Już zaczynam podejrzewać detektor że te sondy sam psuje. Tx boost przykładowo w teorii może podgrzewać zwoje i powodować minimalne ale znaczące odkształcenia wewnątrz sondy. Taka jest moja teoria...

Gdyby nie to że Spectra to mój ulubiony detektor, najbardziej intuicyjny w obsłudze i bardzo dokładny, już dawno bym ją porzucił przez ten "interes" z sondami.
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Pasujące cewki do WHITE`S SPECTRA V3I

Postautor: Kumulus » śr lut 08, 2017 8:22 am

W mojej Spectrze jedyną sondą która (przez 3 lata) zachowywała swoje parametry była ukraińska cewka NEL 12"
Standardowe 10" przez 5 lat "zużyłem" 3 szt. Mam dokładnie takie same przekonanie jak @lechowiec
że w Spectrze to TX Boost "psuje" sondy .
Kumulus
 
Posty: 142
Rejestracja: sob lut 09, 2008 9:02 pm

Następna

Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości