Mit dużej cewki

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Mit dużej cewki

Postautor: mirek1GM » wt gru 30, 2014 7:35 am

Witam.
Mam pytanie odnośnie artykułu do którego link poniżej.
Czy to prawda?

http://www.thesaurus.com.pl/gazeta/nume ... acza2.html
mirek1GM
 
Posty: 22
Rejestracja: sob gru 27, 2014 8:25 pm

Re: Mit dużej cewki

Postautor: ProScan » wt gru 30, 2014 10:32 am

Ale konkretnie co? Bo w tym artykuliku jest kilka tez. Głowna jest taka, ze większa sonda wcale niekoniecznie musi przełożyć się na większe zasięgi. I z taką tezą się zgadzam. Większa sonda, to większe zakłócenia, większy wpływ gruntu, trudniejsze namierzanie, gorsza separacja (maskowanie może być lepsze!). I pacjent z duża sondą skończy z gorszymi efektami, niż ten z wyraźnie mniejszą. Tak więc co do ogółu na pewno zgoda.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Mit dużej cewki

Postautor: mirek1GM » wt gru 30, 2014 11:15 am

Generalnie chodziło mi o to czy większa cewka może nie zagwarantować efektywnego zwiększenia zasięgu. Na to pytanie już mi Pan odpowiedział. Dziękuję.
mirek1GM
 
Posty: 22
Rejestracja: sob gru 27, 2014 8:25 pm

Re: Mit dużej cewki

Postautor: ProScan » wt gru 30, 2014 11:24 am

Może analogia nie najlepsza, ale samochody z mocniejszym silnikiem wcale nie gwarantują, że dojedziemy szybciej do celu (bo są inne czynniki, które to ograniczą) - a jak będziemy próbowali tą moc wykorzystać, to się źle skończy.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości