DEUS XP cewka 11 cali - dziwne zachowanie

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

DEUS XP cewka 11 cali - dziwne zachowanie

Postautor: himramir » śr lut 17, 2016 12:00 pm

Mam nietypowy problem. Z natury uwielbiam testować sprzęty na wszystkie możliwe strony. Tak też w przypadku mojego deusa zauważyłem następujące problemy. Teraz pytanie czy to jest normalne zachowanie cewki deusa?:

1. Dotyczy gwoździa, śrubki, jeśli ta jest ustawiona pionowo ? Czyli mam przed sobą cewkę, i macham jej przed pyszczkiem, ale na środku cewki - gwoździem, śrubą która jest ustawiona pionowo. Poniżej rysunek poglądowy :) Problem objawia się najmocniej gdy ustawione jest kilka 2,3,4 lub 5 tonów - sygnału nie ma lub jest mocno rwany. Oczywiście dyskryminacja jest tak ustawiona aby było słychaćżelazo. Na full tone jest trochę lepiej

Cewka a w środku gwoździk ustawiony pionowo i przmiatamy :)
______

. |
______

2. Podobnie jest z monetą - sprawdzałem na cienkiej srebrnej tylko ta musi być ustawiona inaczej, bo poziomo i przemiatać trzeba przez środek bo na górze cewki i jej dole, monetę już widzi przy takim ustawieniu. Ale już lekka zmiana kąta powoduje, że moneta jest widoczna na całej powierzchni.
Czyli poziomo i przemiatamy

______

. _
______

Jak ją już dam pionowo lub lekko zmienię kąt nachylenia to widzi ją bez problemu

Ustawienie np program 2 na różnych częstotliwościach, silencer na -1, 0, 1 itd.
himramir
 
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 17, 2016 11:39 am

Re: DEUS XP cewka 11 cali - dziwne zachowanie

Postautor: ProScan » śr lut 17, 2016 12:20 pm

Osobiście nie widzę nic szczególnego w tym zachowaniu. Reakcja może być inna przy zmianie GB (po prostu widzi gwoździka jako silną nominalizację, a nie metal.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: DEUS XP cewka 11 cali - dziwne zachowanie

Postautor: himramir » śr lut 17, 2016 12:26 pm

Szybcy jesteście ;)
A test wykonany w powietrzu zrobi różnicę ? bo takie zachowanie zauważyłem właśnie w domu tu na monecie https://www.youtube.com/watch?v=izUkLZAKORU
UWAGA - w "czystszych warunkach" też tak ma :)

Widzę też, że np większe przedmioty żelazne (nieskorodowane) inaczej widzi jak są ustawione pod różnym kątem. Czasem ma popierdywania na kolor.
To też normalne zachowanie ?
himramir
 
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 17, 2016 11:39 am

Re: DEUS XP cewka 11 cali - dziwne zachowanie

Postautor: ProScan » śr lut 17, 2016 12:41 pm

A test wykonany w powietrzu zrobi różnicę ?


Proszę nie nadużywać mojego czasu i sobie samemu sprawdzić. Ja tylko uspokajam, ze nie widzę niczego podejrzanego, co wskazywałoby na uszkodzenie w takim zachowaniu.

Widzę też, że np większe przedmioty żelazne (nieskorodowane) inaczej widzi jak są ustawione pod różnym kątem. Czasem ma popierdywania na kolor. To też normalne zachowanie ?


Oczywiście.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: DEUS XP cewka 11 cali - dziwne zachowanie

Postautor: zdzichu » czw lut 18, 2016 7:33 pm

Przy poprzecznym przemiataniu tak małym gwoździem , gwoździk nie powinien być sygnalizowany na kolorek szkoda ze usunąłeś tak szybko filmek :)
zdzichu
 
Posty: 166
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 6:43 pm

Re: DEUS XP cewka 11 cali - dziwne zachowanie

Postautor: ProScan » czw lut 18, 2016 8:34 pm

Ja coś usuwałem ??
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: DEUS XP cewka 11 cali - dziwne zachowanie

Postautor: zdzichu » czw lut 18, 2016 10:48 pm

Nie Pan tylko autor tego wątku usunął film z konta YT.
Pozdrawiam .

himramir pisze:Szybcy jesteście ;)
A test wykonany w powietrzu zrobi różnicę ? bo takie zachowanie zauważyłem właśnie w domu tu na monecie https://www.youtube.com/watch?v=izUkLZAKORU
UWAGA - w "czystszych warunkach" też tak ma :)

Widzę też, że np większe przedmioty żelazne (nieskorodowane) inaczej widzi jak są ustawione pod różnym kątem. Czasem ma popierdywania na kolor.
To też normalne zachowanie ?
zdzichu
 
Posty: 166
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 6:43 pm

Re: DEUS XP cewka 11 cali - dziwne zachowanie

Postautor: ProScan » czw lut 18, 2016 10:58 pm

Aha. Autor wątku w ogóle jest szybki - zamiast postudiować instrukcję i poćwiczyć od razu wali do serwisu czy wykrywacz zepsuty.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości