Sięgnąć głęboko po kolor. Głębiej niż Rutus Argo.

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Sięgnąć głęboko po kolor. Głębiej niż Rutus Argo.

Postautor: tomek93 » czw kwie 07, 2016 9:16 am

Witam od dłuższe czasu poszukuję idealnego wykrywacza dla swoich potrzeb. Interesują mnie elementy umundurowania ( guziki, klamry, odznaczenia itp) czyli interesuje mnie większy kolor jeśli można to tak nazwać. Obecnie używam do tych celów rutusa argo dd29, który spisuje się dobrze, ale jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Szukam jakiejś głębszej alternatywy dla tego sprzętu. Nie jestem przekonany do wykrywaczy minelaba i xp, dlatego przejrzałem większość innych wariantów i chciałbym zasięgnąć porady fachowca na ten temat.

Fisher cz 3d lub 5 - sprzęty wiekowe ale ciekawe. Pytanie czy obecnie jest konkurencyjna z nowszymi modelami pod względem zasiegów.

White's tutaj jest kilka modeli z którymi nie miałem bezpośrednio styczności. Z nowych modeli to spectra v3i o której wiadomo tylko tyle że jest ciężka do opanowania. Interesowałem się również starszymi modelami np. 5900, ale tu też jest pytanie jak się mają względem nowszych modeli.

Czytałem również o detechu relic striker, ale nie jestem przekonany że ma coś więcej interesujacego niż ogromna cewka.

Fisher f75ltd słyszałem stwierdzenia że jest to zabawka pokroju deusa.

Także reasumując, mój wykrywacz nie musi mieć mega dyskryminacji, wystarczy mi 3tonowy analog, ale chciałbym aby był głęboki ponieważ wiem gdzie i czego chcę szukać. Skomplikowane ustawienia mnie nie przerażają :) Proszę pana proscana i innych o poradę na moją przypadłość.

Pozdrawiam
tomek93
 
Posty: 4
Rejestracja: ndz lut 14, 2016 10:30 am

Re: Sięgnąć głęboko po kolor.

Postautor: ProScan » czw kwie 07, 2016 9:30 am

Czyli to pytanie, który z tych detektorów będzie miał większy zasięg od ARGO - na kolor.

Nie wiem. Nie znam Argo. A Kolega zna ten detektor, czy tylko go używa?

Od pewnego poziomu detektorów, w 90% problem jest nie w detektorze, a w operatorze.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Sięgnąć głęboko po kolor.

Postautor: tomek93 » czw kwie 07, 2016 10:24 am

Znam argo na wylot. Chodzę z nim ponad rok, a że chodzę często to wycisnąłem z niego już maksimum.

Szukam kolejnego detektora który pozwoli mi sięgnąć głębiej po obiekty które mnie interesują.

To że wielu posiadaczy argo nie ma pojęcia o nim to już się zdążyłem przekonać. Pracowałem na rozminowywaniu i spora część saperów nie ogarniała nawet menu :)
tomek93
 
Posty: 4
Rejestracja: ndz lut 14, 2016 10:30 am

Re: Sięgnąć głęboko po kolor.

Postautor: ProScan » czw kwie 07, 2016 11:06 am

No więc nie wiem, który z nich ma większy zasięg od Argo.

To może wiedzieć tylko ten, kto starannie przetestował wszystkie powyższe wykrywacze w tych samych warunkach.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Sięgnąć głęboko po kolor. Głębiej niż Rutus Argo.

Postautor: tomek93 » czw kwie 07, 2016 11:24 am

Rozumiem, jakby pan ocenił możliwości starszych modeli wykrywaczy takich jak Fisher cz 3d i starsze modele whites'a no. Xlt czy 5900. Czy mimo upływu lat mogą być zasiegowo lepsze niż detektory obecnie produkowane pokroju deusa? Trochę brakuje mi świeżych porównań.
tomek93
 
Posty: 4
Rejestracja: ndz lut 14, 2016 10:30 am

Re: Sięgnąć głęboko po kolor. Głębiej niż Rutus Argo.

Postautor: ProScan » czw kwie 07, 2016 11:32 am

CZ, 5900/6000, XLT były testowane i opisywane w Odkrywcy. Zapewne uda się dotrzeć do archiwalnych numerów. I wówczas można będzie porównać ze swoim Argo.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron