"boostery" i "dopalacze" w wykrywkach

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

"boostery" i "dopalacze" w wykrywkach

Postautor: JaKuba » sob lip 23, 2016 9:46 pm

Witam Wszystkich.
Posiadam wykrywacz , w którym poza ustawieniami tzw. fabrycznymi można ustawić maszynę wg. własnego widzimisię i między innymi odpowiednimi nastawami podobno można zwiększyć czułość i zasięg wykrywacza. :)
Postanowiłem poeksperymentować , więc stworzyłem sobie własne stanowisko testowe , czyli duża donica wypełniona suchym żwirem i moneta-carska jedna kopiejka , wykrywacz ustawiony w dyskryminacji dwutonowej , czyli słychać i żelazo , i kolor ; praca bez słuchawek.
Pierwsza testowana głebokość , to 28 cm. Moneta zasypana , donica pełna piachu , wykrywacz ustawiony na najniższe nastawy - sygnał ledwo słyszalny , na średnich nastawach - dobra słyszalność , na najwyższych ustawieniach jeszcze lepiej.
Kolejne testowane głębokości to 25 i 23 cm , sygnały jak wyżej. Tyle tylko , że wykrywacz wysyła niskie sygnały na żelazo , więc dla poszukiwacza drobnego koloru sygnały ignorowane.
"Dołek" 18 cm i sygnał przeplatany , trochę na kolor , trochę na żelazo , wiec taki kopać nie kopać... i znowu na najniższych ustawionych wartościach wykrywacz wysyła ledwo słyszalny sygnał , na średnich nastawach jest lepiej , na najwyższych słychać doskonale lecz cały czas w formacie :kopać , nie kopać
Głębokość 17 cm sygnał w przewadze na kolor z "żelaznymi" zająknięciami , słyszalność sygnału j. w.
Dołek na 16 cm czysty sygnał na kolor i słyszalność jak wcześniej , czyli słaba na najniższej nastawie , dobra na średniej i bardzo dobra na wysokiej.
I tutaj nasuwają mi sie wątpliwości , ponieważ do tej pory uważałem , ze takie boostery , dopalacze , wzmacniacze maja za zadanie zwiekszyć czułosc i zasięg wykrywacza , a tymczasem ja zaobserwowałem ,że w przypadku mojego wykrywacza takie wzmocnienie wykrywacza daje jedynie efekt zwiększania głosnosci , czyli takie "podgłoszenie radyjka" :shock:
Zakładam ,że takie "turbo" w wykrywaczach może zwiekszyć ich zasięg w ziemi o 1-3 cm(a może i wiecej , nie wiem , nie znam sie) i dlatego wydaje mi się , że skoro na głebokości 17,18 cm na najniższej nastawie miałem sygnał niepewny , to zwiększanie nastaw , aż do maxa powinno sygnał "wyczyscić" na kolor , tym bardziej ,że odległość pomiędzy głebokośćią z sygnałem niepewnym , a głebokością z sygnałem na kopanie , to własnie 2 cm. Tymczasem u mnie na wszystkich nastawach sygnał różnił sie jedynie głośnością , a nie czystością.
I moje pytania:
Czy tak działaja te "boostery" i "dopalacze" w wykrywkach?
Czy normalną rzecza jest ,że wykrywacz "widzi" miedzianą monetę na głębokości np. 28 cm lecz dyskryminuje ją jako żelazo a dopiero na 18 cm pokazuje kolor ?
P.S. Dodam jeszcze ,że wykrywacz każdorazowo do wszystkich nastaw miał załączoną dodatkową opcję zwiekszajacą podobno czułość o kilkanaście procent :?
Pozdrawiam Kuba.
JaKuba
 
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 23, 2016 3:00 pm

Re: Zwiększenie czułości i mocy wykrywacza.

Postautor: ProScan » sob lip 23, 2016 10:54 pm

Jaki to wykrywacz?
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zwiększenie czułości i mocy wykrywacza.

Postautor: JaKuba » sob lip 23, 2016 11:31 pm

Solfernus 4.0
JaKuba
 
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 23, 2016 3:00 pm

Re: Zwiększenie czułości i mocy wykrywacza.

Postautor: ProScan » ndz lip 24, 2016 10:08 am

:palm

To proszę zapytać twórcę tego "wynalazku" jak działa jego "booster". Z powyższego opisu wynika, że konstruktor dużo czasu spędzał na analizowaniu działania Fishera CZ ;-)

Polscy "konstruktorzy" mają manię nazywania obcymi nazwami (w języku którego i tak nie znają) różnych opcji. Przykładem ś.p. Pan Gruszka, który swojemu wykrywaczowi nadał nazwę BBS. Oczywiście odrzucał oskarżenia, że BBS to nazwa marketingowa wykrywaczach wieloczęstotliwościowego Minelab serii Sovereign. Jego BBS oznaczało: BLOW BALANCED SIGNAL :uhaha

Chciałoby się krzyknąć WTF?!!

A co oznacza WTF? Wariactwo Techniczne i Fajansiarstwo.

Do poczytania tutaj: http://www.poszukiwanieskarbow.com/foru ... &hilit=bbs - tamże nieco mojego opisu o "dopalaczach".

Zmieniam tytuł wątku.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zwiększenie czułości i mocy wykrywacza.

Postautor: JaKuba » ndz lip 24, 2016 2:31 pm

Dzięki za link , po przeczytaniu domyślam się , że w moim wykrywaczu jest coś nie halo lub moje testy są psu na budę.
A jeśli zaś chodzi o zapożyczenia językowe , jakieś dziwne skróty etc. , to żyjemy w takim , a nie innym świecie i nie ma się co zżymać , czy obrażać , gdyż jest to jeden z elementów postępu cywilizacyjnego i ewolucyjnego pewnie też. Czy Proskan znajdziemy w Słowniku Języka Polskiego? ;)

ProScan pisze:Zmieniam tytuł wątku.
:pa
proscan

Muszę przyznać ,że z taką praktyką spotykam się pierwszy raz. Jakie były przesłanki by zmienić tytuł?
JaKuba
 
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 23, 2016 3:00 pm

Re: "boostery" i "dopalacze" w wykrywkach

Postautor: ProScan » ndz lip 24, 2016 5:32 pm

Zmieniłem zgodnie z treścią wpisu.

Na pewno nie chodzi o "zwiększanie mocy i czułości" - musiałbym przenieść do działu "modyfikacje". Nadal trudne do zrozumienia?

Jeśli jestem jedynym modem na świecie, który zmienia tytuły wątków, to traktuję to jako pochlebstwo. Znaczy że jestem jedyny, który pilnuje porządku i dba o to, żeby inni łatwiej wyszukiwali interesujące ich tematy.

Proszę trzymać się tematu - wywody językowe na innym forum proszę. Tutaj wyjaśniamy działanie BOOSTERÓW - a że polscy "konstruktorzy" co innego pod angielskojęzycznym pojęciem rozumieją (czasami mijając się z prawdą i wprowadzając w błąd), to starałem się tutaj na przykładzie wykazać.

Proszę spytać Pana Wieczorka jak działa jego "Booster" i dlaczego nie działa zgodnie z Kolegi wyobrażeniami - po co pytać na forum firmy, która naprawia zachodnie wykrywacze?

8)

proscan - a nie PROSKAN

Mam wyjaśnić od czego wzięła się ta nazwa? Mogę - ale nie muszę. Zostawiam to domyślnym.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: "boostery" i "dopalacze" w wykrywkach

Postautor: JaKuba » ndz lip 24, 2016 9:44 pm

Chyba sie nie zrozumieliśmy od początku. Nigdzie nie pisałem o jakichkolwiek modyfikacjach , a jedynie zadałem dwa pytania poprzedzone opisem moich laickich poczynań , na które to pytania chciałem uzyskać odpowiedź na forum. I dla mnie jest bez znaczenia czy to jest forum dla wykrywaczy wyłącznie zachodnich , polskich czy też z jakiś innych niewymienionych stron świata; i jeśli sie nie mylę to na tym forum są wątki dotyczące rodzimych producentów i ich wykrywaczy. W swoim pierwszym poście zapytałem o zjawisko dotyczące mojego (ale może i innych) wykrywacza... , i tylko tyle,nawet nie wymieniłem nazwy. Jak już wspomniałem ja oczekiwałem jedynie odpowiedzi na pytania , a nie wywodów na temat skrótów , zapożyczeń , czyli tego co ciśnie z jakiegoś powodu Moda,którego z resztą nie obowiazują Jego własne normy.
ProScan pisze:Proszę trzymać się tematu - wywody językowe na innym forum proszę.
A już na pewno nie oczekiwałem , że jakiś mod będzie ingerował bez mojej wiedzy w treści przeze mnie napisane i zamieszczone na forum, a które to treści nie są w niezgodzie z regulaminem .
Jeśli chodzi o instrukcję odnośnie trzymania się tematu , to może Szanowny Kolega zacznie porządki od własnej osoby , bo póki co nie widzę "jedynego porządnego" , a jedynie zarozumiałego, brylującego bufona o rozdmuchanym ego.
Za niewłaściwe napisanie nazwy "proscan" przepraszam.
P.S. Mam nadzieję ,że nie naruszyłem pkt-u. 3 Regulaminu Forum
JaKuba
 
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 23, 2016 3:00 pm

Re: "boostery" i "dopalacze" w wykrywkach

Postautor: ProScan » ndz lip 24, 2016 10:38 pm

Hmmm... Nazwanie admina bufonem o rozdmuchanym ego nie jest tolerowane przez... admina. Po co mówić głośno o tym co i tak widać?

Zatem za zaśmiecanie forum - ban.

Inni sobie mogą poczytać czego chciał ten człowiek - może ktoś mi wyjaśni :)

Być może chodziło mu o to, że ktoś mu obiecał że:

" odpowiednimi nastawami podobno można zwiększyć czułość i zasięg wykrywacza."


a na końcu okazało się, że:

w przypadku mojego wykrywacza takie wzmocnienie wykrywacza daje jedynie efekt zwiększania głosnosci , czyli takie "podgłoszenie radyjka"


Ja tak sobie myślę, że wykopany człek (który zakupił Solfernusa - co już dużo mówi o jego potencjale), chciał mojej opinii, by się nią posłużyć w pyskówce z producentem. Dowodzi tego także pytanie o inną niezbyt ciekawą własność (także rodem z Fisher CZ) jego sprzętu.

Zatem punkty 8 i 9 viewtopic.php?f=1&t=3735

Facet o czystych intencjach i wszystkich klepkach w łepetynie zadałby inne pytanie:

"Zakupiłem .... i wg zapewnień producenta wykrywacz powinien mieć własności XYZ. Jednak po zrobieniu następujących testów mam wrażenie, że nie jest to prawda..."

I po co mataczyć? Ponieważ moje odpowiedzi nie były po jego myśli (bo się nie nadawały do założonego celu), stąd pretensje o zmianę tytułu, docinki, chamstwo i agresja.
:G

Temat jest otwarty i można kontynuować, ale proszę już pisać tylko o boosterach (admin jak to admin może sobie offtopa zrobić)! Może być także o tym w Sofernusie!

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron