MXT/MXT PRO, X-Terra 705, Teknetics T2 SE/ltd

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

MXT/MXT PRO, X-Terra 705, Teknetics T2 SE/ltd

Postautor: MacLahan » śr cze 06, 2018 8:54 pm

Witam !

Mam zamiar kupić wykrywacz uniwersalny. Poszukiwał będę drobnicy jak również większych obiektów typu militaria, skrytki itp.
Działał będę w różnych terenach tzn. w słabych gruntach piaszczystych jak i w żyznych silniej zmineralizowanych np wzdłuż rzek. Mogą trafić się dawne koryta rzek, brzegi starorzeczy itp. Mam wytypowane trzy modele wykrywaczy a licząc mxt pro to właściwie cztery. Mam w związku z tym parę pytań. Biorę też pod uwagę sprzęt ze statykiem ale o tym w innym wątku. Sprzęt kupuję na pewno używany.
Chodzi mi głównie o dwie kwestie:
1. Jak to jest z filtracją gruntu w tych sprzętach chodzi głównie o to które tryby nadają się do trudniejszego terenu.Rzecz w tym iż np. znalazłem info o mxt i T2 że mają dwa filtry w trybie do poszukiwania monet ale nie wiem jak w innych trybach, W katalogu Whites'a jest z kolei w tabeli iż mxt używa 3 filtrów a spokrewniony z nim gmt ma 4 filtry. O T2 SE jest w instrukcji info iż to tryb 1-no filtrowy ? Mam instrukcję po angielsku z internetu do wszystkich modeli ale słabo znam angielski. O x-terrra 705 nic nie wiem. Mam obawy pewnie nie uzasadnione jak poradzą sobie w trudnym terenie ?

2. Jaka jest szybkość przemiatania w trybach które nadają się do szukania większych głębiej zalegających obiektów ? Jest informacja w teście mxt w odkrywcy iż sat ustawiano najniżej ale nie pisze czy przemiatanie było wolne czy normalne czy bardzo wolne. Nikogo nie krytykuję bo test na pewno fachowo przeprowadzony, ale stwierdzam fakt. O trybie relic nic w tym temacie nie ma. W teście T2 też nic nie pisze tylko w F 70 wspomniano że tryb slow ma być odpowiednikiem procesu boost z t2 se. Z kolei o t2 w instrukcji pisze iż tryb cl jest " slow speed" czyli wolny. Więc jaka jest różnica, między poszczególnymi detektorami w prędkości przemiatania jest w ogóle istotna ?
Pytam bo wolę z góry wiedzieć czego się spodziewać i przepraszam za przydługie zapytanie.
Moim faworytem jest mxt najlepiej w wersji pro.
MacLahan
 
Posty: 8
Rejestracja: pt paź 04, 2013 5:39 pm

Re: MXT/MXT PRO, X-Terra 705, Teknetics T2 SE/ltd

Postautor: ProScan » śr cze 06, 2018 9:37 pm

Zadał Pan za dużo pytań, do tego mało konkretnych.

1. Jak Pan rozumie filtrację gruntu?
Pytam, bo nie chcę poruszać się na poziomie bełkotu marketingowego o ilościach filtrów.

Proszę o konkretne pytanie i w wątkach dotyczących konkretnych wykrywaczy. O każdym coś jest na tym forum.

2. Jakiej odpowiedzi Pan oczekuje? W metrach na sekundę?
To nie jest samochód, gdzie się tego parametry podaje (prędkość, przyśpieszenie itp).

Zwykła prędkością jest ok. 0,8-1m/s. Poniżej jest wolno albo bardzo wolno. A powyżej jest szybko albo absurdalnie szybko. W przypadku wykrywaczy statycznych i pseudostatycznych prędkość poszukiwań jest od 0,8m/s w dół.

Tak nawiasem mówiąc, wymienione detektory są porównywalne - tj nie szukałbym różnic w papierowych parametrach, których nikt nie mierzył ani nikt nie podaje. W starszych detektorach należało szybko machać, żeby mieć lepszy/wyraźniejszy sygnał. A mityczna trudność terenu nie zawsze jest do pokonania poprzez filtry, ale przez kształt cewki, częstotliwość, sposób przemiatania (i tutaj nie samą szybkością żyje wykrywacz).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron