Nexus..

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Nexus..

Postautor: Szkodnik » ndz lut 04, 2007 7:54 pm

Witam

Ostatnio pojawił sie w ofercie jednego z "dilerów" detektor Nexus.
W zw. z nim mam pytanie:
-Kto go produkuje??
-do czego najbardziej sie nadaje?? (monety,militaria??)

Pozdrawiam
Szkodnik
 
Posty: 61
Rejestracja: śr gru 06, 2006 3:20 pm

Re: Nexus..

Postautor: ProScan » ndz lut 04, 2007 8:15 pm

Producentem jest Bułgar Georgi Chaushev*, który założył (chyba w UK) firmę:

www.nexusdetectors.com

Do czego się nadaje ?

To statyk, więc militarka, ale przy tej cenie (ponad 7000zł) słowo "nadaje się" nie przejdzie mi przez klawiaturę.

:pa

proscan

*) Nie mam pewności czy to nazwisko nie jest fonetycznym odpowienikiem innego:

Iliya Georgiyev Kanchev.

Jego resume, można znaleźć tutaj:

http://www.igkelectronics.com/history_p ... nchev.html
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

.

Postautor: DarekD » ndz lut 04, 2007 11:55 pm

Nexus Coronado - cena sporo niższa niż te 7tys.
DarekD
 
Posty: 35
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:01 am
Lokalizacja: Kutno

Re: Nexus..

Postautor: ProScan » pn lut 05, 2007 12:05 am

Nexus Coronado - cena sporo niższa niż te 7tys.


Tak, bez mała 4000zł.

Taniocha.

#-o

Za co :?:

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nexus..

Postautor: debina1 » śr lut 07, 2007 9:04 am

Moim zdaniem jeśli zasięgi jakie podaje są pewne to warto te niecałe 4 tys .Jeśli rzeczywiście ma najlepszy zasięg?
debina1
 
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 31, 2007 7:52 pm

Re: Nexus..

Postautor: ProScan » śr lut 07, 2007 11:05 am

Nie wiem jaki to ma zasięg. Podawane przez sprzedawcę lub dealera zasięgi można zawsze traktować z przymrużeniem oka.

Nie wykluczam że zasięg będzie duży, ale wykrywacz to nie tylko zasięg.

Ponieważ z dealerem mam poważnie na pieńku, nie chcę się wypowiadać nie znając osobiście tego sprzętu, by nie być posądzonym o jakieś niecne i subiektywne powody krytycyzmu.

Gdybym mógł bez tego obciążenia się wypowiedzieć, to w kilku dosadnych słowach powiedziałbym co o tym wszystkim myślę.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

zasięgi

Postautor: Armand » pt lut 09, 2007 10:43 pm

ProScan pisze:Podawane przez sprzedawcę lub dealera zasięgi można zawsze traktować z przymrużeniem oka.
proscan


Oj, już widzę chorobę oczu od tego mrużenia. Lepiej nigdy nie mówic zawsze i nigdy nie mówić nigdy, bo się można pomylić. :D
Ja swoje zasięgi sprawdzałem miarką, wolę spokojnie żyć, niż mieć wizyty tzw "aptekarzy".
A ja widzę ciągłe niedowidzenie małych zasięgów maksymalnych współczesnych wykrywaczy zachodnich i ... siedzenie cicho przez właścicieli tych wykrywaczy, którzy wydali na nie kupę kasy i szukają militarki.
Bawicie sie w pomiary milimetrowe na monetki szukając przy tym II WŚ.
Napiszcie kiedyś, że zachodnie wykrywacze są z reguły przeznaczone na tereny angielskie i amerykańskie, gdzie nie przechodził front I i II WŚ.
Armand
Producent
 
Posty: 139
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:16 pm
Lokalizacja: Komorów

Re: Nexus..

Postautor: ProScan » pt lut 09, 2007 11:02 pm

Pozostaję całkowicie przy swoim zdaniu, chciaż wzrok faktycznie coraz gorszy. Producent wykrywaczy Armand może oczywiście mieć swoje.

Polscy producenci powielają (niektórzy kopiują 1 : 1) zachodnie pomysły, więc ten argument o "polskich warunkach poszukiwań" uważam za wyjątkowo chybiony. Bardzo mnie kiedyś rozeźlił post pewnego producenta drwiącego z produktu Fishera, któremu zawdzięcza WSZYSTKO.

Zresztą co to ma wspólnego z Nexusem? Chyba tylko tyle, że ten Bułgar to też taki pseudowynalazca i odgrzewacz kotletów z przed 80 lat.

Proszę o trzymanie się tematu, bo w ruch pójdą nożyczki. Na razie na zielono zaznaczam rzeczy zupełnie nie na temat. Reszta też słabo trzyma się tematu pt Nexus.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Na temat

Postautor: Armand » sob lut 10, 2007 12:38 pm

No to na temat. :D
Co należy sądzić o zastosowanej w Nexusie sondzie 2D o rozszerzonych środkach okręgów cewek? Wg mnie ta sonda tworzy wiekszą powierzchnię przeszukiwania, ale nie koniecznie posiada większy zasięg od klasycznej 2D.

Tylko czy niewygoda pracy "nową" sondą jest uzasadniona? Szczególnie do poszukiwania monet. W fotografiach na stronie producenta, pokazano poszukiwanie monety na równym, wolnym od roślinności terenie, a taki stan gruntu jest w polskich warunkach praktycznie wyjątkowy.

Prawdopodobnie wytworzy się niedługo "moda" u producentów na ten typ sondy, gdyż rynek wykrywaczy jest żądny nowości. Część poszukiwaczy jest gadżetowcami, lubią mieć nowinki rynkowe, nie obsługując nawet podstawowych funkcji wykrywacza i nie rozumiejąc np. funkcji dyskryminacji, widać to na forach dyskusyjnych np. jak ustawić HSa.

Zgadzam się, że do testów producentów i dealerów należy podchodzić sceptycznie. Do tej pory nie ustanowiono norm na testy zasięgu wykrywaczy. Aby test był wiarygodny musi być przeprowadzony w identycznych warunkach i przy identycznych nastawach, a ta ostatnia sprawa jest praktycznie niewykonalna, ze względu na różnice w budowie wykrywaczy.
Dla szybkiego sprawdzania zasięgu używam obrączki i ... samochodu [zasięg maksymalny]. To ostatnie zdanie nie jest znowu na temat. :D
Armand
Producent
 
Posty: 139
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:16 pm
Lokalizacja: Komorów

Re: Nexus..

Postautor: ProScan » sob lut 10, 2007 2:23 pm

Myślę że z tymi sondami to chodzi głównie o efekt psychologiczny.

Zacznę od powtórzenia tego co pisałem tutaj:

http://www.exploracja.cyberdusk.pl/phpb ... php?t=3430

Oryginalne ? Jak dla kogo. Tego typu sondy stosowano w detektorach w latach 20/30-tych dwudziestego wieku.

To przykład jak można robić ludzi w balona.

Rozumiem Monti, że oceniasz oryginalność na podstawie tej absurdalnie dziwacznej sondy.

To jest nic innego jak sonda DD, a właściwe OO.

Weź więc sondę DD o zbliżonej średnicy (jakieś 70-90% tego co ma Nexus) i będziesz miał z grubsza to samo, ale zgrabniejsze. Elektronika - sądząc po pokrętłach, też zatrzymała się na poziomie lat 70-80.

Detektor jest z Bułgarii, a cena z kosmosu.


i jeszcze:

A namierzanie sondą OO jest takie jak DD tyle, że trudniejsze.

ktoś napisał:

Podobnie wyglądającą sondę miał pierwszy Polski wykrywacz min, jeden z pierwszych wykrywaczy działających na zasadzie VLF/TR


i ja potwierdziłem. Tutaj można zobaczyć ten wykrywacz (cewki zamknięte w obudowie w kształcie puszki od sardynek):

http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=7

i teraz w nawiązaniu...

Wg mnie ta sonda tworzy wiekszą powierzchnię przeszukiwania, ale nie koniecznie posiada większy zasięg od klasycznej 2D


Trudność polega na porównaniu średnic. O tym trochę wyżej. Problem w tym, że jest tylko jeden mały punkt gdzie ta sonda ma dużą czułość - stąd też trafić w niego monetą, będzie bardzo trudno. Tylko na duże przedmioty.

Szczególnie do poszukiwania monet.


Na momenty, moim skromnym zdaniem, w ogóle się nie nadaje.

Prawdopodobnie wytworzy się niedługo "moda" u producentów na ten typ sondy, gdyż rynek wykrywaczy jest żądny nowości.


Wątpię. Raczej dziwaczna nisza. Ale mody faktycznie są. Przez dłuższy czas sondy DD nie istniały na rynku - teraz znów są. Teraz modne są eliptyczne - zarówno DD jak i koncentryki.

Część poszukiwaczy jest gadżetowcami, lubią mieć nowinki rynkowe,


Tak - jest taka nieliczna grupa, która ma dużo pieniędzy i kupuje dziwne i sprzęty za grubą forsę, tylko po to by sprawdzić czy są dobre. Na takich nakierowana jest oferta nexusa. A dealer zamiast sprzedać 10 wykrywaczy - wystarczy że sprzeda 1. Zysk taki sam.

Zgadzam się, że do testów producentów i dealerów należy podchodzić sceptycznie.


No właśnie - czyli jednak się zgadzamy. Ja zalecam daleko posunięty sceptycyzm nawet do testów, które robię osobiście.

Do tej pory nie ustanowiono norm na testy zasięgu wykrywaczy


Ale prace trwają i są już pewne efekty w postaci wytycznych i obiektów testowych dla potrzeb badania skuteczności wykrywaczy min.

Aby test był wiarygodny musi być przeprowadzony w identycznych warunkach


Znowu zgoda. Ważna jest także osoba testującego, bo sygnały z detektora ostatecznie interpretuje operator. Tutaj akurat mogę polecić swoje testy.

Dla szybkiego sprawdzania zasięgu używam obrączki i ... samochodu [zasięg maksymalny]. To ostatnie zdanie nie jest znowu na temat.


Ale za to niesie jakąś informację (o metodyce testów wykonywanych w firmie Armand). Myślę że jest to jakiś wyznacznik tyle, że trudno powtórzyć taki test przez inną osobę; nie wiadomo jaka obrączka i nie wiadomo jaki samochód i jak poruszana była sonda. Ale ten temat to na zupełnie inny wątek.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

szybkie sprawdzanie

Postautor: Armand » sob lut 10, 2007 8:19 pm

"Szybkie sprawdzanie" - nie należy tej czynności identyfikować z metodyką w firmie Armand. Szybkie sprawdzanie to szybkie sprawdzanie i... nic wiecej. Obrączka cienka - moda lat 80., samochód osobowy od strony drzwi.
Armand
Producent
 
Posty: 139
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:16 pm
Lokalizacja: Komorów

Re: Nexus..

Postautor: debina1 » ndz lut 11, 2007 9:35 am

Moim skromnym zdaniem Armand mysli o zrobieniu takiej sondy i przyszedł o porade tutaj do fachowca ?
debina1
 
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 31, 2007 7:52 pm

Re: Nexus..

Postautor: debina1 » ndz lut 11, 2007 10:24 am

Moge wypowiedzieć się na temat wykrywacza armand i nadroszych zachodnich (miałem wykrywacz armand i mam explorer nie jest dobry ale bez poruwnania najmniejszego z armand )
debina1
 
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 31, 2007 7:52 pm

nowa sonda

Postautor: Armand » ndz lut 11, 2007 12:41 pm

debina1 pisze:Moim skromnym zdaniem Armand mysli o zrobieniu takiej sondy i przyszedł o porade tutaj do fachowca ?

Po porady zawsze warto przychodzić. Tym bardziej, że w Polsce jest mało rzeczywistych specjalistów za to dużo hałaśliwych pseudospecjalistów, obsiadaczy forów. A uczyć trzeba się cały czas.
Właśnie, że nie myślę o takiej jak Neus. Jest duża i tym samym ciężka. Robiłem kiedyś próby z różnymi ustawieniami cewek nadawczej i odbiorczej i przy ustawieniu takim, jak w Nexusie nie zauważyłem żadnej poprawy w stosunku do klasycznej sondy 2D. Dlatego zadałem pytanie na forum, gdyż może przy próbach mogłem nie zauważyć pewnych właćciwości.
Zaprojektowałem teraz nową sondę ażurową, będzie produkowana na wiosnę [z nowym wykrywaczem], jest eliptyczna zgodnie z "modą", ale również i wygodą [wkładanie w krzaki i pomiedzy kamienie], ma również pewną "nowość " - mój oryginalny "światowy" :D pomysł, w stosunku do sond zachodnich poprawiajacą wygodę pracy z wykrywaczem.
Armand
Producent
 
Posty: 139
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:16 pm
Lokalizacja: Komorów

Re: Nexus..

Postautor: debina1 » ndz lut 11, 2007 1:55 pm

Skoro orginalny światowy to koniecznie patent zrobić ?
:shock: A co to za światowy pomysł ?
debina1
 
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 31, 2007 7:52 pm

Następna

Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości