Nowe polskie ramy PI produkcji MRAND - a

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Ramy

Postautor: klucznik » wt sty 08, 2008 6:24 pm

No elektronika piękna,ale rama to 1980 rok.Jaka nowosć toz taki cud mam juz z 5 lat za ponizej 1000 zł i z
zasięgami -wiadro ocynk 4m.
Jeszcze do tego sanki PCV do ciągniecia za Quadem.
Klucznik
klucznik
 
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 11, 2007 8:23 pm
Lokalizacja: Klucze

Re: Nowe polskie ramy PI produkcji MRAND - a

Postautor: Mrand » wt sty 08, 2008 10:15 pm

Myślę, że jednak nie masz racji.
Mrand
Mrand
Producent
 
Posty: 74
Rejestracja: pn paź 10, 2005 8:46 am
Lokalizacja: Polska B

dalsze

Postautor: klucznik » śr sty 09, 2008 12:30 pm

Przeciez doskonale Pan sobie zdaje sprawę,ze te druty trzeba schować,aby to wyglądało profesjonalnie.Piszę nie złośliwie, tylko jako ewentualny nabywca lub postronny obserwator.
Klucznik z Klucz
klucznik
 
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 11, 2007 8:23 pm
Lokalizacja: Klucze

Re: Nowe polskie ramy PI produkcji MRAND - a

Postautor: Mrand » śr sty 09, 2008 1:41 pm

Jeśli tak, to co innego :) Proszę przejrzeć wcześniejsze wpisy w tym wątku gdzie wyjaśniałem powód takiego mocowania pętli. W tym konkretnym zastosowaniu ma to swoje głębsze uzasadnienie. Proszę też, w wolnej chwili, o zapoznanie się z instrukcją obsługi i wszystko stanie się jasne. W zestawieniu wielostronności i estetyki, ta ostatnia przegrała. Dodam, że wersja MultiPower ma anteny (1x1m i 1.5x1.5m) z przewodem umieszczonym wewnątrz rur. Wynika to jednak ze względów technicznych (inne wykonanie pętli) a nie estetycznych.
Co do porównania właściwości użytkowych urządzenia, którym rozporządzasz (domyślem się co to może być) i mojej ramy łatwo można zejść na manowce. Wierz mi, że są powody dla których warto było poświęcić 2 lata aby ta konstrukcja powstała. Pozdrawiam
Mrand
Mrand
Producent
 
Posty: 74
Rejestracja: pn paź 10, 2005 8:46 am
Lokalizacja: Polska B

Re: Nowe polskie ramy PI produkcji MRAND - a

Postautor: terenowiec69 » śr sty 09, 2008 1:56 pm

Witam Mrand'a,chciałbym zapytać czy gdzieś publikował pan test, zasiegi swojej ramy.Bardzo mnie to ciekawi.
terenowiec69
 
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Nowe polskie ramy PI produkcji MRAND - a

Postautor: Mrand » śr sty 09, 2008 11:38 pm

Jestem tak zajęty, że prawdę mówiąc nie mam kiedy tego porządnie i całościowo zrobić i muszę nadużywać gościnności Piotra, którego cierpliwość może się kiedyś skonczyć. Przykładowe zasięgi podałem kilka postów wcześniej. Kilka dni wstecz otrzymałem wiadomość od zadowolonego użytkownika, że 20l konew zakopaną pionowo na głębokości 1.5m rama 1x1m w wersji standard wykrywała w sposób jednoznaczny jeszcze metr nad ziemią, czyli razem ok. 2.5m. MulitiPower zrobi to z pewnością z odległości ponad 3m. Pozdrawiam
Mrand
Mrand
Producent
 
Posty: 74
Rejestracja: pn paź 10, 2005 8:46 am
Lokalizacja: Polska B

Re: Nowe polskie ramy PI produkcji MRAND - a

Postautor: ProScan » ndz mar 16, 2008 6:25 pm

Dzięki uprzejmości firmy RC Digger, na moją osobistą prośbę dostałem ramę Mranda do wykonania pewnego zadania.

W międzyczasie, ucząc się jej obsługi miałem okazję zapoznać się z nią i sprawdzić jej niektóre własności na znanym polu, gdzie występowały kule 12 funtowe. Pole trudne i przetrzepane przez dziesiątki poszukiwaczy, ale jeszcze kula się znalazła :!: :)

Na zdjęciu widać teatr działań (wysoka bagienna trawa bardzo utrudniająca pracę ze zwykłym wykrywaczem)

Obrazek

... i wydobyta kula na tle nowej sondy w kształcie ramy z uzwojeniami zawartymi wewnątrz rurek PCV.

Obrazek

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowe polskie ramy PI produkcji MRAND - a

Postautor: komos » pn mar 17, 2008 7:07 pm

Witam !
Przepraszam z góry za upierdliwą ciekawość ale mam 2 pytanka:
ponieważ 12 funtów to już jest trochę metalu jak zachował się wskażnik ?
- na 1 programie : czy ze środkowego położenia najpierw poszedł w prawo a następnie w lewo ( z obniżeniem tonu ) ?
- na 2 programie: z położenia zerowego jakie było wskazanie % ?
Sorry ale jeszcze pytanie pomocnicze: na jakiej głębokości była kula bo widzę że udało się ją wykopać narzędziami ręcznymi bez użycia koparki :lol:
Pozdrowaśki !
komos
 
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 25, 2006 6:56 pm
Lokalizacja: PYRLANDIA

Re: Nowe polskie ramy PI produkcji MRAND - a

Postautor: ProScan » pn mar 17, 2008 8:40 pm

Witam,

Kula była wykryta na programie 1 z odległosci sumarycznej ok. 80cm przy w miarę wyraźnym sygnale.

Sygnał tylko narastał. Na wskaźnik nie spoglądałem. Przy testach po wydobyciu kuli sygnał napierw lekko opadał, a potem narastał.

Na programie 2 zasięg na kule był bardzo zredukowany (za mały przedmiot) i nie używałem go.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowe polskie ramy PI produkcji MRAND - a

Postautor: komos » sob sie 23, 2008 12:34 pm

Witam !
Ponieważ będziemy już obchodzić 1-rocznicę urodzin nowego detektora ramowego PI produkcji Mranda chcę trochę " odkurzyć " ten temat.
Z przyjemnością zapoznałbym się z opiniami innych użytkowników ( poza ProScanem ); który dosyć enigmatycznie wypowiedział się na temat tego produktu ?
Pozdrowaśki !
komos
 
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 25, 2006 6:56 pm
Lokalizacja: PYRLANDIA

Re: Nowe polskie ramy PI produkcji MRAND - a

Postautor: ProScan » ndz sie 24, 2008 8:27 pm

Z tego co wiem, to ten egezmplarz co miałem wrócił do Mranda celem przeprogramowania. Więcej nie testowałem.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Nowe polskie ramy PI produkcji MRAND - a

Postautor: Mrand » pn lis 03, 2008 12:07 pm

Bardzo dawno nie zaglądałem do tego wątku. Od czasu zamieszczenia pierwszej informacji zaszło sporo zmian, modyfikacji i rozszerzenia oferty. Aby uzyskać najświeższe informacje, proszę o bezpośredni kontakt telefoniczny 085 716 28 68 lub na email [email protected] Pozdrawiam
Mrand
Mrand
Producent
 
Posty: 74
Rejestracja: pn paź 10, 2005 8:46 am
Lokalizacja: Polska B

Re: Nowe polskie ramy PI produkcji MRAND - a

Postautor: ProScan » pt lut 13, 2009 11:29 pm

Ciekawostka dla posiadaczy ram Mranda i nie tylko, podesłana przez jednego z użytkowników:

Sonda elastyczna ciągnięta po ziemi, przez jednego operatora.

Obrazek

Jest to dosyć sprytna i myślę, że o wiele tańsza alternatywa tego "wykrywającego dywanu":

http://ie.youtube.com/watch?v=csy1_IX8raA&NR=1

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Rama

Postautor: klucznik » ndz sty 03, 2010 10:02 pm

Chyba telepatycznie wyczułem ten spór.Darzę sympatią wszystkich producentow sprzetu poszukiwawczego,ale kol.Mrand-niech Pan przed rozpoczeciem produkcji porozmawia z kilkoma doswiadczonymi detektorytami jak powinien sprzęt wyglądac,dzialac i czego oczekuja.To co widzę na foto to dramat z lat 70-tych.Tyle lat produkcji zobowiązuje.
Klucznik z Klucz
klucznik
 
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 11, 2007 8:23 pm
Lokalizacja: Klucze

Re: Nowe polskie ramy PI produkcji MRAND - a

Postautor: ProScan » ndz sty 03, 2010 10:33 pm

Mrand zrobił sprzęt pod zamówienie saperów, a nie poszukiwaczy, o czym sam zresztą napisał.

Temat zamykam.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Poprzednia

Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość