Czy ktoś oglada(ł) "Było nie minęło"

Prowadzenie poszukiwań, konsulting, wypożyczenie wykrywacza etc

Czy ktoś oglada(ł) "Było nie minęło"

Postautor: ProScan » śr lut 04, 2009 10:29 am

Witam,

Chodzi o ostatni odcinek, w którym szukano w lesie zakopanych tankietek za pomocą magnetometrów Geometricsa.

"Fachowiec" od pomiarów wybrał siatkę pomiarową co dwieście metrów, bo jak utrzymywał zasięg jego sprzętu to 300-400m na te tankietki.

Czy może mnie ktoś uszczypnąć? Czy ja się przesłyszałem? To nie był program satyryczny, ani prima aprilis. Więc może to było z archiwum X?

Czy za mój abonament (tak płacę!) takie obraźliwe kretynizmy można w publicznej TV pokazywać?

A myślałem, że po badaniu "elektrooporowym" za pomocą omomierza nic głupszego nie zobaczę. Na szczęście pajacowanie z "lokalizatorami" OKM skończyło się i pojawiły się profesjonalne sprzęty, ale bezsens pozostał.

:dodu

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czy ktoś oglada(ł) "Było nie minęło"

Postautor: pastuszek » czw lut 05, 2009 1:04 am

abonament proscana poszedł na gaże Tomasza Kammmmela i do obsługi magnetometru musieli brać kloszarda:-)
pastuszek
 
Posty: 93
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 5:17 pm

Re: Czy ktoś oglada(ł) "Było nie minęło"

Postautor: Bambini » pt lut 06, 2009 5:40 pm

Nie przekreślałbym pracy p. Sikorskiego tylko dlatego że w jego programie wystąpił jakiś fantasta.
Bambini
 
Posty: 28
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 7:06 pm

Re: Czy ktoś oglada(ł) "Było nie minęło"

Postautor: ProScan » sob lut 07, 2009 11:45 pm

Ja absolutnie nie przekreślam. Programy Sikorskeigo są bardzo wartościowe, "misyjne". Nie żal abonamentu :)

Żal natomiast, że prowadzone poszukiwania są bez sensu.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czy ktoś oglada(ł) "Było nie minęło"

Postautor: ProScan » pn sie 31, 2009 10:20 pm

Tak w ramach addendum do tego co powyżej.

Gdy w programie zaczęły pojawiać się zwykłe wykrywacze, to coś wreszcie zaczęło wychodzić z ziemi.

I pomyśleć tyle lat i tyle ciekawych tematów spalonych...

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czy ktoś oglada(ł) "Było nie minęło"

Postautor: terenowiec69 » ndz lis 01, 2009 3:00 pm

Tak sie składa że było to niedaleko mnie,ale o fakcie dowiedziałem się z filmików z youtube.Tak apropo sami nie wiedzieli po której stronie drogi szukać.
Ale o użytych sprzetach tam nie mam pojęcia,może jakby Proscan cos przybliżył bardziej co to za cuda to by sie podyskutowało.
terenowiec69
 
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Czy ktoś oglada(ł) "Było nie minęło"

Postautor: jarek-pol1 » pt lip 09, 2010 4:47 pm

Mam prośbę o informację. Kilka lat temu w B.N.M. Pan Sikorski szukał tankietki z polskiego pociągu pancernego, w okolicy Bielska-Białej. Nie mogę namierzyć tego odcinka programu, a wydaje mi się, że popełnili błąd w lokalizacji.
Tankietka utopiła się w bagnie, a jedyne takie miejsce jest bardziej na północ. Do tego mieszkańcy pobliskiej wsi do dziś używają określenia kierunku, "na czołg". Stąd prośba o datę emisji, lub może ktoś "zarchiwizował" ;) tan odcinek.
jarek-pol1
 
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Czy ktoś oglada(ł) "Było nie minęło"

Postautor: ProScan » sob lip 10, 2010 10:23 pm

Proponuję zadać to pytanie na forum:

http://www.exploracja.cyberdusk.pl/phpbb2/

które gromadzi ludzi z całej Polski, ale w przeważającej części z Lubelszczyzny i pewnie nie jeden z tamtejszych z Sikorskim bywa tu i ówdzie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Czy ktoś oglada(ł) "Było nie minęło"

Postautor: jarek-pol1 » sob lip 10, 2010 10:44 pm

Dziękuję za pomysł, skorzystam, ale dopiero po urlopie :D
jarek-pol1
 
Posty: 131
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 3:38 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Czy ktoś oglada(ł) "Było nie minęło"

Postautor: Marqvs » sob cze 22, 2013 11:11 am

ProScan pisze:Żal natomiast, że prowadzone poszukiwania są bez sensu.


Niestety zdarza się, że są bez sensu.
Też oglądam BNM i nieraz odnoszę wrażenie, że Ci co operują specjalistycznym sprzętem nie są dobrze przygotowani teoretycznie do jego obsługi. Poza tym szukają igły w stogu siana (brak dowodów,że tu czy tam może być zakopane) lub czegoś czego faktycznie nie ma ...bo zarekwirowali, odkryli lub dowiedzieli się w inny sposób o "fantach" sami Niemcy, którzy jak wiadomo zbierali co cenniejsze militaria po Armii Polskiej '39.
Marqvs
 
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 4:23 pm

Re: Czy ktoś oglada(ł) "Było nie minęło"

Postautor: ProScan » ndz maja 04, 2014 10:56 am

Znowu jakaś głupota.

http://vod.tvp.pl/audycje/historia/bylo ... 4/14805281

Skanowanie radarem w lesie i natychmiastowa diagnoza (bez odwiertu, bez wykopu sondażowego, bez badań fosforanowych), wnioskowanie o pochówkach, wielu szkieletach etc. Odbicia od kości!! :D

Jak tym ludziom nie wstyd taką żenadę odwalać? Takich głupot nie wolo gadać, nawet jeśli tam faktycznie są te pochówki. A co jeśli się nie potwierdzi?

](*,)

proscan

PS
Oglądam dalej na VOD i co znajduję! Kolejny kwiatek!

http://vod.tvp.pl/audycje/historia/bylo ... 4/14668679

17 minuta. Facet odnajduje dwie anomalie i na podstawie odczytu radarowego, twierdzi, że "na pewno są tam przedmioty metalowe". Sorry, ale chyba już nic głupszego w tym programie nie usłyszę - jak na razie numer jeden. Mina Sikorskiego bezcenna, jak naoczny świadek pokazuje, że poszukiwane dwie mogiły są w uzupełnianym miejscu. Oczywiście chłopcy-radarowcy potwierdzają, a jakże.

Śmiać się czy płakać? Chyba jednak to drugie.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Prace związane z wykrywaczami

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron