Pomoc w poszukiwaniu obrączki!!!!

Prowadzenie poszukiwań, konsulting, wypożyczenie wykrywacza etc

Pomoc w poszukiwaniu obrączki!!!!

Postautor: ballzenator » pt gru 10, 2010 10:11 am

Witam wszystkich!!

Poszukuję kogoś z okolic Bielska-Białej kto pomógłby przy poszukiwaniu złotej obrączki. Wczoraj przy odśnieżaniu samochodu na parkingu pod blokiem zsunęła mi się z palca i pech chciał, że wpadła gdzieś do śniegu. Próbowałem sam szukać ale bez skutku. Obszar jest niewielki a miejsce na szczęście mało uczęszczane bo za blokiem. Bardzo proszę o pomoc!! Kontakt pod nr 505 ----, gg 6 ------ lub na maila ballzenator@----- Z góry dziękuje i pozdrawiam!!

Mateusz
ballzenator
 
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 10, 2010 9:31 am

Re: Pomoc w poszukiwaniu obrączki!!!!

Postautor: KrisssK » sob gru 11, 2010 3:18 pm

No i kolejne małżeństwo uratowane :).
Wystarczyła wizyta z wykrywaczem na "miejscu zdarzenia" aby właściciel sam znalazł swoją zgubę w śniegu.
I niech ktoś teraz powie, że X-Terra 70 nie nadaje się do złota - samo wyłązi w jej obecności :D.
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Pomoc w poszukiwaniu obrączki!!!!

Postautor: ProScan » sob gru 11, 2010 5:07 pm

Ja to znam tylko sytuacje, gdy wykrywacze naprawiają się na mój widok. Ale żeby złoto się ujawniało na widok wykrywacza, to nowinka :D

Gratuluję wszystkim znalazcom a "młodej parze" dużo szczęścia w dalszym pożyciu :1

:wave

proscan

PS
Usuwam dane kontaktowe z widoku publicznego.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Pomoc w poszukiwaniu obrączki!!!!

Postautor: ballzenator » pn gru 13, 2010 10:38 am

Krisssk jeszcze raz dziękujemy za pomoc!! Obrączka się przestraszyła i sama się odkopała :) Jakbyś nie przyjechał to już bym nie szukał tej obrączki bo się poddałem, a tak już jest na palcu . Dzięki raz jeszcze!! =D>
ballzenator
 
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 10, 2010 9:31 am

Re: Pomoc w poszukiwaniu obrączki!!!!

Postautor: KrisssK » sob lut 19, 2011 1:56 pm

Dzisiaj uratowane zostało następne małżeństwo. Tym razem w Oświęcimiu.

A oto cała historyjka:

Poproszono mnie o pomoc w poszukaniu zgubionej obrączki, która zsunęła się z palca młodego męża na podwórzu przed domem, zimą, podczas zabawy w śnieżki.
Pogoda bardzo ładna, śniegu prawie wcale, przyjeżdżam "na obiekt". Witam się z "młodymi" a także z sympatyczną 2-letnią suczką (z wyglądu przypominająca trochę rasę husky). Krótka, wstępna rozmowa i zaczynam poszukiwania.

Obrączka zgubiona kilka tygodni temu więc wiem że muszę dostać mocny, płytki i wyraźny sygnał o ID w okolicach 8-14 (X-terra 70 - sprawdzone na drugiej takiej samej obrączce)
15min machania, są jakieś sygnały na głębsze kolorki ale to nie to co ma być. W pewnym momencie jest wyraźny, mocny sygnał. Patrzę co mam pod cewką a tam "piękne" duże psie zamarzniete g..no. :D.
Włączam PP i okazuje się fant jest centralnie właśnie w miejscu zalegania tego czegoś :).
/W tym momencie może powstrzymam się od pokazywania zdjęcia/.
Spoglądam na suczkę - cieszy się i macha ogonem.

Myślę są dwa wyjścia: fant jest "w" (bestia obrączkę połknęła i wydaliła) lub "pod" (bestia obrączkę schowała przed wzrokiem właściciela).

Lekkim kopnięciem buta przesunąłem to "coś". Sprawdzam PP - sygnał dalej w tym samym miejscu. Ufff, kamień z serca, nie trzeba będzie rozgrzebywąć g...na. :).
Jedno kopnięcie szpadelkiem i obrączka wyskoczyła :D

Obrazek Obrazek

Widok uradowanej pary - bezcenny. Nie mam zgody na pokazanie fotki więc musicie uwierzyć na słowo.

Aha, suczki już dziwnym trafem jakoś nie zauważyłem. Nie pożegnała się tez ze mną. :D.

Młodym małżonkom życzę wszystkiego dobrego.
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Pomoc w poszukiwaniu obrączki!!!!

Postautor: ProScan » sob lut 19, 2011 2:07 pm

No tak. Historia zapierająca... (a może zatykająca) dech :)

Gratulacje dla wszystkich stron!

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Pomoc w poszukiwaniu obrączki!!!!

Postautor: KrisssK » sob lut 19, 2011 2:17 pm

ProScan pisze:No tak. Historia zapierająca... (a może zatykająca) dech

Nie było tak źle - sedno sprawy było zamarznięte :D
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Pomoc w poszukiwaniu obrączki!!!!

Postautor: hanuszka » pn lut 21, 2011 11:18 am

Jeszcze raz bardzo Panu dziękujemy za kawał dobrej i śmierdzącej roboty! Zdjęcia super, ale wpis na forum jeszcze lepszy:-) Dziękujmy i również życzymy wszystkiego dobrego i wielu ciekawych znalezisk:-) Pozdrawiamy, Ania i Michał
hanuszka
 
Posty: 1
Rejestracja: ndz lut 20, 2011 8:37 pm

Re: Pomoc w poszukiwaniu obrączki!!!!

Postautor: KrisssK » sob cze 11, 2011 10:21 am

Kolejne "zlecenie" i kolejny sukces.
Miejscowość: Łaziska
Lokalizacja: ogródek z grillem, basenem i placem zabaw dla dzieci.
Tym razem w otchłani rozpaczy pogrążona młoda żona.

Obrączka zagubiona podczas ubiegłotygodniowego grilla.
Teren wielokrotnie przeszukany "wzrokowo" - bez rezultatu.
Pies biegający przy nogach "zleceniodawców" za chiny ludowe nie przyznaje się do niczego.... :).

Teren trawiasty ale podłoże żużlowe i mnóstwo metalowych elementów: ogrodzenie, huśtawki, grill itp. Myślę będzie ciężko... ale jeśli obrączka tutaj jest to ją znajdę.
Strojenie do gruntu - praktyczne niemożliwe - nie można znaleźć kawałka ziemi gdzie wykrywka nie daje sygnału. Jakoś się z biedą dostroiłem, sprawdziłem jaki sygnał daje druga obrączka. Zgubna musi być na wierzchu, ewentualnie lekko wdeptana w ziemię więc mocno zmniejszam czułość żeby nie łapać za dużo sygnałów od metalowych konstrukcji i zaczynam szukać.
Wykrywka szaleje, miliony sygnałów, kakafonia dźwięków - cóż nic dziwnego: grill, plac zabaw - istny śmietnik dla wykrywacza.
Po 40 minutach zaczynam czesać jeszcze raz bardzo powoli, i dokładnie sprawdzając każdy mocny, powtarzalny, sygnał ze spodziewanym ID.
Po godzince jest sygnał taki jak ma być: ID 18-20, grzebnąłem łopatką i JEEEEST.

Obrazek Obrazek

Radość młodych małżonków ogromna.

Życzę powodzenia w dalszym pożyciu.
Pozdrawiam.
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Pomoc w poszukiwaniu obrączki!!!!

Postautor: s@bina » śr cze 15, 2011 7:07 am

To prawda było ciężko odnaleźć zgubę... nawet powoli traciliśmy nadzieję, że się odnajdzie..., ale w końcu się udało. A to tylko dzięki pomocy KrisssK, gdyby nie Ty to obrączka pozostała by tam, a tak mogę ją z powrotem nosić ją na paluszku :)
Ps. Na następnego grilla chyba pozostawię ją w domu żeby znów się nie zgubiła he he :)

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za pomoc :) Pozdrawiamy
s@bina
 
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 14, 2011 10:37 am

Re: Pomoc w poszukiwaniu obrączki!!!!

Postautor: pepe » pn cze 27, 2011 2:16 pm

Witam

W czasie sobotniego grila "sąsiedzkiego" dowiedziałem się, że sąsiadowi leżącemu w wózeczku dziecięcym (40lat temu) mam dała do zabawy swoją obrączkę - no i tyle ją widziała. Na drugi dzień wybraliśmy się z wykrywaczem. Niestety we wskazanym miejscu znalazłem tylko Polmosa do tego pod krawężnikiem chodnika. Nie poddając się poszerzyłem krąg poszukiwań i w odległości 20m od wskazanego miejsca 5 cm pod trawnikiem przez 40 leżała sobie spokojnie obrączka mamy. Mamy niestety już od 20 lat nie ma na tym świecie ale i tak radości było kupa :)
Opisuję bo to mój pierwszy taki sukces z wykrywaczem własnej konstrukcji.

Pozdrawiam
pepe
 
Posty: 133
Rejestracja: pn mar 07, 2011 10:55 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Pomoc w poszukiwaniu obrączki!!!!

Postautor: ProScan » pn cze 27, 2011 8:07 pm

No piękna historia. Gratulacje!

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Pomoc w poszukiwaniu obrączki!!!!

Postautor: KrisssK » pn sie 15, 2011 11:18 pm

Jeszcze jedna zgubiona obrączka i kolejny sukces. Póki co mam 100% skuteczności :)
Tym razem woj. małopolskie - okolice Tuchowa - skorzystałem z okazji odwiedzin u rodziny w w tamtych rejonach.

A było to tak:
Za górami, za lasami, była sobie mała wioska. A w tej wiosce stała chatka w której mieszkała... fajna imprezowa ekipa. Miejsca na imprezy mieli mnóstwo: ogromny basen, duża altanka na grilla, miejsce na ognisko, ładny ogródek - po prostu piękne, ciche miejsce na nieskrępowany wypoczynek.

Kilka tygodni wcześniej, podczas jednej imprez jednemu z uczestników zsunęła się z palca obrączka. Podejrzenie padło na miejsce przy ognisku lub przy grillu.

Poszukiwania zatem rozpocząłem od polanki z ogniskiem. Było trochę śmieci, trochę głębszych sygnałów na kolor, monetka 1gr a im bliżej ogniska tym śmieci coraz więcej. Niestety po 45min obrączki nie ma. Przy samym ognisku X-Terra piszczy prawie cały czas a większość sygnałów to popularne "Polmosy".
Myślę sobie, że tam obrączki nie może być. Przecież wypicie takiej ilości "wody ognistej" nie pozwoliłoby nikomu samodzielnie się poruszać a obrączka sama nie zsunie się z palca osobie lezącej nieruchomo krzyżem na wznak ze wzrokiem utkwionym w gwieździste niebo. :)

Poszukiwania przeniesione zostały w okolice altanki z grillem. Po kilkunastu minutach dostaję oczekiwany, płyciutki sygnał. "Na oko" nic nie widać więc jedno małe kopnięcie saperką i zza pleców słyszę "JEEEEESSSTTT!!!!". Rzeczywiście była to poszukiwana zguba...

Obrazek Obrazek

Oczywiście szczęśliwej parze życzę wszystkiego dobrego.
Pozdrawiam
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Pomoc w poszukiwaniu obrączki!!!!

Postautor: ProScan » pn sie 15, 2011 11:37 pm

=D>
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Pomoc w poszukiwaniu obrączki!!!!

Postautor: Gopherus » wt sie 16, 2011 4:16 pm

Panie Krzysztofie - gratukuję !

Jak podaje Wikipedia " Obrączka ślubna ( to ) – pierścień w kształcie obręczy " .Cytuję tę definicję , by " naukowo " :D , poprzeć moją teże , że stał się Pan , swoistym , " Władcą Pierścieni " :D .Oczywiście skojarzenie jest dosyć odległe i z pewnością nie literalne , ale jest coś niezwykłego , w Pana zdolności odnajdywania tych przedmiotów .

Pozdrawiam

Gopherus
Gopherus
 
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Następna

Wróć do Prace związane z wykrywaczami

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron