Lektyka, Grall a może trumna?? co to faktycznie jest ...?

Wykrywacze przemysłowe, ochroniarskie, magnetometry, radary, przyrządy geofizyczne i inne które coś - głównie metal - wykrywają.

Lektyka, Grall a może trumna?? co to faktycznie jest ...?

Postautor: warwick » czw kwie 17, 2008 10:57 am

Witam,

przeglądając na allegro aukcje z wykrywaczami nadziałem się na taki oto twór

http://www.allegro.pl/item342547451_gru ... rkons.html

wygląda co tak samo tajemniczo jak i dziwnie

co to jest ?? pytam z czystej ciekawości bo nawet jak bym miał 25000zł na wykrywacz to bym się mocno zastanowił

pozdr.warwick

P.S. zastanawiam się czy napisałem posta w odpowiednim dziale bo może powinien być w dziale "Pseudodetektory" - w razie co proszę o przeniesienie
Ostatnio zmieniony pn maja 19, 2008 6:44 am przez warwick, łącznie zmieniany 1 raz
warwick
 
Posty: 117
Rejestracja: śr lis 02, 2005 10:54 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Lektyka, Grall a może trumna?? co to faktycznie jest ...?

Postautor: ProScan » czw kwie 17, 2008 4:16 pm

Tak, widziałem. Twór ten sprzedaje użytkownik tego forum, więc liczę że się odezwie.

Nie mam brązowego pojęcia co to jest. Sądząc po nazwie jest to wyrób nadbałtycki.

Jeśli ma to wykrywać i rozróżniać metale kolorowe, to nie może to być radar - bo dla radaru rodzaj metalu jest obojętny.

Najciekawsze - czyli antena - jest ukryte pod tą niebieską płachtą. Widzimy tylko drewniany stelaż. To może być naprawdę wszystko.

Cenę przemilczę, bo i tak mnie zatkało.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Lektyka, Grall a może trumna?? co to faktycznie jest ...?

Postautor: Krzycho » pt maja 09, 2008 4:28 pm

Witam ciekawskich, wiwdziałem że dając to na allegro wywołam mnustwo domysłów i spekulacji na temat tego sprzęu .Tak jak Proscan słusznie zauważył nie jest to georadar , to okreśenie miało na celu zwrucenie uwagi na ten sprzęt . Celem niejest chęc sprzedania tego aparatu lecz zupełnie co innego dla bardziej spostrzegawczych jest otym mowa w treści ogłszenia , dlatego taka cena zaporowa żeby się komuś nie pomyślało kliknąć na kup teraz. Co do samego aparatu to wygląda dość nietypowo ale swoje zrobi i przebije wszystkie aparaty które ładnie wyglądają a niesą w stanie znaleść słoika litrowego z biżuterją na głębokości metra. Co do metali kolorowych to przerabiałem już wszystkie dostępne aparaty nawet te które kosztują po kilkdzieśąt tyśęcy złotych i wszystkie są do bani jeśli chodzi o kolor , dobre są ale na żelazo . Chyba Proscanie przyznasz mi rację ? Budowa jest nietypowa dlatego takie gabaryty aby cewki był stabilne , ta niebieska płachta jak to nazwałeś nie ma celu niczego ukrywać lecz tylko chronić aparat . Co do wykonawcy to nie będe się wypowiadał kto i z kąd powiem tylko tyle że ma gość pjęce w temaće aparatów . Nie ważne czym szukamy lecz co wyćągamy.
Krzycho
 
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 04, 2008 6:44 pm

Re: Lektyka, Grall a może trumna?? co to faktycznie jest ...?

Postautor: ProScan » pt maja 09, 2008 5:48 pm

ta niebieska płachta jak to nazwałeś nie ma celu niczego ukrywać lecz tylko chronić aparat


A co tam jest pod nią?

Czy to przyrząd cewkowy?

Odświeżam linka do bieżącej aukcji: http://www.allegro.pl/item360251972_gru ... rkons.html

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Lektyka, Grall a może trumna?? co to faktycznie jest ...?

Postautor: Krzycho » pt maja 09, 2008 6:29 pm

Pod blandeką jest obudowa a wewnątrz cewki ustawione względem siebie na krztałt litery X tyle wiem.
Na kolor jest nie do pokonania.
Krzycho
 
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 04, 2008 6:44 pm

Re: Lektyka, Grall a może trumna?? co to faktycznie jest ...?

Postautor: blueboy » pn wrz 08, 2008 12:05 am

http://www.metaldetector.lv/

P.S. ProScan ja bym dorobil drewniane kolka z przodu i sam go pchal, po co sie dzielic kolorami :lol:
blueboy
 
Posty: 1
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 10:41 pm

Re: Lektyka, Grall a może trumna?? co to faktycznie jest ...?

Postautor: Krzycho » ndz mar 01, 2009 2:25 pm

Krzycho
 
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 04, 2008 6:44 pm

Re: Lektyka, Grall a może trumna?? co to faktycznie jest ...?

Postautor: ProScan » ndz mar 01, 2009 5:52 pm

Interesujące.

Myślę, że jeszcze większe zasięgi udałoby się uzyskać, usuwając wykryte przedmioty.

Dla mnie personalnie bardzo ciekawe byłoby pokazanie, jak się zachowuje wskaźnk i co on tak na prawdę obrazuje.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Lektyka, Grall a może trumna?? co to faktycznie jest ...?

Postautor: Krzycho » ndz mar 01, 2009 7:00 pm

Dokładnie tak dla każdego przedmiotu z osobna zasięg byłby o wiele większy miałem otym wspomnieć . Aparat jest bardzo czuły i każdy dodatkowy obiekt połorzony na ziemi był widziany przez aparat przezco zmniejszał się zasięg z każdym zerowaniem. Byłem tylko z bratem a przedał by się trzeci przy nagrywaniu tego filmu i w dodatku jest to muj pierwszy filmik , także jakość jest nie najlepsza zrobiłem jak potrafiłem. Odnośnie wskażnika to pokazuje on natęrzenie sygnału które wzrasta z siłą sygnału . Gdyby była jeszcze jedna osoba przy nagrywani to bym to uchwycił
Krzycho
 
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 04, 2008 6:44 pm

Re: Lektyka, Grall a może trumna?? co to faktycznie jest ...?

Postautor: ProScan » ndz mar 01, 2009 7:20 pm

Mi osobiście filmik daje do myślenia, aczkolwiek zasięgi za bardzo mnie nie interesują, chociaż są imponujące.

Dla mnie bardziej ciekawe jest jak to działa. Dźwięk przypomina te z PI, ale to o niczym nie świadczy.

Jeśli to PI, to w gruncie raczej zasięg nie spadnie. Na panelu widać napisy świadczące, ze to jednak jest VLF :-k

Na wskaźniku widać poruszające się diody. Jedna to siła sygnału, a druga? Ta poprzeczna. A to co chodzi po okręgu :?:

Prosimy o dalsze filmiki, obrazujące jakie są możliwości rozpoznania co ma się po trumną (oops - sondą :) )

:pa

proscan

Linkuję zdjecie panelu:

Obrazek
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Lektyka, Grall a może trumna?? co to faktycznie jest ...?

Postautor: Krzycho » ndz mar 01, 2009 7:53 pm

Tak jest to VLF . Jeśli chodzi o djody to obracają się po okręgu i po przekątnej , ale nigdy nanie nie patrzę liczy się tylko sygnał dzeiękowy.
Aby pokazać co jest wewnątrz skrzynki musiałbym to rozbierać . Widziałem że są tam dwie cewki o średnicy 50 cm jedna.
Krzycho
 
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 04, 2008 6:44 pm

Re: Lektyka, Grall a może trumna?? co to faktycznie jest ...?

Postautor: Marek S » pn sie 03, 2009 9:03 am

:shock: niesamowity gość ten Maris wygląda że ma ciągoty do wykrywaczy głębokich i jego elektronika wygląda całkiem nieźle a przede wszystkim orginalnie =D>

Przy okazji witam się na forum :)
Marek S
 
Posty: 45
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: pomorskie


Wróć do Profesjonalny i (lub) nietypowy sprzęt detekcyjny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości