Magnetometr rosyjski z lat 60-tych

Wykrywacze przemysłowe, ochroniarskie, magnetometry, radary, przyrządy geofizyczne i inne które coś - głównie metal - wykrywają.

Magnetometr rosyjski z lat 60-tych

Postautor: allegromtn » pt mar 04, 2011 5:38 pm

Witam, niedawno stałem się posiadaczem różnicowego magnetometru protonowego produkcji Rosyjskiej. Prawdopodobny symbol tego uradzenia to OTK. Jest to bliźniacza konstrukcja MI-1M - ta sama sonda, elektronika w innym pudełku i o podobnej konstrukcji.
Mój główny problem to brak wiedzy... Jak skalibrować to urządzenie? Jak się nim szuka- w jakim położeniu sonda, do czego służą 4 potencjometry (2 o normalnym dostępne, 2 schowane)? Jakich głębokości znalezisk można się spodziewać?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
allegromtn
 
Posty: 4
Rejestracja: pt mar 04, 2011 5:21 pm

Re: Magnetometr rosyjski z lat 60-tych

Postautor: ProScan » pt mar 04, 2011 6:15 pm

Zacznijmy od początku.

Kto twierdzi, że to magnetometr protonowy?

Sprzedawca? :^o

To ruski "zwykły" wykrywacz metali IMP. Model MI-1M to bodaj Jugosłowiański odpowiednik.

OTK - to znaczek kontroli jakości. Otdel Tehnicheskovo Kontrolya

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Magnetometr rosyjski z lat 60-tych

Postautor: ProScan » pt mar 04, 2011 6:51 pm

Widzę że zdjęcia zniknęły tuż po tym co napisałem jw. Ciekawe dlaczego? Czybyśmy mieli do czynienia ze sprzedawcą "magnetometru"?

Jeśli Allegromtn się nie wytłumaczy, to również zniknie... z wilczym biletem. Ja nie lubię być wykorzystywany i robiony w idiotę (są tacy co lubią - ja nie).

Tutaj można częściowo zobaczyć co było:

http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=683537

i zdjęcia zlinkowane z Odkrywcy:

Obrazek

wersja MI-M1

Obrazek
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Magnetometr rosyjski z lat 60-tych

Postautor: allegromtn » pt mar 04, 2011 10:46 pm

Nie rozumiem o co chodzi z tym "znikaniem zdjęć" ? :?
Sprzedawcą nie jestem, kupiłem ale nie do końca wiedziałem co (opierałem się na info z internetu)...
Dziękuje za sprostowanie informacji i zainteresowanie, wątek do zamknięcia i skasowania
Pozdrawiam
allegromtn
 
Posty: 4
Rejestracja: pt mar 04, 2011 5:21 pm

Re: Magnetometr rosyjski z lat 60-tych

Postautor: allegromtn » pt mar 04, 2011 10:54 pm

Dodam jeszcze że zmyliły mnie takie tropy jak :

http://www.skierniewice.com.pl/Og%C5%82 ... fault.aspx

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1661038.html

I cała reszta opisów MI-1M jako magnetometrów...
Jeszcze takie krótkie pytanko, czy to urządzenie się do czegokolwiek nadaje oprócz oddania na złom?

Przepraszam za zamieszanie i pozdrawiam
allegromtn
 
Posty: 4
Rejestracja: pt mar 04, 2011 5:21 pm

Re: Magnetometr rosyjski z lat 60-tych

Postautor: ProScan » pt mar 04, 2011 11:02 pm

No właśnie nie do skasowania. Chodzi o to, że informacji udzielam na forum, po to by każdy mógł się z nią zapoznać. Stąd zdenerwowało mnie, że tuz po identyfikacji zdjęcia zniknęły. Podobnie denerwowali się np. spece od identyfikacji na forum PS, gdzie tuz po odpowiedzi na pytanie "co to jest i ile to warte" znikało zdjęcie, a przedmiot lądował na allegro.

Ten i podobne "magnetometry" krążą po sieci i portalach aukcyjnych. Dobrze by gdzieś zawisła jakaś wiarygodna informacja i ludzie nie nacinali się na nieuczciwe bądź mylne po prostu opisy.

Ale dziękuje za wyjaśnienia - przyjmuję je i zapraszam do dalszego szukania tutaj informacji o wykrywaczach.

Czy się nadaje - nie wiem. Raczej jest to kiepszczyzna o symbolicznym zasięgu (to wykrywacz min!).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Magnetometr rosyjski z lat 60-tych

Postautor: allegromtn » sob mar 05, 2011 12:08 am

Nadaje się do wykrywania min metodą "Macajewa" :D - sonda i raczka w mare solidne to można uderzać wokoło, jak trafi się na minę to od razu się ja rozbroi. Może i mało bezpieczny sposób ale przy liczebności armii rosyjskiej skuteczny 8)

Pozdrawiam
allegromtn
 
Posty: 4
Rejestracja: pt mar 04, 2011 5:21 pm

Re: Magnetometr rosyjski z lat 60-tych

Postautor: ProScan » sob mar 05, 2011 12:16 am

Jak się odbywało wykonywanie przejścia w polu minowym ładnie pokazane w filmie SZTRAFBAT. Puszczało się batalion wojska na pole minowe, a następny batalion już nie miał pola minowego przed sobą.

Tak nawiasem mówiąc, ten wykrywacz do kopia (co do koncepcji) wykrywacza Wermahtu Wien 41.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Profesjonalny i (lub) nietypowy sprzęt detekcyjny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości