Wykrywacz ramowy z rozróżnianiem koloru.

Wykrywacze przemysłowe, ochroniarskie, magnetometry, radary, przyrządy geofizyczne i inne które coś - głównie metal - wykrywają.

Wykrywacz ramowy z rozróżnianiem koloru.

Postautor: paszkaa » śr lis 25, 2015 10:11 pm

Witam serdecznie,szukam informacji na temat jak wyżej ,posiadam ramkę pi ale nie daje ona informacji o tym czy metal jest ,,Fe,, czy nie ,zastanawiam się nad zakupem tego typu wykrywacza-

http://allegro.pl/golden-mask-deep-hunter-pro-rama-120-x-120-cm-i5817003531.html

wiem że również nie określa on metalu ale jest lżejszy i ma większe cewki w sprzedaży.
Dzwoniłem po sprzedawcach wykrywaczy i to samo mi powiedzieli,że za taką cenę nie kupię ramy z rozróżnianiem koloru , chciałbym się dowiedzieć czy jest takowy sprzęt dostępny na rynku do 5000-6000 tyś zł czy np; Lorenz deepmax 3 spełnia moje oczekiwania ale cena tu mnie przerośnie.
Chcę szukać sporych kolorowych przedmiotów np; starych depozytów(brąz i td,niezalegających głębiej jak na 1.2m) przy użyciu ramki 2x2m .
Może magnetometr?-nie wiem,chodzi o krycie terenu a magnetometr nie pokryje tereny tak jak rama 2x2m i czy rozróżni metal na ferro-nie ferro.. czy nie?
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie .pozdrawiam
paszkaa
 
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 10, 2014 10:51 pm

Re: Wykrywacz ramowy z rozróżnianiem koloru.

Postautor: ProScan » śr lis 25, 2015 11:21 pm

Proszę o pytanie, bo go nie widzę.

O magnetometrach było już w innych wątkach. Magnetometr nie wykrywa w ogóle metali kolorowych.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wykrywacz ramowy z rozróżnianiem koloru.

Postautor: paszkaa » czw lis 26, 2015 5:05 pm

Witam panie Proscan .
Pytanie;chcę kupić wykrywacz ramowy z rozróżnianiem kolorów do 6000 tyś zl czy jest jakiś sprzęt w tych granicach cenowych dający w miarę rzetelny odczyt do maks 120cm na przedmiot np; srebrny taki jak misa 25/25 cm?
Czy po prostu zainwestować w Lorenz deepmax x3 ? ,który kosztuje o wiele więcej!
pozdrawiam
paszkaa
 
Posty: 5
Rejestracja: pn lis 10, 2014 10:51 pm

Re: Wykrywacz ramowy z rozróżnianiem koloru.

Postautor: ProScan » czw lis 26, 2015 6:02 pm

Nie mam orientacji co jest na rynku. Bułgarskie detektory SSP mają czujnik magnetyczny do rozróżniania żelaza, ale raczej to powierzchniowo działa.

Lorenz raczej także nie da rady na tej głębokości wskazać co znalazł. Misa 25x25 to lepiej szukać zwykłym VLF-em z dużą sondą.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wykrywacz ramowy z rozróżnianiem koloru.

Postautor: Lampart » sob lis 23, 2019 8:47 am

Na kolor jest mniejszy zasięg niż na żelazo o tej samej powierzchni. Czy to kolor czy żelazo można po znalezieniu ramą sprawdzić magnometrem. Magnometr nie widzi koloru.
Lampart
 


Wróć do Profesjonalny i (lub) nietypowy sprzęt detekcyjny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron