poszukiwanie ropy....

Wykrywacze przemysłowe, ochroniarskie, magnetometry, radary, przyrządy geofizyczne i inne które coś - głównie metal - wykrywają.

poszukiwanie ropy....

Postautor: pablo11 » wt maja 08, 2007 1:54 pm

witam
ostatnio bedac w terenie natknałem sie w calym lesie na istna pajeczyne kabli,byly one porozciagane po calym lesie... jeden grubszy,a od tego pelno cienszych petli i po wpinane do jakich niewielkich skrzyneczek...???
z poczatku myslałem ze,to kosmici czy co #-o kto by u licha rozwijal takie duze ilosci kabli po lesie i czego tam szukal #-o #-o #-o #-o
po blizszym przyjrzeniu zauwazylem,ze te kable maja szpilki powbijane w ziemie calosc jest zgrzana plastikiem na ktorym pisze US patent,po wyjeciu szpilki okazolo sie ze ma tylko jakies 20cm. dlugosci....spowrotem ja wbilem i nie ruszalem....
po wyjsciu z lasu spotkalem miejscowego tubylca i powiedzial mi ze jakas firma z wawy szuka tam ropy !!!!!!!!!!!!! tak moi koledzy ROPY !!!!!!!!! i z tad moje pytanie ... czy ktos wie co to za urzadzenie ???? jak dziala???? i jakie ma zasiegi??? na jakiej zasadzie szuka ropy??? czy te wszestkie kable schodza sie do jakiegos mega komputera ktory przetwarza wszystkie uzyskane dane???? #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o
zamiescil bym zdjecia,ale przykro mi zapomnialem wziasc ze soba wtedy aparatu...
pablo11
 
Posty: 46
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 4:46 pm
Lokalizacja: galicja

Re: poszukiwanie ropy....

Postautor: ProScan » pn maja 14, 2007 11:55 pm

Witam,

Zapewne był to jakaś aparatura elektrooporowa. Można znaleźć sporo informacji w necie.

Aparatura służy na pewno do poszukiwań geofizycznych, a czy akurat ropy ? Nie wiem. Raczej do analizy własności gruntu - a na tej podstawie pewnie geolodzy potrafią wyciągać dalsze wnioski. O ile się nie mylę to do głębszych badań służą badania sejsmiczne. A może to były czujniki sejsmograficzne ??

Trudno dyskutować o czymś, czego się nie widziało.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: poszukiwanie ropy....

Postautor: pablo11 » wt maja 15, 2007 2:17 pm

ok ,dzeki proscanie za info,
stwierdzilem pozniej,ze po zbadaniu robili odwierty i dopiero to dawalo pewnosc....
ale fajnie bylo zobaczyc UFo na okopach z pierwszej wojny w sroku lasu :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

dzieki i pozdr
pablo11
 
Posty: 46
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 4:46 pm
Lokalizacja: galicja


Wróć do Profesjonalny i (lub) nietypowy sprzęt detekcyjny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron