IDX PRO + sonda minelab FBS??

Wszystkie kwestie, ale które nie mieszczą się w żadnym z innych działów

IDX PRO + sonda minelab FBS??

Postautor: bartekf » pt mar 02, 2018 12:51 pm

Witam serdecznie.
W związku z nadmiarem wolnego czasu postanowiłem poczynić projekt IDX PRO. Elektronikę zmontowałem. Na przesyłkę z drutem czekam. Jestem w posiadaniu sondy od minelaba DD FBS slimline. Podstawiłem pod elektronike i coś tam pika ... :) puszka po kalafoni max 10 cm. Moje pytanie brzmi. Czy jest szansa zaadaptować takową sonde do tego projektu ? Z tego co rozumuje full band spectrum działa w zakresie 1,5 - 100khz? Więc teoretycznie powinno się udać ale czy to że pracuje z wieloma częstotliwościami uda sie podłaczyć do wykrywacza VLF? Nie jestem elektronikiem więc proszę o w miarę łopatologiczne wytłumaczenie.
Pozdrawiam Bartek
bartekf
 
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 02, 2018 12:22 pm

Re: IDX PRO + sonda minelab FBS??

Postautor: ProScan » pt mar 02, 2018 6:20 pm

Jak na nielektronika, to zadanie mocno ambitne.

Myślę że jest to wykonalne, ale osiągi nie będą rewelacyjne. Należałoby brać jakiś kondensator, żeby powstał rezonans na części nadawczej.

Po stronie odbiorczej jest znacznie mniejsza indukcyjność niż w sondach White's, więc sukcesu nie wróżę.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: IDX PRO + sonda minelab FBS??

Postautor: bartekf » pt mar 02, 2018 9:36 pm

Dziękuję za odpowiedź. Tak myślałem że będzie to problem. Zasugerowałem się tym iż idx pracuje na 6,5khz więc nie będzie to miało znaczenia dla cewki fbs.
Pytanie może inne. Ponieważ zapewne urwanie głowy będę mieć z próbą strojenia sondy DD. Posiadam 2 sondy fbs mminelab. 1 sztuka jak mi się wydaje destrukt. kabel w oplakanym stanie, oderwane uszy, druga zmęczona aczkolwiek sprawna. Kabel przetarty przy sondzie. Być może przydały by się Panu w celach operacyjnych? w zamian przyjął bym jakąś ceweczke do idx-a? moze byc DIY? :) Pozdrawiam
Gratis dorzucę wtyk sondy 5pin Tesoro :)
bartekf
 
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 02, 2018 12:22 pm

Re: IDX PRO + sonda minelab FBS??

Postautor: ProScan » pt mar 02, 2018 10:04 pm

Czy to nie aby te sondy z allegro za 30zł? http://allegro.pl/minelab-eksplorer-cew ... 02402.html

Nie mam żadnych destruktów do IDX-a.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: IDX PRO + sonda minelab FBS??

Postautor: bartekf » sob mar 03, 2018 9:50 am

Tak, dokładnie te sony.
Wnioskuję z wypowiedzi że destruktów Pan nie ma. A w pełni sprawne sondy oryginalne lub DIY? Lub ewentualnie czy dysponuje Pan czasem i chęciami wykonania odpłatnie takowej sondy?
bartekf
 
Posty: 3
Rejestracja: pt mar 02, 2018 12:22 pm


Wróć do Konstrukcje samodzielne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron