Wykrywacz dla juniora (i nie tylko)

Wszystkie kwestie, ale które nie mieszczą się w żadnym z innych działów

Wykrywacz dla juniora (i nie tylko)

Postautor: KrisssK » sob lut 25, 2012 9:13 pm

No i nadszedł czas, że córka też zapragnęła zostać poszukiwaczem skarbów :). Oczywiście zaszła potrzeba skombinowania jakiegoś sensownego sprzętu.

W związku z tym, że nie jestem zwolennikiem obdarowywania dzieci chińskimi wynalazkami w stylu MD, wykombinowałem takie rozwiązanie.

Postanowiłem wykorzystać prostego tesoraka (Silver uMax), którego "mam na stanie". Wykorzystałem górną rurkę z jakiegoś chińczyka (chyba nie z MD :)), podłokietnik od Ciboli, gąbka z rękojeści od roweru.

W ten sposób powstał uniwersalny wykrywacz dla dziecka i dorosłego. Wystarczy przełożyć dolny wysięgnik z cewką oraz przenieść elektronikę (mocowana na jednej śrubie) i gotowe.
Waga z baterią 930g.

Ciekawe tyko czy córce zapału wystarczy na więcej niż jeden wypad :)

A tak to wygląda:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony sob lut 25, 2012 11:42 pm przez KrisssK, łącznie zmieniany 1 raz
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Wykrywacz dla juniora (i nie tylko)

Postautor: Gopherus » sob lut 25, 2012 10:26 pm

Panie Krzysztofie , nie wiem , co jest bardziej godne uznania - czy Pańska ultra lekka konstrukcja , czy fakt , że wszczepił Pan córce tak zdrowe zainteresowanie ?

Pozdrawiam :D

Gopherus
Gopherus
 
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 1:02 pm

Re: Wykrywacz dla juniora (i nie tylko)

Postautor: KrisssK » sob lut 25, 2012 10:41 pm

Wykrywacz przygotowany raczej z myślą o wakacjach i poszukiwaniach plażowych. Jeszcze zobaczymy jak to wyjdzie - czy zapał nie zgaśnie zanim się dobrze zapali :)
Na zachętę trzeba będzie pewnie podrzucać monetki pod cewkę :).
Cóż, w dzieci trzeba inwestować :palm
KrisssK
 
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Wykrywacz dla juniora (i nie tylko)

Postautor: Bynak » sob lut 25, 2012 11:54 pm

O żesz Ty... MD to cudowny sprzęt który wyciąga złoto nawet z ołowiu... Wiesz że Cię nie lubię więc korzystasz z tego przywileju... Dobrze że ludzie z poczuciem humoru nie opuszczają tego forum... Mini Tesorak w Twoim wykonani pierwsza klasa... Czas chyba pomyśleć o sprzęcie dla drugiego potomka... :D

Pozdrawiam !
Bynak
 

Re: Wykrywacz dla juniora (i nie tylko)

Postautor: ProScan » sob lut 25, 2012 11:56 pm

Cóż, w dzieci trzeba inwestować


Słusznie, Panie premierze Pawlak!

:wave

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wykrywacz dla juniora (i nie tylko)

Postautor: Sigmonium » pn gru 28, 2015 4:29 am

Przepraszam z góry za offtop: ....że też mój ojciec nie miał zacięcia pasjonatów i katował mnie bezrybnymi łowiskami... A ja od zawsze zamiast splawika pilnować , ryłem w brzegu saperką w poszukiwaniu bynajmniej nie robaków [-o<
Sigmonium
 


Wróć do Konstrukcje samodzielne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość