Tesoro Eldorado- brak dyskryminacji

Wszystkie kwestie, ale które nie mieszczą się w żadnym z innych działów

Tesoro Eldorado- brak dyskryminacji

Postautor: janwierz » czw lis 28, 2013 12:10 am

Witam! Nie mogę poradzić sobie z moim Eldkiem! Dłuższy czas było wszystko ok. Wykrywka b. dobrze się spisywała,aż nagle pojawiły się tzw.'Pierdy" Z czasem nasiliły się . Kombinowałem przy wtyku,gnieździe,itd Niestety..musiałem nawijać nowe uzwojenia/uszkodzone cewki sondy/ W trakcie strojenia sondy, zauważyłem -gorący stabilizator,wiec -wymiana. Na nowym 7809 Ucc=+8.85V i_-8.30V J=30mA Amplituda z nadajnika 15Vpp a na wyj. U1 tlO81 =0.6vPP oscylogramy U2 in-out BG i Dyskryminacja ok. Problemy/impulsy zakłócające tzw."pierdy' po T7BF245 już widoczne na oscylogramie i słyszalne w głośniku/,ale reakcji na kolor widocznej w postaci linii "skaczącej " głośnik nie sygnalizuje,ale w funkcji ALLMETAL jest sygnalizacja żelaza w głośniku.. Podmieniłem Stabilizator ,elektrolity 220u,100u Lm7660,CD4024, T7245..... Pozostały do wymiany TL084, U5 lm358 i lm393 /wlutowane w płytkę/ chce najpierw sprawdzić a wykrywka rozłożona na składniki na stole :palm P. Piotrze proszę o jakiś pomysł, gdzie szukać usterki..
janwierz
 
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 7:17 pm
Lokalizacja: warszawa

Re: Tesoro Eldorado- brak dyskryminacji

Postautor: ProScan » pt lis 29, 2013 1:16 am

Czy mówimy o Tesoro, czy o samoróbce?

Jeśli o samoróbce, to wolałbym by nazwa Tesoro się nie pojawiała.

Może ktoś zachce pomóc koledze, bo ja "nie siedzę" w tej konstrukcji. Pomyłek których można popełnić jest nieskończona ilość kombinacji.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Eldorado- brak dyskryminacji

Postautor: janwierz » pt lis 29, 2013 11:26 am

Witam! Przepraszam ... #-o aaaaaaaaaaaaoczywiscie,ze powinienem nazwać to np." Samoróbką " w/g wzoru Tesoro , ale .... Prosząc o pomoc nie chodziło o np. " Wymień to czy owo , ten czy inny element"..., ale o opinie kogoś profesjonalnie zajmującego się naprawami wykrywaczy... Na pomoc kolegów nie liczę... " Od kilku lat" jestem" na kilku forach wykrywaczy-samoróbek "na podbudowie" nie tylko firmy Tesoro,ale i innych marek :!: Zdarza się ,ze często na forum sam doradzam Kolegom , którzy dopiero zaczynają .... Tego "składaka" naprawie bo to przecież.... "Moje dziecko" /nie jedyne/ Podziwiam ...PROSCANA..." Krotko, rzeczowo i na temat" [-( Ps. Jak czytam.."Konstrukcje Samodzielne" ...to :smt009
janwierz
 
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 7:17 pm
Lokalizacja: warszawa

Re: Tesoro Eldorado- brak dyskryminacji

Postautor: ProScan » sob lis 30, 2013 12:12 pm

Dziękuje za miłe słowa, ale wszelkie próby próby podlizywania muszę stłumić w zarodku. Są inne fora, gdzie uprawia się kulty jednostki [-X

Co do meritum, to proszę wkleić schemat tego robionego wynalazku - może komuś przyjdzie do głowy jakaś sugestia.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Eldorado- brak dyskryminacji

Postautor: janwierz » ndz gru 01, 2013 10:09 pm

No wiesz Pro-scanie... "podlizywanie'' -hm,hm :yikes [-( Chyba,ze pol wieku temu, w szkole a teraz.... :m
janwierz
 
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 7:17 pm
Lokalizacja: warszawa

Re: Tesoro Eldorado- brak dyskryminacji

Postautor: ProScan » ndz gru 01, 2013 10:24 pm

:wave
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Konstrukcje samodzielne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości