Wypełnienie sondy samoróbki

Wszystkie kwestie, ale które nie mieszczą się w żadnym z innych działów

Wypełnienie sondy samoróbki

Postautor: olos » śr lis 15, 2006 10:38 am

Właśnie kończę budowę sondy i zastanawiam się czym ją wypełnić w środku. Czy w wykrywaczach renomowanych firm tym wypełnieniem jest rzeczywiście pianka poliuretanowa, czy są to jakieś specjalistyczne
wypełniacze?
olos
 
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 14, 2006 5:02 pm

Re: Wypełnienie sondy samoróbki

Postautor: ProScan » śr lis 15, 2006 1:29 pm

Witam,

Tak, pianka.

Pianka jednak piance nie równa. Tutaj odpowiedzi musiałby udzielić jakiś technolog, gdyż ważne są takie czynniki jak:

- niska rozprężność pianki (najzwyklejsza pianka budowlana montażowa ma taką siłę, że może nawet rozerwać obudowę, o przemieszczeniu uzwojeń nie wspomnę);

- stabilność temperaturowa;

- łatwość aplikacji (stosowane są raczej zalewy, a nie wtrysk pod ciśneiniem).

O wytrzymałości mechanicznej i trwałości długoterminowej nie wspomnę.

Myślę, że można spróbować z pianką niskorozprężną używaną, do uszczelniania połączeń płyt styropianowych przy dociepleniach.

Powodzenia !

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Pianka

Postautor: Edik » pn gru 18, 2006 11:59 am

Witam,

Myślę, że może być niskorosprężna, polecam pianke firmy TYTAN - wersja na zime :smt114

Tylko, że ta pianka, żeby się zestaliła, musi mieć dostęp powietrza, czyli odpada w tym przypadku technologia, iż najpierw sklejamy karaks sondy a później dokonujmy wlewu. Można zrobić tak: zalać pianką niskorozprężną uzwojenia i elektronike, mechanicznie ją obrobić i dopiero skleić ze sobą karaksy sondy. :smt041

Najlepsze wg. mnie są pianki dwuskładnikowe. Mieszamy dwa składniki ze sobą i wlewamy do gotowego, sklejonego wcześniej karaksu sondy. Pianki te są dostępne w budownictwie i utwardzają się bez dostępu powietrza.

Pozdro.

EDIK
Edik
 
Posty: 46
Rejestracja: pt sty 06, 2006 10:05 am


Wróć do Konstrukcje samodzielne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości