Zasilanie WYKRYWACZA

Wszystkie kwestie, ale które nie mieszczą się w żadnym z innych działów

Zasilanie WYKRYWACZA

Postautor: NIKT1313 » sob mar 05, 2016 8:47 am

Mam pytanie dotyczące przeróbki zasilania na akumulatorowe . Weźmy sobie dla przykładu garreta 150 czy 250. Mówię nie o zasileniu akumulatorami paluszkami bo te jak wiadomo mają 1,2V czyli jak są 4 sztuki to jest 4,8V no w porywach do 5V . Chodzi mi o zastosowanie płaskich małych akumulatorów LION które domyślnie mają 3,7V -3,8 V . Mam kilkanaście różnych sztuk o różnych pojemnościach i kształtach ale ...... Garrety są zasilane jak pisałem 6V i by uzyskać to napięcie to:
a) trzeba zastosować przetwornice stepUp i zrobić z 3,8 ->6V ale moim zdaniem tak do 5V to ma sens ale tu jest 6V - no zaleta jest taka że przy dwóch aku 1Ah połączonych równolegle mamy 2Ah przy 3,7V
b) trzeba zastosować przetwornice stepDOWN i z dwóch szeregowo połaczonych akumulatorów dających ok 8V ->6V.- tu niestety łączenie szeregowe czyli dwa aku 1Ah to nadal 1Ah ale przy 8V

Pytanie które rozwiązanie ma jest lepsze no i czy to nie będzie miało wpływu na prace wykrywacza. Proszę nie pisać o opłacalności bo przetwornice moduły czy UP czy DOWN to mała płytka kosztująca grosze a akumulatory mam z naprawianych urządzeń .... No i czy wydajność prądowa 0,5 A starczy czy powiedzmy 1A ???!??
NIKT1313
 
Posty: 8
Rejestracja: czw lut 18, 2016 7:21 am

Re: Zasilanie WYKRYWACZA z przetwornicy

Postautor: ProScan » sob mar 05, 2016 10:59 am

Zewnętrzna przetwornica jest trochę bez sensu, bo bardzo niewygodna. Musiałaby być przecież jakoś załączana, żeby nie pracować non-stop. W praktyce należałoby ją integrować z elektroniką wykrywacza.

I tu powstaje pytanie - po co, skoro w ACE jest już przetwornica podwyższająca! Wewnętrzne zasilanie to 8V.

3,7V teoretycznie ne stanowiłoby problemu dla przetwornicy ACE. Nie mam pewności czy wszystkie funkcje operujące bezpośrednio na baterii (np. włącznik zasilania czy pomiar napięcia) dobrze będą współdziałać. Np. procesor po odczycie za niskiego (jego zdaniem) napięcia, może nie chcieć się uruchamiać.

Należy sprawdzić.

Skoro ingerencja w elektronikę jest raczej nieodzowna, to należałoby skoncentrować się właśnie na tym - aby procesorowi wydawało się, że ma dobre zasilanie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Konstrukcje samodzielne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron