Pytanie odnośnie sond wykrywaczy znanych firm

Wszystkie kwestie, ale które nie mieszczą się w żadnym z innych działów

Pytanie odnośnie sond wykrywaczy znanych firm

Postautor: gringocorp » pn sie 15, 2016 5:15 pm

Witam,od jakiegoś czasu zastanawiam się jak strojone są sondy w markowych wykrywaczach.interesuje mnie przeciętny prąd i napięcie zrównoważenia dla typowych konstrukcji sond DD.Panie Proscan mógł by pan napisać kilka słów na ten temat? myślę że nikt nie miał do czynienia z taką ilością sond co ty.Czy markowe wykrywacze używają funkcji balans coil w celu zmniejszenia napięcia na cewce?
gringocorp
 
Posty: 10
Rejestracja: wt gru 08, 2015 9:27 am

Re: Pytanie odnośnie sond wykrywaczy znanych firm

Postautor: ProScan » wt sie 16, 2016 9:17 pm

Nie będę tutaj pisał jak mierzę napięcie (nie prąd) niezrównoważenia i jakie uzyskuję wartości dla różnych sond, różnych producentów. Nie wszystko musi być publiczne.

Powiem ogólnie - im mniej, tym lepiej.

Nie znam żadnej komercyjnej konstrukcji wykrywacza hobbystycznego, w którym sonda jest automatycznie równoważona.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Pytanie odnośnie sond wykrywaczy znanych firm

Postautor: gringocorp » śr sie 17, 2016 5:16 pm

oczywiście nie wszystko ;) a tak średnio ile mA idzie ca cewkę w firmowym wykrywaczu?
gringocorp
 
Posty: 10
Rejestracja: wt gru 08, 2015 9:27 am

Re: Pytanie odnośnie sond wykrywaczy znanych firm

Postautor: ProScan » śr sie 17, 2016 10:08 pm

Nie mierzyłem tego. Tzn. może mierzyłem wiele lat temu, ale nie pamiętam - to są góra dziatki mA. Zwykle mniej. Ale dla części nadawczej, a nie samej cewki nadawczej.

Często są to sondy rezonansowe z rezonansem równoległym. Co to oznacza - odsyłam do podręczników elektrotechniki.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Konstrukcje samodzielne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość