pinpointer

Wszystkie kwestie, ale które nie mieszczą się w żadnym z innych działów

pinpointer

Postautor: leszek » pn sty 01, 2007 10:05 pm

Witam
Nie za bardzo wiedziałem w jakim dziale zamieścić ten post , a mam prośbę do Proscana .poszukuję jakiegoś prostego pinpointerka (jakiegoś schematu lub opisu) najlepiej coś do samodzielnego montażu.
Zbyt zaawansowanym elektronikiem to ja nie jestem , ale z jakimś prostym układzikiem może bym sobie dał radę .Mam problemy z odnalezieniem fanta w dwuch garściach wykopanej ziemi , chyba jestem już ślepy , a Ty Proscan takie piedrdółki to masz w jednym paluszku.
pozdr.
leszek
 
Posty: 43
Rejestracja: śr lis 15, 2006 10:18 am

Re: pinpointer

Postautor: ProScan » pn sty 01, 2007 11:30 pm

Tutaj można znaleźć opis z rysunkami sposobu wykonania pinpointera (cześć mechaniczna):

http://www.easytreasure.co.uk/probe.htm

A tutaj, jak przerobić wykrywaczyk (na allegro po 25 zł) na pinpointer:

http://www.treasurequestxlt.com/communi ... php?t=6890

Wystarczy, czy chodziło o coś innego ?

:pa

proscan

PS
Z ciekawości. Jaki masz wykrywacz?
Ostatnio zmieniony pn gru 20, 2010 5:06 pm przez ProScan, łącznie zmieniany 1 raz
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

re: pinpointer

Postautor: leszek » wt sty 02, 2007 11:47 pm

Tak ,oczywiście chodziło własnie o coś takiego .
Serdeczne dzięki.
pozdrawiam
leszek
 
Posty: 43
Rejestracja: śr lis 15, 2006 10:18 am

Re: pinpointer

Postautor: leszek » czw sty 04, 2007 11:07 am

Witam
odnośnie PS.
pewnie śię juz domyśliłeś że to solaris.
pozdr.
leszek
 
Posty: 43
Rejestracja: śr lis 15, 2006 10:18 am

Re: pinpointer

Postautor: Zapytanie_email » śr lut 21, 2007 5:09 pm

Dzięki za link i wskazanie urządzenia. Tylko co z cewką? Tzn: rdzeń ferrytowy i liczba zwojów oraz grubość drutu - czy mam to obliczyć samemu czy jest na to jakiś gotowy wzór/schemat. Pytam bo z tego angielsko języcznego opisu nie za bardzo jestem w stanie skożystać. Wstyd przyznać ale mój angielski jest do bani :(((
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: pinpointer

Postautor: ProScan » śr lut 21, 2007 5:15 pm

Witam,

W tym drugim linku widać (nie trzeba w ogole czytać) mniej więcej o co chodzi.

1. Kupujemy chiński wykrywaczyk za 25zł;
2. Otwieramy go;
3. Wybebeszamy cewkę (tą nawiniętą na pręcie ferrytowym);
4. Cewkę wkładamy do rurki PCV (np. wodociągowej)
5. Rurkę jakoś mocujemy do wykrywaczyka (wg własnych pomysłów);
5. a) być może trzeba podlutować druciki by je przedłużyć;
6. Zalepiamy (albo zatykamy otwory);
7. Cieszymy się, że mamy jako taki pinpointer (prawie własnej roboty).

:pa

proscan

PS
Kolega ma taki za 25 i używa go tak jak jest - bez przekładania cewki do rurki. I sobie chwali.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: pinpointer

Postautor: sOnar » sob mar 31, 2007 1:55 am

pinpointer dobra rzecz. zwłaszcza na monetki. kombinuję teraz coś ze schematów dostępnych po necie. wybiorę i złożę do całości najlepszy. mam w planie zrobić do tego tak mocną i cienką (śr. ołówka max) sondę z czujnikiem by bez problemu wbijać ją w kawałek ziemi zamiast zajmować się rwaniem trawnika na strzępy :)...

teraz składam ten z AVT na własnym PCB - to wygląda na BFO na 4011 i 4093 a więc działa na zasadzie zdudnienia dwóch generatorków - cewkowego i kwarcowego 455 khz, co wychodzi na to, że to może tonem wstępnie rozpoznawać metale :shock:. myślę zjechać go trochę pasmem pracy w dół... zobaczymy co to niby nic potrafi :). jak coś - wrzucę tu fotki.

mam pytanie? ma ktoś tego chinola? może schemat? wystarczą dobrej jakości fotki wnętrza a schemat rysuje się sam :D. pewnie to też BFO (beat frequency oscilator) ;). chętnie pomajstrował bym na chińskich flakach jakiś experyment a wyniki zamieścił tutaj. dajcie znać. pozdrawiam
sOnar
 
Posty: 20
Rejestracja: wt lut 13, 2007 2:52 am

Re: pinpointer

Postautor: ProScan » sob mar 31, 2007 10:10 am

tak mocną i cienką (śr. ołówka max) sondę z czujnikiem by bez problemu wbijać ją w kawałek ziemi zamiast


Było coś takiego produkowane w USA (zaprzestali - przesadzili z ceną). Nazywało się to Periscope.

Można przeszukać patenty USA - wynalazcą był niejaki Ott (imienia nie pamiętam).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: pinpointer

Postautor: sOnar » ndz kwie 01, 2007 2:34 am

kurcze wystarczyło by parę fotek wnętrza i klon się sam zrobi :) a potem ewolucje na ten temat...

Periscope? Czy to jest to tutaj? http://www.losttreasure.com/fieldtests/ ... lt20010136

dziwne to...
:shock:
sOnar
 
Posty: 20
Rejestracja: wt lut 13, 2007 2:52 am

Re: pinpointer

Postautor: ProScan » ndz kwie 01, 2007 9:38 am

Tak - to jest to. Ground Piercing MD.

PI.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: pinpointer

Postautor: zielono_mi » śr sty 05, 2011 8:02 pm

Witam
Czy do zrobienia pinpoitera 'samoróbki' niezbędne są oscyloskop, częstościomierz lub inne tego typu mierniki?

Chciałbym zrobić takie ustrojstwo. Przeglądałem projekt 'prostego pinpointera' Zdecydowanego ale z tego co wyczytałem, to trzeba napisać 'jakiś' program do procesora #-o Przeglądałem też projekt sOnara ale tam z kolei należy mierzyć oscyloskopem, częstościomierzem ... #-o

No i myślałem też nad zakupieniem kitu k7102.
Czy do złożenia tego zestawu potrzebny jest oscyloskop itp?
Jeżeli ktoś z Was złożył i używał tego zestawu k7102, to proszę o podzielenie się spostrzeżeniami. Czy ten zestaw dobrze będzie spełniał rolę pinpointera?
Pozdrawiam
zielono_mi
 
Posty: 37
Rejestracja: czw lip 02, 2009 9:18 pm

Re: pinpointer

Postautor: ProScan » śr sty 05, 2011 8:23 pm

Myślę ze jeśli nie zamierzasz zostawać elektronikiem, to nie ma sensu budować od zera pinpointera, bo może Ci się nie udać.

Co do Kitu Vellemana 7102, to za tą sama cenę kupisz gotowy działający wykrywacz do przewodów w ścianie i go dostosujesz do swoich potrzeb.

Do konstruowania wszelkich urządzeń elektronicznych wymienione narzędzia są potrzebne. Czasami bez nich można sobie poradzić, ale jest to trudne.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: pinpointer

Postautor: zielono_mi » śr sty 05, 2011 9:26 pm

Myślę ze jeśli nie zamierzasz zostawać elektronikiem...


Tak, to ma być jednorazowa zabawa elektroniką. Odpuszczę sobie próbę zrobienia od podstaw i przerobię gotowego już 'ściennego wykrywacza'.

Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.
zielono_mi
 
Posty: 37
Rejestracja: czw lip 02, 2009 9:18 pm

Re: pinpointer

Postautor: ProScan » czw sty 06, 2011 10:35 am

Tutaj można zobaczyć, ile coś takiego kosztuje:

http://www.allegromat.pl/aukcja68194
http://www.allegromat.pl/aukcja68195

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8489
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Konstrukcje samodzielne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron