TM 808 bez wykrywania pustek

Dealerzy i producenci (i każdy kto zobaczy coś ciekawego) mogą prezentować sprzęt (ale tylko nowości).
ODPOWIEDZ
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

TM 808 bez wykrywania pustek

Post autor: ProScan »

Witam,

Od kilku(nastu) tygodni można nabyć TM808 już bez trybu CAVE.

Dla mnie jest to zrozumiałe, gdyż reklamowanie tego trybu jako zdolnego wynajdować pustki było dosyć kontrowersyjne.

Zupełnie nie rozumiem jednak dlaczego nazwa nie została w ogóle zmieniona - nadal mamy TM 808 na rynku. Znajduje jedyne wytłumaczenie; kto ma TM-a, nowego i tak nie kupi, a Ci co nie mają znają sławę modelu 808, wiec po co ładować kasę w promocję nowej marki ?

Mogli jednak chociaż dodać jakąś literkę(i).

Ach ci spece od marketingu :smt071

:pa

proscan
klucznik
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 11, 2007 8:23 pm
Lokalizacja: Klucze

808 nowy

Post autor: klucznik »

Witam
A ten nowy ma nowszą elektronikę?
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: TM 808 bez wykrywania pustek

Post autor: ProScan »

Elektronika jest nowa, ale jeszcze nie miałem okazji zapoznać się. Nie wiem też czy zostałw jakis sposób polepszony pod względem parametrów.

Wygląda raczej, że po prostu pozbyli się tryby CAVE i nic więcej.

Z kwestii eksploatacyjnych, to nie ma pozycji na przełączniku (bo nie ma przełacznika MODE) do testowanie baterii - test wykonuje się tuż po włączeniu zasilania.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: TM 808 bez wykrywania pustek

Post autor: ProScan »

Zamieszczam zdjęcia panelu wykrywacza, by zainteresowanym pomóc określić z jakim modelem mają do czynienia:

PANEL "NOWEGO" TM-808

Obrazek

I dla porównania panel "starego" TM-808

Obrazek

:pa

proscan
Heruss
Posty: 53
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 11:21 pm
Lokalizacja: Gdynia/Rumia
Kontakt:

Re: TM 808 bez wykrywania pustek

Post autor: Heruss »

Przyjaciel z borów miał taki na stanie (ściągnął ze stanów dych nówkę nie śmiganą) ma też równocześnie "starego" TM'a i z tego co słyszałem to różnicy nie ma w pracy tymi sprzętami. Oprócz cave oczywiście (ale tego w borach tucholskich nie można raczej sprawdzić :uhaha )
Pozdro
Heruss
Zapytanie_email
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: TM 808 bez wykrywania pustek

Post autor: Zapytanie_email »

Witam

Może mi Pan powiedzieć czemu przestali produkować TM`a 808 z funkcją
CAVE? Widziałem na stronie producenta że nie ma tego modolu z tą funkcją.

Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: TM 808 bez wykrywania pustek

Post autor: ProScan »

Mogę się tylko domyślać. Ludzie zapewne mieli zbyt duże oczekiwania do tego trybu - sądzili że on będzie wykrywał piwnice, lochy, podziemne korytarze itp. A tryb CAVE po prostu służy do lokalizacji miejsc o zmniejszonej mineralizacji, które w pewnych sytuacjach (raczej bardziej teoretycznych niż praktycznych) mogą być pustkami.

Może mieli reklamacje z tego powodu?

:pa

proscan
ODPOWIEDZ