Mam wykrywacz C.SCOPE CS4ZX.
Nigdy nie miałem z nim większych problemów, poza pękniętą obudową (wypadek samochodowy) i problemy z głośnikiem, to zostało usunięte i pracował bez problemów.
Niestety ostatnio nie działa najlepiej.
Czy podejmie sie Pan przejrzenia takiego detektora i poprawienia osiągów.
Z poważaniem
Naprawa wykrywacza CSCOPE
Re: Naprawa wykrywacza CSCOPE
Witam,
Nie specjalizuję się w naprawach wykrywaczy CSCOPE.
Owszem, zdarza mi się je naprawiać, ale robię to tylko wówczas gdy ktoś świadomie decyduje się na naprawę u mnie, a nie w serwisie CSCOPA w Warszawie (zwykle powodem jest wysoki koszt naprawy).
Najczęstsze problemy z wykrywaczami CSCOPE polegają na wadliwym kablu sondy (nadmierne zakłócenia) lub rozstrojenie wykrywacza.
Kabel jestem w stanie wymienić (w serwisie wymieniają tylko całą sondę) a wykrywacz nastroić wg tego co wiem o wykrywaczach w ogóle, a nie na podstawie procedur fabrycznych CSCOPa, których nie znam.
Tak więc proponuję kontakt z serwisem firmowym, a dopiero potem ewentualnie proszę się zwrócić do mnie, mając na względzie to co napisałem powyżej.
proscan
Nie specjalizuję się w naprawach wykrywaczy CSCOPE.
Owszem, zdarza mi się je naprawiać, ale robię to tylko wówczas gdy ktoś świadomie decyduje się na naprawę u mnie, a nie w serwisie CSCOPA w Warszawie (zwykle powodem jest wysoki koszt naprawy).
Najczęstsze problemy z wykrywaczami CSCOPE polegają na wadliwym kablu sondy (nadmierne zakłócenia) lub rozstrojenie wykrywacza.
Kabel jestem w stanie wymienić (w serwisie wymieniają tylko całą sondę) a wykrywacz nastroić wg tego co wiem o wykrywaczach w ogóle, a nie na podstawie procedur fabrycznych CSCOPa, których nie znam.
Tak więc proponuję kontakt z serwisem firmowym, a dopiero potem ewentualnie proszę się zwrócić do mnie, mając na względzie to co napisałem powyżej.
proscan
-
Zapytanie_email
- Posty: 482
- Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm
Re: Naprawa wykrywacza CSCOPE
Witam
Czy jest mozliwosc naprawy w Waszej firmie wykrywacza C-scope R1?
NIESTETY w firmie Zlote Runo w Warszawie ich serwisant jest do d....,nawet zla diagnose postawil.
Problem jest taki ,ze wykrywacz Po wlaczeniu Sam sie wzbudza nawet bez podlaczonej cewki.Wzbudza sie nawet jak jest bez ruchu bez cewki.
Dziala prawidlowo jesli chodzi o wykrywanie,ale denerwujace SA te niepotrzebne sygnaly.
Wymienialem baterie,zmienialem cewki,mysle ,ze problem jest z elektronika,Bo czasami stukniecie w niego powodowalo ,ze przez jakis czas bylo dobrze.
Serdecznie pozdrawiam I czekam na odpowiedz.
Czy jest mozliwosc naprawy w Waszej firmie wykrywacza C-scope R1?
NIESTETY w firmie Zlote Runo w Warszawie ich serwisant jest do d....,nawet zla diagnose postawil.
Problem jest taki ,ze wykrywacz Po wlaczeniu Sam sie wzbudza nawet bez podlaczonej cewki.Wzbudza sie nawet jak jest bez ruchu bez cewki.
Dziala prawidlowo jesli chodzi o wykrywanie,ale denerwujace SA te niepotrzebne sygnaly.
Wymienialem baterie,zmienialem cewki,mysle ,ze problem jest z elektronika,Bo czasami stukniecie w niego powodowalo ,ze przez jakis czas bylo dobrze.
Serdecznie pozdrawiam I czekam na odpowiedz.
Re: Naprawa wykrywacza CSCOPE
Witam,
Brakuje informacji w jakich warunkach i przy jakich nastawach te objawy.
Nie wiem jaką diagnozę postawił rzeczony serwisant, ale ja diagnozy nie postawię na odległość. Mogę zobaczyć i wyrobić sobie własne zdanie (nie o serwisie w ZR - bo te już wyrobione mam - ale o wykrywaczu).

proscan
Brakuje informacji w jakich warunkach i przy jakich nastawach te objawy.
Nie wiem jaką diagnozę postawił rzeczony serwisant, ale ja diagnozy nie postawię na odległość. Mogę zobaczyć i wyrobić sobie własne zdanie (nie o serwisie w ZR - bo te już wyrobione mam - ale o wykrywaczu).

proscan