Tesoro golden umax

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi
ODPOWIEDZ
wojtekanka
Posty: 24
Rejestracja: sob lip 14, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: reading uk

Tesoro golden umax

Post autor: wojtekanka »

Witam, nie jestem pewien czy moja wykrywka dobrze reaguje. Jezeli cel (moneta)jest bardzo blisko cewki (5cm), wykrywacz nie wydaje zwykłego sygnału a szybkie krótkie „pobakiwania”.Pamietam,ze fiszery cz zachowywaly się bardzo podobnie.Czy jest to normalne w tym modelu tesoro?
marcinch1979
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 14, 2009 4:03 pm

Re: Tesoro golden umax

Post autor: marcinch1979 »

ile ma pinow 4 czy 5? jak 5 to moge podrzucic moja do sprawdzenia
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro golden umax

Post autor: ProScan »

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale zwykle w obecności metalu bardzo blisko sondy wykrywacz ma prawo zachować się "dziwnie".

:pa

proscan
wojtekanka
Posty: 24
Rejestracja: sob lip 14, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: reading uk

Re: Tesoro golden umax

Post autor: wojtekanka »

To wyglad dokladnie jak "overload" tylko,ze tutaj taki efekt pojawia sie kiedy zbyt blisko znajdzie sie dowolnego rozmiaru przedmiot.Nie mialem tego z tejonem czy xp albo minelabem.Moze jest ktos kto mial lub ma ten wykrywacz i moze sprawdzic jak to jest w jego przypadku.Dziekuje za odpowiedzi.Pozdrawiam.
gawron
Posty: 167
Rejestracja: sob mar 25, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: daleka północ

Re: Tesoro golden umax

Post autor: gawron »

to normalny objaw np mxt też tak ma dgy sonda znajdzie się bardzo blisko metalowego przedmiotu dowolnej wielkości, wiadomo im mniejszy przedmiot tym odległość musi być mniejsza
wojtekanka
Posty: 24
Rejestracja: sob lip 14, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: reading uk

Re: Tesoro golden umax

Post autor: wojtekanka »

Witam, wiem,ze sa wykrywacze ktore tak reaguja.Wiekszosc jednak nie dziala w ten sposob.Postaram sie znales kogos z taka wykrywka i porownac.Dzieki za pomoc.Pozdrawiam.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro golden umax

Post autor: ProScan »

wycinek z instrukcji:

Pierwszy sygnał który omówimy, jest to dźwięk przesterowania wykrywacza. Gdy metal znajduje się bardzo blisko sondy, wytwarza on bardzo silny sygnał. Dla większości wykrywaczy, które nie są wyposażone w układ identyfikacji metali nie stanowi to problemu. Ale dla wykrywaczy z identyfikacją może być to problem. W wykrywaczu wprowadzono układ, który w momencie nadmiernego zbliżenia sondy do metalu wydaje charakterystyczny podwójny sygnał akustyczny.


I jeszcze to samo w oryginale.

The first tone that we will talk about is the “saturation tone.” When a target is too close to the coil, it creates a very large signal. For most non-ID machines this is no problem. However, with target ID features, this can cause some problems. We have created a very specific double beep signal that lets you know when a target is very close to the coil.


:pa

proscan
beaviso
Posty: 54
Rejestracja: sob maja 19, 2007 9:59 am

Re: Tesoro golden umax

Post autor: beaviso »

W Ciboli i Vaquero płaskie kolorki wydają z bliska przerywany, "nerwowy" dźwięk. Zazwyczaj słyszy się go przy przeszukiwaniu sterty wykopanej z dołka, gdy monetka jest już prawie na wierzchu. Lubię ten odgłos, oznacza że może być coś ciekawego. Zamiast rozwlekłego "tiiiiii", w obie strony jest "ti tiii ittiti titi", coś w tym stylu ;)

M.
ODPOWIEDZ