TF 900 masakryczne strojenie

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi
ODPOWIEDZ
dremar
Posty: 21
Rejestracja: śr cze 30, 2010 9:37 am
Lokalizacja: Wrocław

TF 900 masakryczne strojenie

Post autor: dremar »

Już kiedyś obiecałem sobie że nabędę Two-boxa, więc kupiłem TF900 z drugiej ręki,jako dodatkowy wykrywacz.
Zamówiłem tłumaczoną instrukcję od Proscana (bardzo dziękuję) i w rejon. Próbuję to wszystko ogarnac, ale jakoś ciężko to idzie. Kiedy już ustabilizuję sygnał progowy to przy każdym zbliżeniu przedniej cewki do gruntu sprzęt się wzbudza czyli pojawia się donośny sygnał jak by coś znalazł. Kiedy wszedłem do okopu to każde poruszenie sprzętem powoduje "gamę" dzwięków. Wiem że często tego typu wykrywacze maja problem w postaci luzów co niekorzystnie wpływa na ich działanie. U mnie nie stwierdziłem tych mankamentów nawet podczas przypadkowych uderzeń o gałęzie. Same cewki siedzą bardzo stabilnie jak również sam nośnik , nie mniej masakra bo wszystko piszczy. Nie wiem czy coś jest ze sprzętem czy osobiście jeszcze nie dojrzałem do jego obsługi, a może jak w przysłowiu "ten typ tak ma"
Będę wdzięczny za wypowiedz bardziej doświadczonych.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: TF 900 masakryczne strojenie

Post autor: ProScan »

A kolega co metalowego ma przy sobie? Proszę się przyznać.

Poza tym, niczego nie dowiedzieliśmy się o nastawie czułości, ani o przeprowadzonej procedurze strojenia do gruntu.

Czy w instrukcji jest coś o "zbliżaniu przedniej cewki do gruntu"?

:pa

proscan
dremar
Posty: 21
Rejestracja: śr cze 30, 2010 9:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: TF 900 masakryczne strojenie

Post autor: dremar »

Nastawy zrobiłem dokładnie w/g instrukcji czyli ustawienia pokręteł w przedziale "Normal". Wciskam przycisk na rękojeści i słyszę lekki sygnał. Jest on nazwany w instrukcji jako sygnał progowy. Podnoszę i opuszczam wykrywacz o 20cm jednocześnie korygując pokrętłem Grount Reject tak aby zminimalizować różnice w sygnale podczas operacji podnoszenia i opuszczania. Jest to typowe w/g instrukcji. Po tych ustawieniach włączam "Auto" pozycja " Fast" i zaczynam próbę. Odległość od gruntu około 50cm, sygnał wiodący w miarę jest stabilny ale jak przybliżę go do ziemi to słyszany jest wyrazny sygnał tak jakby znalazł jakiś metalowy przedmiotmi :shock: . Zastanawiam się czy wykrywkę należy trzymac w stałej odległości od gruntu ? czy zbliżenie cewki do ziemi ma powodować takie zmiany? Co do przedmiotów metalowych w kieszeniach to pozbyłem się wszystkiego . Zastanawiałem się już nad wypruciem zamka w rozporku i pozbycie guzika :-k .Zapytam jeszcze przy okazji czy test baterii oprócz diody sygnalizowany jest też dzwiękiem? Po przełączeniu przełącznika w pozycję testu (BATT.CK.) wykrywacz daje sygnał.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: TF 900 masakryczne strojenie

Post autor: ProScan »

Widzę w opisie niekonsekwencję:

Podnoszę i opuszczam wykrywacz o 20cm jednocześnie korygując pokrętłem Grount Reject tak aby zminimalizować różnice w sygnale podczas operacji podnoszenia i opuszczania


a po chwili:

ale jak przybliżę go do ziemi to słyszany jest wyrazny sygnał tak jakby znalazł jakiś metalowy przedmiotmi


Skoro w pierwszym kroku udaje się odnaleźć taką nastawę, przy której wykrywacz w miarę nie reaguje grunt, to nie rozumiem dlaczego w drugim kroku reaguje? Czyżby to "zbliżenie do gruntu" było bliższe niż w pierwszym kroku (podczas strojenie do gruntu)? Jeśli tak, to nic dziwnego, że wykrywacz się odzywa.

Poza tym nie polecam trybu Auto to prac innych jak czesanie dużych połaci.

To że wykrywacz wyje podczas testu baterii jest normalne.

:pa

proscan
dremar
Posty: 21
Rejestracja: śr cze 30, 2010 9:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: TF 900 masakryczne strojenie

Post autor: dremar »

Tak i to jest chyba sedno sprawy. Robię błąd bo podczas strojenia trzymam wykrywacz w odległości około 50cm od gruntu i podnoszę go około 20cm w górę korygując zmiany sygnału. Wydaje mi się że powinienem opuścić czyli przyblizyć do gruntu i skorygować różnicę w sygnale. To ma sens :D Wówczas po tej operacji kiedy zbliże cewkę do ziemi to nie będzie reagować na zmianę. Muszę to sprawdzić, nie mniej jestem ogromnie wdzięczny za pomoc w opanowaniu sprzętu
virus_23
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 10, 2007 1:07 am

Re: TF 900 masakryczne strojenie

Post autor: virus_23 »

Zapomnij tez o włączonym telefonie. Nie wiem jak TF'y, ale TM'a stroi się wg. instrukcji podnosząc wykrywacz ku górze. Po takiej operacji jest nie wrazliwy na zmiane wysokości cewk w żadnym kierunku. Daje sygnał tylko nad metalem.
dremar
Posty: 21
Rejestracja: śr cze 30, 2010 9:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: TF 900 masakryczne strojenie

Post autor: dremar »

Tf to ta sama zasada co TM. Oprózniam z kieszeni wszystko co metalowe
Dzięki za wszelkie rady
topor1
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 04, 2008 1:17 pm

Re: TF 900 masakryczne strojenie

Post autor: topor1 »

hy ja też ma z tym problem mój TF900 po stojeniu do runtu lub próbie stojenia, nigdy nie uzyskałem idealnej nastawy zawsze reaguje po zmianie wysokości czy w górę czy w dół popiarduje :evil:
ODPOWIEDZ