domowy test e-trac
Re: domowy test e-trac
Witam, proscan pytał czy ktos używa Exchange.
Zgodzę się z gawronem, iz jest za mało do zmian w ustawieniach by nie mozna było zmienić ich w ciągu kilku minut na polu, a ja jestem również zdania, iż każde wzorce dyskryminacji są niepotrzebne i mozna się samemu pozbawić ciekawych fantów. Ostatni przykład orzełek dał mi identyczny sygnał (numerycznie) jak łuska mauserowska.
Co do ustawień z moich obserwacji podstawowym błedem poszukiwaczy zarówno na Explorerach jak i e trac'ach jest ustawienie funkcji deep i fast jednocześnie. Moim zdaniem zminiejsza to drastycznie zasięg wykrywacza. I jest to jedna z niewielu rzeczy, które da się schrzanić w ustaieniach tych wykrywaczy.
Zgodzę się z gawronem, iz jest za mało do zmian w ustawieniach by nie mozna było zmienić ich w ciągu kilku minut na polu, a ja jestem również zdania, iż każde wzorce dyskryminacji są niepotrzebne i mozna się samemu pozbawić ciekawych fantów. Ostatni przykład orzełek dał mi identyczny sygnał (numerycznie) jak łuska mauserowska.
Co do ustawień z moich obserwacji podstawowym błedem poszukiwaczy zarówno na Explorerach jak i e trac'ach jest ustawienie funkcji deep i fast jednocześnie. Moim zdaniem zminiejsza to drastycznie zasięg wykrywacza. I jest to jedna z niewielu rzeczy, które da się schrzanić w ustaieniach tych wykrywaczy.
-
Zapytanie_email
- Posty: 482
- Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm
Re: domowy test e-trac
Witam - od kilku tygodni mój kolega posiada wykrywacz Minelab E Track - niestety nie spełnia on jego oczekiwań tzn.
- wykrywa tylko na małych głębokościach duże przedmioty zakopane celowo, takie jak 20 dkg srebra max na około 20 cm, mosiężny złom około 6 kg na głębokości do 30 cm itd.
Bardzo proszę o podanie powodu tak miernych efektów sprzętu tak zachwalanego.
Jeżeli istnieją jakieś programy, ustawienia do poszukiwań na większych głębokościach to bardzo proszę o przesłanie za pobraniem lub wskazanie kogoś kto mógłby je mieć.
pozdrawiam serdecznie
- wykrywa tylko na małych głębokościach duże przedmioty zakopane celowo, takie jak 20 dkg srebra max na około 20 cm, mosiężny złom około 6 kg na głębokości do 30 cm itd.
Bardzo proszę o podanie powodu tak miernych efektów sprzętu tak zachwalanego.
Jeżeli istnieją jakieś programy, ustawienia do poszukiwań na większych głębokościach to bardzo proszę o przesłanie za pobraniem lub wskazanie kogoś kto mógłby je mieć.
pozdrawiam serdecznie
Re: domowy test e-trac
Witam,bez podania ustawień to i 1kg złota nie pomoże.Proszę podać nastawy.Pozdrawiam.
Re: domowy test e-trac
Bez podania nastaw nie ma sensu komentować tych zasięgów.
Poza tym dla wykrywacza (i dla mnie) waga nie jest ważna. Co to były za przedmioty?
proscan
Poza tym dla wykrywacza (i dla mnie) waga nie jest ważna. Co to były za przedmioty?
proscan
Re: domowy test e-trac
Jako iz uzywam Explorera spytam o funkcje Deep i Fast o jakich pisze pni.Z moich doswiadczen z ustawieniem Deep ,zauwazylem iz faktycznie bierze gleboko,naprawde gleboko.Problem w tym iz nalezy chodzic bardzo wolno.Jaka ,czy kolega mierzyl ,sprawdzal jest roznica zasiegu miedzy Deep a Fast?
PS.
Do Proscana.Waga metalu kolorowego jest wazna! 6 kg mosiadzu to nie w kij dmuchal,to nie luska od mausera czy guzik.W najgorszym a moze najlepszym przypadku to odwaznik 6kg! albo zwoj drutu o wadze 6kg.A 20 dkg srebra to inaczej 200g,to naprawde sporo.Jesli gosc nie wykasowal sobie kolorkow,czyli bawiac sie z ustawieniami nie "zaczernil" sobie dyskryminacji to na takie ilosci wykrywacz w dowolnych ustawieniach powienien wyc jak szalony.Moim zdaniem,to ktos bawil sie ustawieniami nie czytajac instrukcji i jak pisalem zdyskryminowal wszystko.Innym przypadkiem jaki mi przyszedl do glowy to,iz zasiegi byly sprawdzane w "powietrzu"/jeden trzyma cewke a drugi macha przed nia metalem/ .
PS.
Do Proscana.Waga metalu kolorowego jest wazna! 6 kg mosiadzu to nie w kij dmuchal,to nie luska od mausera czy guzik.W najgorszym a moze najlepszym przypadku to odwaznik 6kg! albo zwoj drutu o wadze 6kg.A 20 dkg srebra to inaczej 200g,to naprawde sporo.Jesli gosc nie wykasowal sobie kolorkow,czyli bawiac sie z ustawieniami nie "zaczernil" sobie dyskryminacji to na takie ilosci wykrywacz w dowolnych ustawieniach powienien wyc jak szalony.Moim zdaniem,to ktos bawil sie ustawieniami nie czytajac instrukcji i jak pisalem zdyskryminowal wszystko.Innym przypadkiem jaki mi przyszedl do glowy to,iz zasiegi byly sprawdzane w "powietrzu"/jeden trzyma cewke a drugi macha przed nia metalem/ .
Re: domowy test e-trac
Może być że traci zasięg na tak dużym obiekcie o dobrej przewodności .
Id wychodzi poza skalę i głuchnie .
Kolego newmc spróbuj swojego Explorera na pokrywce od polnika kuchni gazowej albo większym garnku aluminiowym
Id wychodzi poza skalę i głuchnie .
Kolego newmc spróbuj swojego Explorera na pokrywce od polnika kuchni gazowej albo większym garnku aluminiowym
Re: domowy test e-trac
nie musze sprawdzac bo wiem co bedzie.Wszelkie przedmioty owalne ,w szczegolnosci okragle,niezaleznie od rodzaju metalu czyli moze byc kolo od wozu drabiniastego,kolko z drutu czy kolko z mosiadzu czy nawet kawal blachy wyciety z kolko,daja sygnal na super kolor o znacznej wielkosci,nazywam to "wyjatkami" bo dyskryminacja z nimi nie ma szans.Nieraz da tak po sluchawkach az czlowieka zatrzyma w miejscu.Co zas sie tyczy garnka aluminiowego,to juz mialem nie raz nieprzyjemnosc kopac garnki i wiadra,alu i nie tylko .Nieprzyjemnie jest gdy dol osiaga takie rozmiary ze kolega trzyma ciebie za pasek abys nie wpadl a efektem kopania wlasnie jest garnek.Tyle moge powiezie na podstawie XS,ale nie wiem,moze te nowsze nie radza sobie z takimi przedmiotami.Nie mialem przypadku iz,wykrywacz gubil zasieg,u mnie wyje jak wariat.W moim rozumieniu,gubienie zasiegu objawia sie przez delikatne pykniecie na kolor i urwanie/brak sygnalu metalu i wiodacego,cisza/,ale wtedy wiem iz warto kopac bo cos fajnego zalega na znaczej glebokosci .
Moze pamiec mnie myli,ale chyba kiedys gdy mialem uszkodzona cewke ,dokladnie kabel wlasnie zasiegi byly takie iz lapal tylko przedmioty nianiemal dotykajace cewki.Sprawdzam zwykle na czyms malym,wiec moze przedmioty znacznej wielkosci lub masy jak opisal tu problem kolega moga byc wykrywane parenascie cm od niej.Ale w tym temacie Proscan jest specem.
Moze pamiec mnie myli,ale chyba kiedys gdy mialem uszkodzona cewke ,dokladnie kabel wlasnie zasiegi byly takie iz lapal tylko przedmioty nianiemal dotykajace cewki.Sprawdzam zwykle na czyms malym,wiec moze przedmioty znacznej wielkosci lub masy jak opisal tu problem kolega moga byc wykrywane parenascie cm od niej.Ale w tym temacie Proscan jest specem.
Re: domowy test e-trac
Wiadro to nie aluminiowy garnek czy 6 kilo mosiadzu takie obiekty wykryje nie wiecej ja kolega Zapytanie_email podał 30-40 cm 
Re: domowy test e-trac
Chodzi o ksztalt,owalny.Oczywiscie obstawiam gdy jest zakopane/y pionowo.Coraz bardziej nie rozumiem tego co piszecie albo moj staruski XS jest w jakiejs specjalenej wersji do glebokich poszukiwan albo te nowsze Mainelaby maja cos z zasiegem.Czemu jeszcze nikt nie zaprponowal aby kolega jaki mia problem z zasiegami, spotkal sie z kims dysponujacym Minelabem i wymienil doswiadczenia,cewki?Chyba to najprostrze co moze zrobic.