Co za kapryśne ustrojstwo dziś już wszystko w porządku to wina nagrzania się wykrywacza w samochodzie .
Mam teoretycze pytanie zauważyłem że przy włączonym wykrywaczu dotknięcie metalowej wtyczki od cewki F75 reaguje ale po odkręceniu wtyki od detektora i dotykaniu metalowego gwintu przy elektonice nie ma tego efektu, . Przecież wtyczka jest odizolowana od przewodu a dziala jak antena , dotykanie przewodu od sondy nie ma reakcji może to przestojenie wykrywacza.
witam mam pytanko i 2 problemy z F75 ltd mianowicie.
Wykrywacz wzbudza mi sie niemiłosirnie po godzinie (czasami nawet nie całej) i nieda sie normalnie łazić i jak podnoszę sonde w góre i trzymam bez ruchu to mi spiewa równiez. Drógi problem to taki ze jak dotykam kabla( albo jak nim poruszam) tuz przy mocowaniu dwóch gniazd wtyczek zakręcanych towykrywacz wtedy zaczyna sie równiez wzbudzać.
wienc pytanko czy pan Proscan moze to naprawić ( bo wysyłając do stanów niechce misieczekać te kilka tygodni)
Śpiew bez powodu może być spowodowany rozstrojeniem sondy. Poruszanie wtyczka może powodować różne efekty. Jeśli są nadmierne, to pewnie wtyczka do wymiany.
Witam bardzo dziękuję za fachową naprawę (strojenie)mojej cewki przez firmę Proscan . Cewka była strojona od F75LTD sprzęt zaczął działać stabilniej .Pozdrawiam i aby więcej takich zadowolonych użytkowników .
mam pytanie kiedyś Pan mi stroil cewkę od F75 byly z nią jakieś problemy ze szczelnością itp.
Zauważylem że mój f75 slabo widzi kolory jak widzi to plytko oraz brak stabilności trzaski itp , próbowalem różnych ustawień ze slabymi rezultatami na żelazo jeszcze jako tako .
Czy to oznacza że cewka umiera i czas zakupić ,nową?
to prawda nagrzala mi się w samochodzie od slońca ale po tym byla znośna. Wyniki na żelazo są ok ale kolory slabo, bardzo slabo jeszcze poeksperymentuje z ustawieniami przed zakupem cewki
W ostatnim czasie kupiłem F75 ltd,przesiadka z MXT pro ,i powiem szczerze ,ze jak wyjdę z nim jeszcze raz w teren to owinę go o drzewo.Wykrywacz strasznie hałasuje,jakby ciągle coś miał pod cewką ,w jeden dzień wykopałem kilkaset dołków w których nic nie było.Co może być przyczyną takiego zachowania sprzętu.Przywykłem do ciszy w mxt i tego samego oczekuję od wykrywacza droższego i niby ''kosy na kolor''.
Wszystko zależy od ustawień czyli jaki tryb, jaka disc i jaka sens.
Jak masz za wysoko czułość a za nisko dyskryminację w trybie bP to będzie śpiewał.
Podaj ustawienia to będzie łatwiej wnioski wyciągnąć.
Wymiana cewki praktycznie rozwiązała problem ,nie osiągnąłem idealnej ciszy,bo wykrywacz od czasu do czasu coś tam sobie pierdnie ,piśnie .Czułości 90 , tryb BP,dysc. 10 ..ale ponoć ten sprzęt już tak ma,ze lubi się odezwać.Dam mu drugą szansę .
Hej.
Piszę w imieniu kolegi który ma problem z fischerkiem F75 LTD. Chodziliśmy po polu wykrywka chodziła prawidłowo po powrocie do domu kumpel zmienił sondę na snajperkę i na następny dzień ruszyliśmy na inną miejscówkę. Po dniu kopania znowu zmienił sondę na standardową szykując wykrywacz na inną miejscówkę (było to wczoraj). Dziś na polu wykrywacz zaczął wariować... wzbudzał się nawet uniesiony ku górze. I moje pytanie czy sondę lub kabel szlak trafił? bo na snajperce działa normalnie, a może są jakieś nastawy przy zmianie cewek?
Ps. dodam że wykrywacz pracował w niskich temperaturach a sonda mogła mieć kontakt z wodą.
Sorry, nie
Dziękuje za linka. Mam nadzieję że to tylko strojenie... nie sadziłem że tyle fischerków cierpi na tą dolegliwość.
Polecę koledze pana serwis
Dziękuje i pozdrawiam.
Marek.