- wystawić go na zbyt silny mróz (pisałem powyżej jak się sprawy mają);
- traktować go jakimiś smarami czy olejami ropopochodnymi (często słyszę skandaliczne internetowe "porady" jak to czy owo można traktować WD-40
) - wystarczyło coś nalać na wysięgnik, który się zaciął - popłynęło na kabel;
- owinąć taśmą klejącą - niektóre kleje sa bardzo agresywne;
Jeśli nic powyższego nie miało miejsca, to proszę być spokojnym.
proscan
PS
Widywałem popękane kable tuż przy odgiętce w sondach Xterra. W Explorerach SE jeszcze nie.
