Whites TM 808 - zasięg
Re: Whites TM 808 - zasięg
Jakoś latając po lasach i bagienkach nadal działa. Wielu miał już urzytkowników (kumple pożyczali) i jakos nadal działa TM. Pewnie jak nadepniesz sondę albo zamoczysz "walizeczkę" to się popsuje ale tak to raczej ciężko. Jedyny mankament to śruby mcujące cewki (usztywniające je) do korpusu. Mi od samego poczatku szwankuja , gwinty się pochrzaniły, ale mozna to dorobić.
Re: Whites TM 808 - zasięg
A jakie są zasięgi dla przedmiotów cienkich i głęboko zakopanych takich jak np. karabin.
Re: Whites TM 808 - zasięg
nigdy nie kopię i nie znalazłem karabinu
ale moi znajomi kiedyś STG 44 z ponad metra namieżyli i oddali na złom. Szyna od wąskotorówki z 1.5 m dobry sygnał.
ale moi znajomi kiedyś STG 44 z ponad metra namieżyli i oddali na złom. Szyna od wąskotorówki z 1.5 m dobry sygnał.-
terenowiec69
- Posty: 134
- Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
- Lokalizacja: woj.lubelskie
Re: Whites TM 808 - zasięg
Czy możecie podać realne głębokości z których wyciagaliście jakieś fanty? własnie tm-em ?Np.hełmy lub inne rzeczy.
Re: Whites TM 808 - zasięg
Nie rozumiem, jak możecie sprawdzać zasięg wykrywacza dla zasięgów w powietrzu?
Jak to jest, że dla jednego wykrywacza wyśmiewacie te zasięgi - tak, tak, robi to w artykule Proscan na budę blaszaną
, a dla innego wykrywacza jest to podstawa do poważnych rozważań.
Śmiejecie się z moich powietrznych testów na samochód, a tu proszę, testy na pokrywę kanalizacji są teraz w modzie?
Jak zawsze apeluję, najpierw ustalcie metodykę badawczą.
Jak to jest, że dla jednego wykrywacza wyśmiewacie te zasięgi - tak, tak, robi to w artykule Proscan na budę blaszaną
Śmiejecie się z moich powietrznych testów na samochód, a tu proszę, testy na pokrywę kanalizacji są teraz w modzie?
Jak zawsze apeluję, najpierw ustalcie metodykę badawczą.
Re: Whites TM 808 - zasięg
Powtórzę (jest to napisane wyżej):
Metodyka jest ściśle określona - test w powietrzu na podane przedmioty i przy zadanych nastawach.
Jeśli ktoś wysnuwa(je) dalej idąc wnioski, to cóż mam na to poradzić?
Test na barak blaszany w artykułach dla Odkrywcy, to ukłon w kierunku czytelników tego pisma, którzy szukają bardzo różnych rzeczy (w tym czołgów, zasypanych ciężarówek i pociągów czy innych tego typu dziwnych rzeczy). Niech wiedzą czego można spodziewać się po wykrywaczu. Tamte testy są właśnie tak robione - konkretne przedmioty mogące być w zainteresowaniu czytających. Nie chodzi o to, by porównywać wykrywacze na podstawie tego jaki zasięg mają na blaszaka, tylko czy wykrywaczem X da się znaleźć coś olbrzymiego z odległości np. Y metrów.
Teścik powyżej miał inne cele.
proscan
Ten teścik zamieściłem z następujących powodów:
- żeby każdy mógł sprawdzić czy na jego TM-ie można uzyskać takie osiągi (oczywiście plus/minus). [...] Wiele osób często nie zdaje sobie sprawy, że ich wykrywacze są zepsute.
- żeby rozwiać mity co do zasięgów tego wykrywacza. [...].
Metodyka jest ściśle określona - test w powietrzu na podane przedmioty i przy zadanych nastawach.
Jeśli ktoś wysnuwa(je) dalej idąc wnioski, to cóż mam na to poradzić?
Test na barak blaszany w artykułach dla Odkrywcy, to ukłon w kierunku czytelników tego pisma, którzy szukają bardzo różnych rzeczy (w tym czołgów, zasypanych ciężarówek i pociągów czy innych tego typu dziwnych rzeczy). Niech wiedzą czego można spodziewać się po wykrywaczu. Tamte testy są właśnie tak robione - konkretne przedmioty mogące być w zainteresowaniu czytających. Nie chodzi o to, by porównywać wykrywacze na podstawie tego jaki zasięg mają na blaszaka, tylko czy wykrywaczem X da się znaleźć coś olbrzymiego z odległości np. Y metrów.
Teścik powyżej miał inne cele.
proscan
Re: Whites TM 808 - zasięg
witam,podepne sie pod temat.Jak interpretowac wskazania miernika wychylowego?Czy kopac kazdy sygnal czy tylko od konretnego wskazania np.20?
Re: Whites TM 808 - zasięg
Dla mnie ten wskaźnik jest zbędny. A jakie wskazanie kopać? Przecież to zależy od ustawionego poziomu początkowego (nie należy ustawiać na zero, tylko na ledwie słyszalny sygnał wiodący - a on jest powyżej zera).
proscan
proscan
Re: Whites TM 808 - zasięg
Witam ,
w temacie , zasadniczym wątku , koledzy z SU " sdiełali " testy TM 808 i Gemini 3 , które można zobaczyć tutaj : http://www.youtube.com/watch?v=RYzyG39fx1k , jeżeli jeszcze się ich nie widziało ( ? )
Gopherus
w temacie , zasadniczym wątku , koledzy z SU " sdiełali " testy TM 808 i Gemini 3 , które można zobaczyć tutaj : http://www.youtube.com/watch?v=RYzyG39fx1k , jeżeli jeszcze się ich nie widziało ( ? )
Gopherus