Strona 2 z 4

Re: Szukam osób do Niezależnie Testujących

: wt lut 17, 2009 8:50 pm
autor: ProScan
Do Pikadora: specjalnie zajrzałem dzisiaj na forum Thesaurus, na którym sie udzielasz i nie widziałem analogicznego wątku (chyba że coś przeoczyłem).

Zobaczyłem natomiast, że Wasz szef już zupełnie odjechał ;)

Czy to z tego powodu szukasz testerów w serwisie "prostak.pl", a nie tam?

:pa

proscan

Re: Szukam osób do Niezależnie Testujących

: wt lut 17, 2009 8:54 pm
autor: Pikador
Gdybym oddalał się od nauki, nie szukałbym ludzi w wykształceniem techniczno- elektronicznym. Panowie nie sposób prowadzić polemikę ze wszystkimi szczegółami. Potrzeba trochę dobrej woli. Jestem otwarty na wszelkie sugestie co do metodologii testów i nie wyobrażam sobie kontaktu z wykrywaczem nie sprawdzając jak zachowuje się na maskowanie celu i nawet AirTesty, choć monety nie lewitują.
Staram się być ponad podziałami. Jest mi z tym źle, że tak na prawdę nie ma forum w Polsce gdzie można rzetelnie dostać poradę na nurtujące pytania. Bardzo szkoda.

Re: Szukam osób do Niezależnie Testujących

: wt lut 17, 2009 9:01 pm
autor: Pikador
ProScan pisze:Do Pikadora: specjalnie zajrzałem dzisiaj na forum Thesaurus, na którym sie udzielasz i nie widziałem analogicznego wątku (chyba że coś przeoczyłem).

Zobaczyłem natomiast, że Wasz szef już zupełnie odjechał ;)

Czy to z tego powodu szukasz testerów w serwisie "prostak.pl", a nie tam?

:pa

proscan


Każde Forum traktuję inaczej. I na żadnym forum nie mam szefa :roll:
Pisuje na kilku forach i traktuję je, jako uzupełniające.
Jak widzisz u Ciebie nie ma chętnych na bycie testerem, może dojść do tego, że swoje ogłoszenie będę musiał zamieścić jeszcze gdzieś.

Re: Szukam osób do Niezależnie Testujących

: wt lut 17, 2009 9:08 pm
autor: Witcher
Ja się zgłaszam :D...Proponuję również nagrywać te testy-technika idzie do przodu i jest to chyba osiągalne.
I dodam jeszcze może od serca- Brakuje mi takich testów/informacji jakie można zobaczyć na forach np.strzeleckich.To dziwne biorąc pod uwagę ilość oraz ceny wykrywaczy.

Re: Szukam osób do Niezależnie Testujących

: wt lut 17, 2009 9:25 pm
autor: Pikador
To bardzo fajnie, mam nadzieję, że nie żartujesz :)
Myślę, że można wszystko nagrywać.
Z jakim jak długo chodzisz z wykrywaczem? Quatro?
Nie pamiętam :oops:

Re: Szukam osób do Niezależnie Testujących

: wt lut 17, 2009 10:08 pm
autor: Witcher
Quattro od 4 lat.

Re: Szukam osób do Niezależnie Testujących

: wt lut 17, 2009 10:11 pm
autor: Witcher
Z testami proponuję poczekać aż Proscan ustali jakieś "zasady" przeprowadzenia takowych . Zobaczymy co komu wyniknie :D

Re: Szukam osób do Niezależnie Testujących

: wt lut 17, 2009 10:16 pm
autor: ProScan
Ja nie uczestniczę w projekcie Pikadora - jest to jego indywidualna inicjatywa, której tutaj tylko udzielam miejsca i z życzliwością (ale nie bez powątpiewania) przyglądam się.

:pa

proscan

Re: Szukam osób do Niezależnie Testujących

: wt lut 17, 2009 10:20 pm
autor: SiD
Pikador pisze:Jak widzisz u Ciebie nie ma chętnych na bycie testerem, może dojść do tego, że swoje ogłoszenie będę musiał zamieścić jeszcze gdzieś.


Pytanie jakie powinieneś sobie zadać, to dlaczego tych chętnych nie ma, czy dlatego, że nikomu się nie chce, czy może z innych względów.

Ja dla przykładu jestem chętny pomóc w rzetelnych testach, ale koncepcja zaproponowana przez Ciebie mi nie odpowiada i tyle. Więc nie angażuję się w coś, czemu nie wróżę przyszłości.

Co wcale nie znaczy, że Ci źle życzę.

W tej kwestii popieram zdanie Armanda.

Re: Szukam osób do Niezależnie Testujących

: wt lut 17, 2009 10:49 pm
autor: Armand
Witcher pisze: I dodam jeszcze może od serca- Brakuje mi takich testów/informacji jakie można zobaczyć na forach np.strzeleckich.To dziwne biorąc pod uwagę ilość oraz ceny wykrywaczy.

Ja mam na to wytłumaczenie, czym jak zawsze narażę się ogółowi. Nazywam to plebeizacją środowiska eksploratorów. Z obniżeniem się od kilku lat ceny walut oraz wzrostem zarobków, na zachodni wykrywacz metali dobrej klasy, jeszcze latem 2008 było stać każdego pracującego w Polsce. Do głosu na forach doszły osoby - właściciele wykrywaczy , nie posiadające niekiedy ŻADNEGO wykształcenia, nie mówiąc nawet o technicznym. Obniżył się diametralnie poziom dyskusji, często osoby mające wiele do powiedzenia, nie zabierały głosu w dyskusji, nie chcąc uczestniczyć w tzw. pyskówkach.
Byłem kiedyś jako osoba towarzysząca obecny na zawodach wiatrówkowych klasy międzynarodowej w Morsku. Tam, nikt, kto uczestniczył w zawodach nie miał wiatrówki za 200- 500 zł. U nas na forach, aż roi się od specjalistów jabelkowców i kanarkowców.
[To smutne, że jedyną osobą, która ostatnio dołączyła do for i ma coś wartościowego technicznie do powiedzenia, jest kolega Brzęczyszczykiewicz. Smutne jest, że jedyną.]

Re: Szukam osób do Niezależnie Testujących

: wt lut 17, 2009 10:51 pm
autor: pastuszek
Panowie Fachowcy zechcą wybaczyć, że się wtrącam po raz wtóry.
Z punktu widzenia szarych użytkowników, klientów- sprawą drugorzędną jest czy test odbywa się wedle subiektywnych czy obiektywnych kryteriów.
Najważniejsze by był rzetelny.Musi być więc przeprowadzony przez kogoś, kto nie ma interesu ani w zawyżeniu ani w zaniżeniu wyników.
Tym 'kimś' może być gazeta, dla której wiarygodność jest cenniejsza niż 500 złotych dołączone w kopercie do testowanego wykrywacza.Bo wiarygodność to większy nakład i więcej pieniążków na dłuższą metę.
No i chyba wszyscy zgodzimy się, że takiej gazety nie ma.

Re: Szukam osób do Niezależnie Testujących

: wt lut 17, 2009 11:14 pm
autor: SiD
pastuszek pisze:Z punktu widzenia szarych użytkowników, klientów- sprawą drugorzędną jest czy test odbywa się wedle subiektywnych czy obiektywnych kryteriów.
Najważniejsze by był rzetelny.


W moim mniemaniu te pojęcia się kłócą, bo test opłacony to właśnie test nieobiektywny.

Poza tym sympatie dla danej marki, przyzwyczajenie do danego sprzętu, osobiste preferencje, przypadkowe znalezienie większej ilości fantów jednym sprzętem a mniejszej drugim itd. przesłaniają obraz również bardzo poważnie, może nie aż tak, jak tekst sponsorowany, ale zapewne zbyt znacznie, by to zaakceptować.

Skąd mam wiedzieć co to znaczy "dobry wykrywacz" dla Ciebie i czy jest tożsamy z dobrym wykrywaczem dla mnie? Może dla Ciebie dobry wykrywacz, to sprzęt głęboki, a dla mnie lekki i wybierający spośród śmieci, niekoniecznie głęboko?

Osób nie mających interesu w testowaniu wbrew pozorom nie jest mało, ale skoro interesu nie mają to się tym nie zajmują. Mówię oczywiście o sytuacji w środowisku, nie o konkretnych osobach.

Re: Szukam osób do Niezależnie Testujących

: śr lut 18, 2009 12:56 am
autor: slawekdoman
W tak szczytnym celu, jesli Panu to cos ulatwi i bedzie w czyms pomocne, moge wyslac swoje wykrywacze. Do Pana dyspozycji na czas nieokreslony, oddalbym dwie sztuki (wie Pan jakie) oraz kanarka. Ja nie wiem jak te testy maja wygladac, ale domyslam sie, ze detektory beda porzebne. Jakby cos to bardzo prosze :D
Pozdrawiam - Slawek

Re: Szukam osób do Niezależnie Testujących

: śr lut 18, 2009 4:27 am
autor: Armand
SiD pisze:
pastuszek pisze: bo test opłacony to właśnie test nieobiektywny.


Błąd logiczny. Jeżeli test jest wykonany wg. znanych, powtarzanych reguł, czyli stosowana jest metodyka badawcza, nie ma znaczenia czy jest opłacany czy nie. Poza tym, czytelnik testu, znając reguły testu, sam może dokonać interpretacji i wniosków końcowych.

Re: Szukam osób do Niezależnie Testujących

: śr lut 18, 2009 7:59 am
autor: SiD
Armand pisze:
SiD pisze: bo test opłacony to właśnie test nieobiektywny.


Błąd logiczny. Jeżeli test jest wykonany wg. znanych, powtarzanych reguł, czyli stosowana jest metodyka badawcza, nie ma znaczenia czy jest opłacany czy nie. Poza tym, czytelnik testu, znając reguły testu, sam może dokonać interpretacji i wniosków końcowych.


Przepraszam, wyraziłem się nieprecyzyjnie, przez test opłacony miałem na myśli, nie taki wykonany na zlecenie czy za wynagrodzenie, tylko taki test, który został opłacony, by jego treść ukazywała sprzęt w konkretnym świetle wedle potrzeby, czyli np. wspomniany wcześniej tekst o X70. Skoro test, a raczej tekst, bo testem już w zasadzie nie jest, tylko w potocznym znaczeniu tego słowa, ma spełniać określone funkcje i przekazywać odpowiednie przesłanie "kup mnie" jeszcze zanim wykrywacz był w ogóle uruchomiony, to jest to tekst nieobiektywny i taki miałem na myśli.

Użyłem zbyt dużego skrótu myślowego.

Moim zdaniem test subiektywny nie może być rzetelny, co najwyżej może być wykonany bez nacisku ze strony dealerów.

Ja zachęcam właśnie do takiego testu jak proponujesz, według znanych i powtarzalnych reguł.