Zasilanie 5900
-
Zapytanie_email
- Posty: 482
- Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm
Re: Zasilanie 5900
witam pana,mam takie pytanko a mianowicie prosbe czy moglby mi pan powiedziec o co chodzi w wykrywaczu whites 5900 di pro sl gdy chce sprawdzic stan akumulatorów to pokazuje na BAT. GOOD najslabszy stan (lewa strona) a akumulatory gdy laduje pokazuje full czyli wychodzi na to ze sa naladowane a na wykrywaczu pokazuje mi ze sa zużyte...i nie wiem o co chodzi i czy wogóle przez taka sytuacje wykrywacz moze miec slabsze zasiegi??bo pracuje na nich po kilka godzin i nie wariuje czyli tak jakby bylo wszytsko dobrze z akumulatorami...moze mi pan pomóc w tej sytuacji??czy zdażały sie wczesniej takie problemy??akumulatorki mam rok czasu wiec mysle ze jeszcze sie nie zużyly??bede wdzieczny za wszelkie wskazówki i za pomoc.Pooozdrawiam
Re: Zasilanie 5900
Czyli pokazuje że jest dobrze.to pokazuje na BAT. GOOD
Rozumiem, że pokazuje to jakaś ładowarka.akumulatory gdy laduje pokazuje full
Mnie uczyli, że GOOD oznacza dobre, a nie zużyte.a na wykrywaczu pokazuje mi ze sa zużyte
Mi się zdarzają wieloktronie takie problemy z pytającymi, którzy nie przyjmują do wiadomości, że napięcie znamionowe akumulatorków wynosi 1,2V, więc wyraźnie mniej niż dla zwykłych ogniw.czy zdażały sie wczesniej takie problemy??
Ja nie widzę tutaj innych problemów...
proscan
-
respectbcw
- Posty: 17
- Rejestracja: wt lip 16, 2013 1:23 pm
Re: Zasilanie 5900
tak Panie Piotrze tylko ze do tej pory wskazówka dochodzila maksymalnie do prawej strony a teraz z ledwościa dochodzi do pola BAT. GOOD i dlatego myslalem ze sie cos dzieje,czyli moge bys spokojny??
pozdrawiam
Re: Zasilanie 5900
To nie jest możliwe, bo wskazówka dochodzi do maximum, przy napięciu 6V i więcej, a tyle z normalnych akumulatorków nie da się uzyskać.
W ogólnym przypadku problemy ze złą wartością napięcia mogą być następujące:
- wadliwy zasobnik (czy odczyt napięcia spada, gdy sygnał akustyczny jest bardzo głośny?);
- wadliwe baterie/akumulatorki;
- zła ładowarka.
Może być też wadliwy sam miernik - ale to powinno być widać od razu (będzie zaniżał także odczyty ID);
Jeśli jest na polu BATT GOOD i napięcie nie spada przy sygnale na głośniku, to paniki był nie robił.

proscan
W ogólnym przypadku problemy ze złą wartością napięcia mogą być następujące:
- wadliwy zasobnik (czy odczyt napięcia spada, gdy sygnał akustyczny jest bardzo głośny?);
- wadliwe baterie/akumulatorki;
- zła ładowarka.
Może być też wadliwy sam miernik - ale to powinno być widać od razu (będzie zaniżał także odczyty ID);
Jeśli jest na polu BATT GOOD i napięcie nie spada przy sygnale na głośniku, to paniki był nie robił.
proscan
-
respectbcw
- Posty: 17
- Rejestracja: wt lip 16, 2013 1:23 pm
Re: Zasilanie 5900
posiadam tego typu akumulatory http://allegro.pl/akumulator-c-r14-3000 ... 05810.html i za kazdym razem przy naładowaniu wskazówka dochodziła maksymalnie w prawa strone (na skali ID. do 100)...od momentu tego problemu podczas pracy nie zauwazylem zeby odczyt napiecia spadal gdy sygnal jest glosny....jedyne co teraz zauważylem to czy sa baterie czy ich nie ma na skali identyfikacji wskazówka jest na 10 a zawsze byla na 0...wiec moze tak jak Pan napisal wada jest w mierniku??tylko co moglo sie stac i czy mozna to jakos usunac...?? co jeszcze np.zauwazylem to ze przy wykopaniu mosieżnej łuski od WJA 23 z głebokosci ok.30 cm sygnal byl slaby,nawet bym powiedzial slabszy gdy kopalem monete czy medalik z 10cm...czy moze to miec z tym cos wspolnego...(łuska leżała na wznak)??
Re: Zasilanie 5900
Czyli od jakiego momentu? To się stało nagle? Nie było zmiany akumulatorków, czy rodzaju ładowarki?od momentu tego problemu
Ja tak napisałem? Podałem jako 1 z 4 przypuszczalnych powodów zaniżania wskazania. To że nie jest wyzerowany ni e oznacza koniecznie, że jest uszkodzony. Proszę podać wartości identyfikacyjne i to na jakichś typowych przedmiotach (i niech nie będę to łuski!).wiec moze tak jak Pan napisal wada jest w mierniku??tylko co moglo sie stac i czy mozna to jakos usunac...??
proscan
-
respectbcw
- Posty: 17
- Rejestracja: wt lip 16, 2013 1:23 pm
Re: Zasilanie 5900
wskaznik nie jest wyzerowany gdy nie ma baterii,czy to normalne??wczesniej tak nie bylo....a zaczelo sie tak dziac 3 dni temu nie zmienialem ani ladowarki ani akumulatorow....na innych przedmiotach(mniejszych) bylo normalnie i stabilnie nic sie dziwnego i niepokojacego nie dzialo...ale zastanowilo mnie to i nie wiem czy jest to czyms spowodowane...ale dziwne ze tak spory kolorowy metal bralo z tak slabym sygnalem...(wykrywacz posiadam 2 lata)pozdrawiam i dziekuje za wszelka pomoc iwskazowki
Re: Zasilanie 5900
Wiele może być powodów (np. ktoś zmienił zerowanie, albo wykrywacz upadł) - ale to nie jest wątek o zerowaniu wskaźnika. Proszę utworzyć nowy wątek. Tutaj staramy się ustalić dlaczego (jeśli w ogóle) wskazania są za niskie.
To także uważam za off-top.
Proszę o wskazania, o których pisałem. Bez nich nasza rozmowa zaczyna się kręcić w kółko.

proscan
Są osoby (zwykle są to mądrale, które mało widziały), które uważają, że "dobra miejscówka" to podstawa. Myślę że kolega nie chce się do nich zaliczać i chce poznać swój detektor, a nie dopasować go do swoich wyobrażeń o nim.ale dziwne ze tak spory kolorowy metal bralo z tak slabym sygnalem...
To także uważam za off-top.
Proszę o wskazania, o których pisałem. Bez nich nasza rozmowa zaczyna się kręcić w kółko.
proscan
-
respectbcw
- Posty: 17
- Rejestracja: wt lip 16, 2013 1:23 pm
Re: Zasilanie 5900
nie chce sie mądrowac tylko chcialbym rozwiazac swoj problem i dowiedziec sie co moze byc przyczyna ze taka sytuacja zaistniala,i czy to jest wogole problem czy nic zlego sie nie dzieje i nie meczyc juz pana z tymi pytaniami;))nikt w nim nic nie przestawial...a co do upadku jest to realne...nie rozumiem pańskiego pytania "Proszę podać wartości identyfikacyjne i to na jakichś typowych przedmiotach (i niech nie będę to łuski!). a co do tej luski to napisalem o tym zasiegu bo myslalem ze moze ulatwie sprawe i jakos tym sposobem pana naprowadze,ale widze ze wrecz przeciwnie;)
Re: Zasilanie 5900
Proszę podać wskazania identyfikatora dla polskich monet.

proscan
proscan
-
respectbcw
- Posty: 17
- Rejestracja: wt lip 16, 2013 1:23 pm
Re: Zasilanie 5900
np. srebrne 10 groszy 1840 pokazuje PENNY DIME 60 na ID.2 grosze-5 groszy 1923 pokazuje GOLD 50 i wspolczesne 5 groszy-2 grosze pokazuje NICKEL 30-40 na ID.tak mi pokazzuje na wymienionych monetach,sygnal ladny i czysty.pozdrawiam
Re: Zasilanie 5900
Czyli wygląda że raczej dobrze (aczkolwiek powinno być bardziej 40 niż 30). Prawdopodobieństwo uszkodzenia miernika jest zatem mniejsze.Brakuje wspolczesne 5 groszy-2 grosze pokazuje NICKEL 30-40 na ID
proscan
-
respectbcw
- Posty: 17
- Rejestracja: wt lip 16, 2013 1:23 pm
Re: Zasilanie 5900
czyli wychodzi na to ze jest wszystko w porzadku,tylko szkoda ze nie bede mogl sprawdzic rzeczywistego stanu baterii...moglo sie tak zrobic od upadku??dziekuje bardzo za pomoc i pozdrawiam
Re: Zasilanie 5900
moze jakims cudem udalo sie przestawic zero w mierniku (czarna srubeczka?)jedyne co teraz zauważylem to czy sa baterie czy ich nie ma na skali identyfikacji wskazówka jest na 10 a zawsze byla na 0...wiec moze tak jak Pan napisal wada jest w mierniku?
Re: Zasilanie 5900
Śruba sama się nie przekręciła. Szybka mogła się naelektryzować. Tak jak powiedziałem - powodów może być wiele.

proscan
proscan