White's Spectrum Silver

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's Spectrum Silver

Post autor: ProScan »

Proszę odnaleźć nastawę VIEWING ANGLE i spróbować poregulować nią.

:pa

proscan
dino73
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 18, 2009 7:36 pm

Re: White's Spectrum Silver

Post autor: dino73 »

Obrazek[/img] proszę kliknąć obrazek się powiększy
Cube47pl
Posty: 68
Rejestracja: sob mar 13, 2010 5:05 pm
Lokalizacja: Choroń
Kontakt:

Re: White's Spectrum Silver

Post autor: Cube47pl »

Druga linia szczególnie mnie martwi, po ruszeniu nastawy viewing angle dalej to samo?
dino73
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 18, 2009 7:36 pm

Re: White's Spectrum Silver

Post autor: dino73 »

nie mogę tej nastawy znaleźć,naprawdę nawet już mnie oczy bolą ledwo widać.
Gdy lekko puklem w wyświetlacz to już nic nie widać :oops:
dino73
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 18, 2009 7:36 pm

Re: White's Spectrum Silver

Post autor: dino73 »

cudem znalazłem te nastawę,dałem kontrast na full,wskazania są już lepiej widoczne,ale widać że źle wyświetla.

Obrazek
Obrazek
znalazłem też naklejkę serwisu,widać był on u Pana.
Obrazek
następna rzecz nie ma plastikowych zacisków na rurki a śruba mocująca cewkę jest z metalu,tylko ma plastikowe kapturki i jest za długa przez co dodano jakiś podkładek i to metalowych :shock:
No to czuje że nieźle wtopiłem z tym sprzętem.
kempa
Posty: 22
Rejestracja: pt cze 03, 2011 2:27 pm
Lokalizacja: mazowieckie

Re: White's Spectrum Silver

Post autor: kempa »

Przez chwile zastanawiałem się nad kupnem tej wykrywki....kolego a na bateriach nowych alkalicznych sprawdzałeś?Widać kolejny "uczciwy" sprzedawca z allegro.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's Spectrum Silver

Post autor: ProScan »

Wykrywacz o tym numerze był u mnie w styczniu 2009. Miał wymieniany wyświetlacz.

Co do plastikowych pierścieni, to w tych starszych Whitesach ich nie było.

:pa

proscan
dino73
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 18, 2009 7:36 pm

Re: White's Spectrum Silver

Post autor: dino73 »

ProScan pisze:Wykrywacz o tym numerze był u mnie w styczniu 2009. Miał wymieniany wyświetlacz.

Co do plastikowych pierścieni, to w tych starszych Whitesach ich nie było.

:pa

proscan

Panie Piotrze czy tak szybko się zepsuł wyświetlacz?Ile kosztuje nowy?
Już sprawdziłem że wymiana jest banalna we własnym zakresie tego wyświetlacza.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's Spectrum Silver

Post autor: ProScan »

Szybko? 2 i pół roku? Wystarczy raz wyjść z wykrywaczem w ulewę i go zalać - i posprzątane. Albo zostawić w wilgotnej piwnicy na zimę.

Zgadza się. W miarę proste. Wyświetlacze tego typu nie są drogie. Ale zawsze to wydatek.

Tak jak wspominałem wcześniej, na pierwszy rzut oka widać, że kabel do wymiany.

:pa

proscan
WolnyP
Posty: 4
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 9:31 pm

Re: White's Spectrum Silver

Post autor: WolnyP »

Miałem to samo w eaglu ale poradziłem sobie z tym tzn. wyświetlacz dociska do elektroniki metalowe obramowanie zaginane od tyłu na płytce PCB, troszkę mocniejsze dogięcie tych "uchwytów" naprawiło u mnie problem z wyświetlaczem. Oczywiście opisałem to w skrócie ale myślę że nie potrzeba jakieś większej wiedzy by to zrobić choć nie gwarantuje że u ciebie to zadziała, spróbować zawsze można.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's Spectrum Silver

Post autor: ProScan »

Ja bym nie kombinował za wiele, tylko domagał się od sprzedawcy czegoś (nie wiem czego - odstąpienia od umowy, pokrycia kosztów naprawy?). Wykrywacz miał być sprawny, a nie jest.

:pa

proscan
dino73
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 18, 2009 7:36 pm

Re: White's Spectrum Silver

Post autor: dino73 »

a więc tak sprzedający do tej pory nie odpowiedział,napisałem co jest nie tak.
Więc rano skoro świt pojechałem przetestować sprzęt w teren.
Bardzo fajnie mi się z nim pracuje,no tylko szkoda że na wyświetlaczu akurat jest uszkodzona ta linijka gdzie jest VDI i z cyferek za dużo nie idzie odczytać.Pojechałem na stare okopy zryte w z dłuż i wszerz.
No ale kilka fancików szybko wyskoczyło.
Ale co by nie było za dobrze po niecałej godzince Low batery.
A już tak fajne było,akumulatorki ładowałem około 10godz są to Energizer 2450,ładowarka ma takie parametry DC1,2V 100mA 0,35 VA ładuje się od razu cztery akumulatorki.
a tu fotka fantów.
Obrazek
Tomasz Gumny
Posty: 49
Rejestracja: wt kwie 28, 2009 3:52 pm
Lokalizacja: Trzcianka/Poznań

Re: White's Spectrum Silver

Post autor: Tomasz Gumny »

dino73 pisze:[...]akumulatorki ładowałem około 10godz są to Energizer 2450,ładowarka ma takie parametry DC1,2V 100mA 0,35 VA ładuje się od razu cztery akumulatorki.
0.1A * 10h = 1Ah to zaledwie 40% pojemności. Spróbuj potrzymać je w ładowarce dobę lub... kup sobie szybszą ładowarkę. :D
dino73
Posty: 106
Rejestracja: pn maja 18, 2009 7:36 pm

Re: White's Spectrum Silver

Post autor: dino73 »

Tomasz Gumny pisze:
dino73 pisze:[...]akumulatorki ładowałem około 10godz są to Energizer 2450,ładowarka ma takie parametry DC1,2V 100mA 0,35 VA ładuje się od razu cztery akumulatorki.
0.1A * 10h = 1Ah to zaledwie 40% pojemności. Spróbuj potrzymać je w ładowarce dobę lub... kup sobie szybszą ładowarkę. :D

no właśnie tak myślałem że ładowarka będzie lipna,kiedyś w niej ładowałem akumulatorki do Ace i było ok.
Trzeba będzie kupić procesorową :D
WolnyP
Posty: 4
Rejestracja: pn wrz 05, 2011 9:31 pm

Re: White's Spectrum Silver

Post autor: WolnyP »

Na eneloopach od sanyo mój orzełek działa około 7h plus jeszcze z 1h gdy wyświetlacz pokazuje low-baterry a ładowarka jakaś tania procesorowa
ODPOWIEDZ