White's XL pro

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi
pablo11
Posty: 46
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 4:46 pm
Lokalizacja: galicja

Re: White's XL pro

Post autor: pablo11 »

na stronie Darka...sa podane zasiegi dla trybów Geb Norm,Geb Disc,Tr Disc i Geb Max....analogicznie biorac pod rozwage w moim zamiast Geb Max jest w tym miejscu Geb Sat. Ze strony darka wynika ,ze wykrywacze seri 6000 maja najwieksze zasiegi w trybie Geb Max
moje pytanie...czy tryb Geb Max to ten sam tryb co w moim Geb Sat????
#-o
moze powiecie,ze zadaje banalne pytania,ale mnie to troche nurtuje,proscan ma racje instrukcje kupilem juz dawno,ale dopiero teraz dotarl do mnie wykrywacz,paczka z usa do polski przyleciala w 10 dnia a nastepnie 10 latala po polsce zanim trafila do mnie :(
instrukcaj jest troche napisana zbyt ogolnikowo...tak mi sie wydaje...
mianowicie chodzi mi jeszcze o to czy to strojenie do gruntu jest nadazne,tzn. czy samo caly czas sie dopasowuje parametrami do zmieniajachych sie warunkow?? czy nie??

teraz juz nie wiem ??? kazdy poleca co innego... Tr inni Geb Norm...a jeszcze inni Geb sat....moze zdecydujecie sie???
kto chodzi dlugo na tym sprzecie na militake niech gada...
chodzi o to ze chcialem odwiedzic stare miejscowki,sprawdzane dotychczas na pi,rutus first,solaris i smetek.....
caly ten kwiat polskiej mysli technicznej.... i nie wiem czy xl pro jeszcze cos tam znajdzie jak myslicie???
dlatego prosze mi polecic jakis dobry trybik.... gleboki i stabilny... :D :D :D
interesuje mnie zelazo,bagnety i klamry od pasow(kolorek)
kolejna sprawa dotyczy samego wskaznika....jestem leniwy..wiec jak kto wytestowal niech powie....
jest on wyskalowany dla monet i w calach....a jakie kryterium przyjac na militarke....????
bo nie chce mi sie kopac kazdego sygnalu i sprawdzac...moze ktos juz ma to oblatane???
i tak wogule prosze o cos blizej z tym trakingiem....
jak juz bede po pierwszym wypadzie to dam znac...
wie ktos moze gdzie kupic tania i dobra ladowarke na 8 akumulatorkow i zeby ja mozna bylo podłaczyc do zapalniczki samochodowej???
prosze przeczytac moje posty od poczatku i licze na wyczerpujace wypowiedzi uzytkownikow tego modelu..... :) :D :D :D :P :P
ProScan
Właściciel
Posty: 8508
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's XL pro

Post autor: ProScan »

czy tryb Geb Max to ten sam tryb co w moim Geb Sat????


Odpowiedź na to pytanie jest powyżej. Trochę to zniechęcające, jeśli ktoś nie czyta odpowiedzi.

mianowicie chodzi mi jeszcze o to czy to strojenie do gruntu jest nadazne,tzn. czy samo caly czas sie dopasowuje parametrami do zmieniajachych sie warunkow?? czy nie??


Jako pewnik można przyjąć że jest tak w trybie GEB DISC. W pozostałych trybach, przyznam szczerze, nie mam pewności, ale raczej faktycznie nie. W trybie GEB NORM zalecam stosowanie pozycji LOCK i dostrajanie od czasu do czasu przełącznikiem. Trybu GEB SAT odradzam stosować - to tryb dla leniuszków.

Co do skalowania to najlepiej samemu sprawdzić. Ileż to roboty, mając wykrywacz w rękach ? Jest tysiące obiektów i trudno dla każdego podawać odpowiadające mu wskazanie. Np. łuska będzie w okolicach pulltab, a klamra mosiężna quater.

Ładowarki White's do samochodu nie widziałem. Po małej przeróbce powinna pasować taka z Minelaba.

I na koniec mały apel: proszę o się wstrzymać z pytaniami do czasu wstępnego poznania detektora 9co najmniej kilkanaście godzin w terenie w trybie NORM na militarkę i GEB DISC na monety i kolor). Poszukiwania to sport dla praktyków, a nie teoretyków.

:pa

proscan
pablo11
Posty: 46
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 4:46 pm
Lokalizacja: galicja

Re: White's XL pro

Post autor: pablo11 »

drogi prscanie
odpowiedz na to pytanie nie jest powyzej poniewz wyjasniles,ze Geb Max to nie to samo co Geb Norm,a mi przeciez chodzilo o Geb Sat....

GEB MAX to niemal to samo, co GEB NORM z tą różnicą, że czułość jest większa.

ale juz sie wyjasnilo...
tak to nie sport dla teoretykow,tylko chcialem najpierw poznac praktyczne opinie tych ktorzy na tym modelu sie super znaja i mogli by cos powiedziec...
ale i tak dzieki,pozdr
:) :) :) :)
Arek
Posty: 14
Rejestracja: sob gru 03, 2005 12:37 am
Lokalizacja: Gliwice, Londek

Re: White's XL pro

Post autor: Arek »

mianowicie chodzi mi jeszcze o to czy to strojenie do gruntu jest nadazne,tzn. czy samo caly czas sie dopasowuje parametrami do zmieniajachych sie warunkow?? czy nie??


Jako pewnik można przyjąć że jest tak w trybie GEB DISC. W pozostałych trybach, przyznam szczerze, nie mam pewności, ale raczej faktycznie nie.
proscan



W instrukcji do 6000 di pro sl ( elektronicznie to wlasciwie to samo co XL PRO) w czesci opisujacej tryby pracy jest takie zdanie:
"GEB Automatic Tracking does not occur in the GEB/NORM mode"
Podobna informacja podana jest odnosnie trybu GEB/SAT. Tak wiec spokojnie mozna zalozyc, ze sledzenie zmian w gruncie jest tylko i wylacznie w trybie GEB/DISC.
Co ciekawe w instrukcji do 6000 di pro sl XB (nowsza wersja) takiej informacji juz nie ma. Instrukcje do nowszych 6000 zostaly napisane na nowo i moim zdaniem gorzej niz do starszych wykrywaczy z tej serii.

pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8508
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's XL pro

Post autor: ProScan »

Dzięki Arek za sprawdzenie. A instrukcja w której jest to zdanie jest na serwerze Whites'sa ? Jakoś nie mogłem tego znaleźć. W PRO XL także nie ma mowy o tym.

:pa

proscan
pablo11
Posty: 46
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 4:46 pm
Lokalizacja: galicja

Re: White's XL pro

Post autor: pablo11 »

dzieki arek,ze wyjasniles jak to jest z tym strojeniem do gruntu :shock:
jednym slowem spodziewalem sie ze to nadazne bedzie dzialalo w kazdym trybie.... :( szkoda,ze tylko w Geb Disc..... :( :( :cry: mogli juz w fabryce sie tyle postarac i juz dokonstruowac to do konca..... :cry: :cry: nie znam sie ale pewnie w xlt tak jest.... #-o
według mnie ta instrukcja do xl pro rzeczywiśwcie jest napisana troche ogólnikowo i mało dokladnie.... zbyt ogólnikowo...nie postarali sie.... :evil:
kolejne moje pytanie z seri 100 do XL pro..... dotyczy ...
jak poprawią sie zasięgi we wspomnianym wyzej modelu po załozeniu cewki BM 1500???? moze ktos chodzil z taka??? radykalnie czy raczej nizauwazalnie...???prosze sie wypowiedziec....???
czy to oplacalny zakup,czy tez zbyteczny????
z góry dzieki...


WHITE'S-owcy robia TO głębiej :-) :D :D :D :-k :-k :-k :lol: :lol: :lol:
Arek
Posty: 14
Rejestracja: sob gru 03, 2005 12:37 am
Lokalizacja: Gliwice, Londek

Re: White's XL pro

Post autor: Arek »

ProScan pisze:Dzięki Arek za sprawdzenie. A instrukcja w której jest to zdanie jest na serwerze Whites'sa ? Jakoś nie mogłem tego znaleźć. W PRO XL także nie ma mowy o tym.

:pa

proscan


Witam
Zdane to przepisalem z papierowej instrukcji do mojego 6000 di pro sl. Na stronie whites'a jest inna wersja. Mozna je jednak znalezc w instrukcji do 6000 di pro plus - http://www.whiteselectronics.com/manual ... Manual.pdf

pozdrawiam
pablo11
Posty: 46
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 4:46 pm
Lokalizacja: galicja

Re: White's XL pro

Post autor: pablo11 »

witam ponownie
bylem w terenie caly dzionek z XL pro... ogólnie sprawuje sie niezle,lecz mam znowu kilka drobnych pytan,chyba emka gadal,ze chodzi juz tym wykrywaczem z 10 lat to moze bedzie wiedzial co i jak.....
a mianowicie,chodzilem w trybie Geb Norm,ustawilem tuner zgodnie z instrukcja,strojenie do gruntu tez,tylko teraz mam pytanie odnosnie czulosci(Signal Balance)... toretycznie powinno byc ustawione w pozycji Preset,ale w moim mozna je zwiekszyc na na maks i w zasadzie nie ma to wplywu do gruntu,wykrywacz zachowuje sie raczej w miare stabilnie....no moze po za tym,ze trzeba go (bardzo)czesto zerowac(ale to chyba normalne w trybie statycznym??)ale jak niose w rece saperke to zdaje mi sie ,ze na nia reaguje,lub na mosiezne okucia ktore mam przy dziurkach na sznurowadla w butach???bo zdarzaly sie jakies dziwne falyszywe sygnaly??niby cos jest a za chwile nie ma ???kopie znika??nie wiem?? tylko z kad sie wziely??? czy od gruntu(moze jakas silna mineralizacja gleby???)czy od mojej saperki??teraz mam pytanie czy pokretlo Signal Balance powinno byc na maksa,czy raczej na Preset??jak to sie ma do zasiegow??wiadomo,ze jak za bardzo skrecimy czulosc to spda zasieg,wiec zeby miec wiekszy powinienem ustawic na maks czy na Preset???czy jak ustawie na maks to wykrywacz moze byc rozstrojony i sie dziwnie zachowywac??kidy powinno sie uzywac na maksa(a moze wogule),jak teren pozwala czy zawsze??
co sie tyczy tez trybu Geb Norm,to zauwazylem,ze czesto wykrywacz wydaje dzwiek,a na wyswietlaczu nic sie nie pokazuje,wydaje mi sie ,ze albo po prostu znalazl smiec,lub te sygnaly pochodza od gruntu???moze zelazo,tylko jak rozpoznac czy to sredni odlamek czy bagnet podobnej wielkosci??
czesto sa moce i wyrazne,wiec to zelazo czy smieci???jak ocenic wielkosc???czy ta niebieska skala moze byc tego wyznacznikiem???
pytanie do emki,powiedz jak to jest z tym trybem Tr Disc??? czy ma rzeczywiscie najwieksze zasiegi w tym trybie???czy pracuje stabilnie??? bo w tym Geb Norm na statyku to troche mnie juz palec boli od tego ciaglego zerowania i strojenia przy okazji do gruntu !!!!! jakos to troche meczace...
Ty Proscanie jak moze to tez sie wypowiedz...
dzieki
emka
Posty: 43
Rejestracja: pn paź 16, 2006 4:27 pm
Lokalizacja: STEGNA

Re: White's XL pro

Post autor: emka »

Witam zasięg w tr disc według mnie jest taki sam jak w geb norm z tą różnicą że w tym trybie działa dyskryminacja i możesz sobie wyciąć w terenie np. gwożdzie,odłamki.Wiadomo że im wieksza dyskr. tym zasięg bardziej spada,ja ustawiam na nails.naciśnięcie w tym trybie spustu daje mi przybliżone rozeznanie co do wielkości przedmiotu i o jego głebokości zalegania.Jak ustawić wykrywacz do pracy w tym trybie masz w instrukcji.Odnośnie sig bal nastawa ta jest bardzo ważna i z tąd te fałszywki,cyt. 1 gdy warunki glebowe sa niekożystne tzn.np. teren jest silnie zmineralizowany,zanieczyszczony rdzą lub jest to mokry zasolony piach, zalecana jest nastawa na lewo od pozycji P.2gdy war glrbowe są normalne nastawa fabryczna Pda najprawdopodobnie najlepsze rezultaty.3w rejonach o niskiej mineralizacji gleby,gdzie nastawaP daje dobre rezultaty dalsze pokręcenie pokrętła sig bal w prawo może zwiększyć głębokośc penetracji.4jesli jednak pokrętło to ustawione będzie za dalrko no prawo zaczną pojawiać się fałszywe sygnały.Należy wówczas przekręcić pokrętło w lewo do miejsca gdy fałszywki znikną. Nieodzownym jest by po każdej korekcji położenia pokrętła sig bal jest ponowne przeprowadzenie procedury kompensacji wpływu gruntu(patrz przełącznik GEB).I tutaj masz właśnie swoje fałszywki,ja ustawiam nieznacznie na prawo ale na moich terenach niema cudactw w ziemi.Odnośnie pracy w tr disc to zapoznaj się dobrze z instrukcją bo praca w tym trybie wymaga dokładnego strojenia POZDRAWIAM EMKA
pablo11
Posty: 46
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 4:46 pm
Lokalizacja: galicja

Re: White's XL pro

Post autor: pablo11 »

witaj emka
dzieki serdeczne za info.... :D
wlasnie o to mi chodzilo,zeby znalesc osobe ktora chodzi dluzszy czas z ta maszyna na militarke !!!!!!! :D
w calej polsce tyle osob ma z pewnoscia ten sprzet a tu taki maly odzew :( !!!
ok teraz bede chadzal w trybie TR ... instrukcje mam,wiec ze strojeniem sobie poradze,u mnie(podkarpacie,malopolska) tereny gorzyste wiec grunt raczej chyba malo zmineralizowany??? tak mi sie wydaje,wiec jak sie uda to bede podkrecal Signal Balance na jak najwiecej jak sie da,to zwiekszy zasiegi??
moze sie jeszcze ktos znajdzie co chodzi na tym sprzecie i dorzuci swoje 3 grosze #-o
emka powiedz mi jescze jak sie zachowuje na kulki szrapnelowki???(to ołów)wiec metal szlachetny....a troszke tego lezy na okopach....
wielkie dzieki za zainteresowani i pomocna dlon
pozdrawiam !!!!!!!! :D :D :D
WHITE'S-owcy robia TO głebiej !!!!!!!! ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
emka
Posty: 43
Rejestracja: pn paź 16, 2006 4:27 pm
Lokalizacja: STEGNA

Re: White's XL pro

Post autor: emka »

Witam.Mi się wydaje że podkarpacie to tereny mocno zmineralizowane(kamienie rudy kwarce i te sprawy)Ja jestem znad moża unas tylko piasek ewentualnie glina na żuławach.Odnośnie kul ołowianych przypuszczam muszkietowych z tym unas raczej cięzko zato dość dużo jest ołowiu z sieci rybackich,ołów daje bardzo dobry sygnał,a wskazania to gdzieś około 25-28.POZDRAWIAM
pablo11
Posty: 46
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 4:46 pm
Lokalizacja: galicja

Re: White's XL pro

Post autor: pablo11 »

dzieki emka :)
jak bede mial jeszcze jakies watpliwosci po kolejnych wypadach to bede pytal,chwilowo zaspokoilem swoja niezmierna ciekawosc w poglebianiu wiedzy o XL pro....... ;) ;) ;) ;)


WHITE'S-owcy robią TO głębiej !!!!! ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)
Jakub_AK77
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 29, 2008 8:30 am

Re: White's XL pro

Post autor: Jakub_AK77 »

pablo11 pisze:d
kolejne moje pytanie z seri 100 do XL pro..... dotyczy ...
jak poprawią sie zasięgi we wspomnianym wyzej modelu po załozeniu cewki BM 1500???? moze ktos chodzil z taka??? radykalnie czy raczej nizauwazalnie...???prosze sie wypowiedziec....???
czy to oplacalny zakup,czy tez zbyteczny????
z góry dzieki...



Witam.

Od świeże trochę temat. Czy ktos próbował chodzić z cewka BM1500 ? Jak to się ma do możliwości cewki BM950 ?

Pzdr Jakub
ProScan
Właściciel
Posty: 8508
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: White's XL pro

Post autor: ProScan »

Ja kiedyś chodziłem, ale ręka mi odpadała i w zasadzie ciągnąłem ją po ziemi.

Zasieg jest wiekszy, ale trudno to wykorzystać.

:pa

proscan
Jakub_AK77
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 29, 2008 8:30 am

Re: White's XL pro

Post autor: Jakub_AK77 »

ProScan pisze:Ja kiedyś chodziłem, ale ręka mi odpadała i w zasadzie ciągnąłem ją po ziemi.

Zasieg jest wiekszy, ale trudno to wykorzystać.

:pa

proscan


Co do masy sondy to mam doświadczenie z tym i nie chce miec drugi raz zapalenia mięśnia. Myśle o zastosowaniu tej sondy to przeszukiwania miejscówek, np. 200 m2. Gdy wiadomo że jest coś zakopane, ale sonda BM950 nie daje rady, wtedy mozna założyć BM1500. Tylko czy opłaca się "skórka za wyprawke " ? O ile osiągi moga tak na prawdę się poprawić ?

Pzdr Jakub
ODPOWIEDZ