Strona 3 z 4
Re: Szukam osób do Niezależnie Testujących
: śr lut 18, 2009 8:10 am
autor: wiking10
Panie Proscanie.
kiedy Pan orientacyjnie przewiduje działania testerskie? jeżeli w najbliższych tygodniach to mógłbym podesłać swoją wykrywkę (orientuje się Pan jaka) z czterema sondami.
mogę użyczyć tylko tylko sprzętu, gdyż sam jestem za cienki:)
... i oczywiście bez żadnych zobowiązań
Re: Szukam osób do Niezależnie Testujących
: śr lut 18, 2009 9:08 am
autor: ProScan
Testy możliwe będą najwcześniej na wiosnę, jak rozmarznie ziemia. Ja nie będę testował (chociaż będę miał swój udział), tylko pewien znany w środowisku poszukiwacz, najlepszy wirtuoz wykrywaczy jakiego znam.
Testy będą opłacone, rzecz jasna. Ale nie w "naturze", nie pod stołem i nie przez producenta/dystrybutora.
proscan
Re: Szukam osób do Niezależnie Testujących
: śr lut 18, 2009 11:05 am
autor: wiking10
ok. jeżeli moja propozycja ułatwi wam poszerzenie testu to proszę dać znać.
Re: Szukam osób do Niezależnie Testujących
: śr lut 18, 2009 11:28 am
autor: ProScan
Z góry wielkie dzięki.
proscan
Re: Szukam osób do Niezależnie Testujących
: śr lut 18, 2009 2:59 pm
autor: Pikador
Panowie źle się ustawiliście
](./images/smilies/eusa_wall.gif)
. Nie traktujcie mnie jak rywalizacji do kogokolwiek.

Z nikim nie mam zamiaru rywalizować (chyba, że w polu

). Nie dorabiajcie ciśnienia całej sprawie

. Sprawa jest prosta i jest ponad podziałami i układami towarzyskimi. Powodują mnie niepokojące sygnały i nazbyt długotrwałe czekanie na rzetelne opisy sprzętów (choćby Proxima), wszyscy są podminowani i skłóceni. A właśnie teraz nadszedł czas, by mówić raczej jednym głosem. Rozumiem ProScana, że od 3 lat nie zrobił testu ani porównania DFX. ProScan nie musi tego robić. No to komu zadać pytanie dotyczące np. DFX'a???
Jestem głosem, USEREM DFX,a i mieszkam w Polsce. Chciałbym pewne rzeczy zmienić.
PS
Kolego Witcher: PW wyłączone, musimy się jakoś skontaktować.
Re: Szukam osób do Niezależnie Testujących
: śr lut 18, 2009 4:20 pm
autor: SiD
Pikador pisze:Panowie źle się ustawiliście
](./images/smilies/eusa_wall.gif)
. Nie traktujcie mnie jak rywalizacji do kogokolwiek.

Z nikim nie mam zamiaru rywalizować (chyba, że w polu

). Nie dorabiajcie ciśnienia całej sprawie

.
Nie zrozumiałeś, ja wcale nie twierdzę, ani nie pomyślałem, że rywalizujesz ani ciśnienia nie staram się dorobić. Im więcej źródeł testów tym lepiej. Sam fakt Twojej inicjatywy jak najbardziej cieszy.
Ja po prostu jestem zwolennikiem innych metod testowania, to wszystko. Nie napisałem przecież, że w związku z tym masz tych testów nie robić. Jeśli znajdziesz chętnych, ja napisałem jasno czemu jednym z tych chętnych nie jestem.
Pikador pisze:PS
Kolego Witcher: PW wyłączone, musimy się jakoś skontaktować.
Na tym forum nie działa PW.
Re: Szukam osób do Niezależnie Testujących
: śr lut 18, 2009 5:55 pm
autor: slawekdoman
ProScan pisze: Ja nie będę testował (chociaż będę miał swój udział), tylko pewien znany w środowisku poszukiwacz, najlepszy wirtuoz wykrywaczy jakiego znam.
proscan
To juz chyba wiem, kto to moze byc
Pozdrawiam - Slawek
Re: Szukam osób do Niezależnie Testujących
: śr lut 18, 2009 11:23 pm
autor: Szkodnik
Witam
Wirtuoz i szczęściarz, z sondą wielkości 1 cm znalazłby czołg zalegający na głębokości 3 m,a wbijając widły w ziemię wyciągnąłby pewnie jakiś celtycki skarb
Ale faktycznie wirtuoz:)
Re: Szukam osób do Niezależnie Testujących
: pn mar 02, 2009 7:20 pm
autor: pastuszek
no i wszystko jasne
Partia wprawdzie nowa. ale mord...przepraszam-twarze- ciągle te same....
http://www.odkrywca.pl/do-producentow-w ... tml#648701
Re: Szukam osób do Niezależnie Testujących
: sob mar 07, 2009 7:33 pm
autor: Pikador
Witam
Też "dopadłem" pismo Odkrywcy
No cóż, zapowiedź "test wykrywaczy" w prawym dolnym rogu pierwszej strony mocno myli. Wszak to dopiero preludium do takich testów, ale to nie jest najważniejsze. Przeczytałem i jak sobie to wszystko wyobraziłem, to sam nie wiem, czy z tego wyjdzie TEST, czy PORADNIK.
Tak czy inaczej - Pozytywnie, bo wiedzy, informacji nigdy nie za wiele.
Różni się ta koncepcja od mojej znacznie.
Pozdrawiam
Re: Szukam osób do Niezależnie Testujących
: czw cze 18, 2009 11:08 pm
autor: ProScan
Pikador,
Udało Ci się przeprowadzić jakieś testy wg Twojej koncepcji?
proscan
Re: Szukam osób do Niezależnie Testujących
: pn cze 22, 2009 7:07 am
autor: Pikador
Witam
Muszę powiedzieć szczerze, że mój projekt "mocno się rozjechał" z wielu przyczyn i kilka razy nosiłem się z zamiarem ogłoszenia tutaj na forum, mojej rezygnacji z projektu.
Po I
Oprócz Withera, nikt więcej się nie zgłosił,
II. Osoba którą prosiłem o udział w projekcie okazała się samowystarczalna,
III. Inne osoby z którymi chciałem "powalczyć" na wykrywacze zostały w przekonaniu, że dybię na ich miejscówki
IV. Mam przewlekłą awarię samochodu, która dyskwalifikuje mnie z dalekich dojazdów,
V. W końcu udało mi się wystartować z innym lokalnym, starym projektem (grupa rekonstrukcyjna), który zabiera mi mój prawie cały wolny czas.
Znalazłbym jeszcze kilka "przeciw", ale wyciągnąłem wnioski szybciej:
- nikomu na tych testach nie zależy tylko mi /?/
- bierna postawa poszukiwaczy i wyczekujący tryb, aż ktoś coś zrobi i mi przekaże i ja będę teraz wiedział, nie zachęca do działania, widać to wyraźnie w wątku na Thesaurusie, gdzie prosiłem userów o podanie wartości DC Phase. Po lekturze tego wątku widać, że są ze 2 góra 3 DFX'y w kraju

albo tylko ja nie wiem jaka jest rozpiętość DC Phase na polskiej ziemi i nie wiem ile ma nisko, średnio i wysokozmineralizowana gleba w odczycie DC Phase
Krótko mówiąc wygląda na to, że mój projekt nie wypali
Pozostaje mi trzymać kciuki za Twój projekt

Re: Szukam osób do Niezależnie Testujących
: pn cze 22, 2009 9:10 am
autor: SiD
Pikador pisze:Znalazłbym jeszcze kilka "przeciw", ale wyciągnąłem wnioski szybciej:
- nikomu na tych testach nie zależy tylko mi /?/
- bierna postawa poszukiwaczy i wyczekujący tryb, aż ktoś coś zrobi i mi przekaże i ja będę teraz wiedział, nie zachęca do działania,
Nie zrozum mnie źle, ale chyba zabrałeś się do tego od złej strony.
Z tego co piszesz to Ty byłeś jedynie pomysłodawcą, a wykonawcą byli ci "inni" którym nie zależy.
To jest podstawowa różnica między Twoim projektem i Proscana.
Proscan zakasał rękawy i zabrał się do testów, Ty napisałeś na forum i oczekiwałeś, że inni zakasają rękawy, a Ty będziesz koordynatorem.
Nie będę mówił o różnicy w podejściu, jedynie zwrócę uwagę, że opieranie przedsięwzięcia na osobach trzecich, gdzieś z internetu nie wróży raczej pewnego sukcesu, wydaje mi się do dość intuicyjne, że mało komu chce się poświęcać, są oczywiście wyjątki, ale tak to z wyjątkami bywa, że czasem są.
Więc jeśli nie ma się konkretnego planu, jak stworzyć kolejny "wyjątek" pokonując przeciwności losu oraz nie ma się zamiarów wziąć sprawy w swoje ręce i uniezależnić się od innych, to cóż, tak to właśnie wygląda.
Moja krytyka nie ma na celu zgnębienia Twojej osoby, jedynie wskazanie pewnych rzeczy na przyszłość. Warto przemyśleć, czemu jeden projekt się udał a drugi nie i wyciągnąć wartościowe dla siebie samego wnioski.
Tak czy owak podejście "mój projekt nie wyszedł bo inni zawiedli" to słabe usprawiedliwienie, bo jeżeli to rzeczywiście był Twój projekt, Twoim zdaniem było takie go zorganizowanie, żeby Ci ludzie nie zawiedli, bo jeśli nie taką rolę w nim miałeś to jaką?
Re: Szukam osób do Niezależnie Testujących
: pn cze 22, 2009 9:21 am
autor: ProScan
Dzięki Panowie za wypowiedzi.
Nie oczekiwałem od Pikadora usprawiedliwień - byłem tylko ciekaw co słychać i czy udało się coś ustalić - wiedzy nigdy dosyć.
Ja rozumiem, że trudno jest pociągnąć różne projekty samodzielnie. W moim przypadku gdyby nie mój kolega Artur, nie dałbym rady. Ważny jest też nacisk ze strony Redakcji (tekst ma być na termin i nie ma przebacz; musi być czy się chce, czy nie chce).
proscan
PS
Pikador, czy Twoja grupa ma coś wspólnego z Setidawą?
Re: Szukam osób do Niezależnie Testujących
: pn cze 22, 2009 9:49 am
autor: Pikador
SiD, nie chciałem się rozpisywać, bo nie o to w tym chodzi, ale pisałem wcześniej, że mam kolegów w całej Polsce i (tu sprawa samochodu) można się spotkać i potestować, nie chciałem tworzyć poletka doświadczalnego tylko zrobić tak jak to jest w realu (jest różnica?)
Chciałem znaleźć ludzi podobnych do mnie, którzy chcą wiedzieć więcej i na nich liczyłem, a okazuje się (po reakcji), że nikt tym nie jest zainteresowany a ja nie chcę robić nic na siłę.
Ja swojego DFX'a poznałem w stopniu wystarczającym i jakoś obejdę się bez wiedzy o DC Phase. Trudno.
@ ProScan, tak staram się realizować projekt Setidava i też nie jest wcale łatwo, też trzeba liczyć na osoby trzecie.