Z objawów może wynikać, że wadliwa jest sonda (wykrywacz nie powinien reagować na trącanie w kępki trawy).
Czy sonda nie jest mechanicznie uszkodzona? Żywica od spodu nie jest popękana?
Proszę sprawdzić na innej sondzie. Naprawy sondy się nie podejmę.
Ogólnie zalecam także zrobienie porządnie strojenie do gruntu. Ustawianie na 5 nie jest właściwą metodą.
Strojenie z grubsza opisane jest tutaj: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=539
proscan