Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
jakbyś potrzebował do testów dfx to mogę ci podesłać sprawną super 12" i jako ciekawostkę 10"x12" SAEF (czy jakoś tak) detecha. teraz jest lato sezon i tak nie ma czasu chodzić a komuś może się przyda troszku informacyj
Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
Ooo. To jakby kolega Wiking podesłał także swoją, to możnaby 1 : 1 porównać.
Dzięki serdeczne!
proscan
Dzięki serdeczne!
proscan
Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
czyli co, wysyłać? 

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
Jeśli możesz - tak, bardzo proszę
proscan
proscan
Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
co mam wysłać? mam: 10x14, snajperkę, detech 18".
na pewno wysyłam 12"
na pewno wysyłam 12"
Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
Jak szaleć, to szaleć!
Przyślijcie Panowie co możecie. Posprawdzam, potestuje - jeśli trzeba będzie ponaprawiam (to co się da).
Nie wiem czy wszystko wejdzie do artykułu - ale dane pomiarowe z Waszych sond z wykresami dostaniecie na pewno od razu i w całości. Na cały tekst trzeba będzie poczekać.
A czy będę bardzo bezczelny, jeśli poproszę jeszcze o te słuchawki do oceny?
proscan
Przyślijcie Panowie co możecie. Posprawdzam, potestuje - jeśli trzeba będzie ponaprawiam (to co się da).
Nie wiem czy wszystko wejdzie do artykułu - ale dane pomiarowe z Waszych sond z wykresami dostaniecie na pewno od razu i w całości. Na cały tekst trzeba będzie poczekać.
A czy będę bardzo bezczelny, jeśli poproszę jeszcze o te słuchawki do oceny?
proscan
Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
nie jest to kwestia bezczelności, ale:
1. synowa z teściową poleciały nad morze, a tym samym dwa tygodnie every bady
.
2. muszę nadrobić zaległości na polach - zaczęły się wakacje , a bez nauszników bryndza, takie przyzwyczajenie
3. w drugiej połowie sierpnia damy radę ze słuchawkami tzn. wyślę
4. jutro postaram się wysłać sondy (cewki?), 18" jeszcze nie próbowałem - arbeit, ale w zaistniałej sytuacji cel uświęca środki... czy coś takiego
5. przyjemnością i satysfakcją jest fakt wrzucenia swych kamyczków do ogródka, w którym narcyzm postrzegany jest jako buractwo a wiedza nie staje środkiem do pitolenia głupot i kompensacji małego pisiorka
pozdr.
1. synowa z teściową poleciały nad morze, a tym samym dwa tygodnie every bady
2. muszę nadrobić zaległości na polach - zaczęły się wakacje , a bez nauszników bryndza, takie przyzwyczajenie
3. w drugiej połowie sierpnia damy radę ze słuchawkami tzn. wyślę
4. jutro postaram się wysłać sondy (cewki?), 18" jeszcze nie próbowałem - arbeit, ale w zaistniałej sytuacji cel uświęca środki... czy coś takiego
5. przyjemnością i satysfakcją jest fakt wrzucenia swych kamyczków do ogródka, w którym narcyzm postrzegany jest jako buractwo a wiedza nie staje środkiem do pitolenia głupot i kompensacji małego pisiorka
pozdr.

Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
1.
2. Jasna sprawa.
3. Z góry dzięki - z tymi słuchawkami, to była taka próba "za jednym zamachem" - ciśnienia nie ma. Myślałem nawet kiedyś, czy nie zrobić jakiegoś osobnego odcinka o samych słuchawkach, ale to tylko taka mało skrystalizowana myśl była.
4. Ja i wszyscy zainteresowani taką sondą będziemy niezmiernie wdzięczni.
5. Oby się tacy na kamieniu rodzili. Proszę o kuksańca gdym od tej nowej wiedzy, jaką nabędę po tych testach, nie odjechał za bardzo
proscan
2. Jasna sprawa.
3. Z góry dzięki - z tymi słuchawkami, to była taka próba "za jednym zamachem" - ciśnienia nie ma. Myślałem nawet kiedyś, czy nie zrobić jakiegoś osobnego odcinka o samych słuchawkach, ale to tylko taka mało skrystalizowana myśl była.
4. Ja i wszyscy zainteresowani taką sondą będziemy niezmiernie wdzięczni.
5. Oby się tacy na kamieniu rodzili. Proszę o kuksańca gdym od tej nowej wiedzy, jaką nabędę po tych testach, nie odjechał za bardzo
proscan
Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
Co mi tam, jak byś testował explorery to mogę Ci też podesłać jakieś sondy
.
Mam 5" detech'a
8" minelaba
i 11" pro minelaba
no i tą standardową 10.5 starą wersje...ale to chyba każdy ma
Mam 5" detech'a
8" minelaba
i 11" pro minelaba
no i tą standardową 10.5 starą wersje...ale to chyba każdy ma
Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
A może zrobić też test starszych wykrywaczy i zobaczymy jak technika poszła do przodu.Myślałem o pierwszej połowie lat 90.
Mogę do testów dać Compass goldscanner pro.
Pozdrawiam
Mogę do testów dać Compass goldscanner pro.
Pozdrawiam
Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
Dzięki za propozycję. Gdyby udało się jeszcze jakiegoś innego Compassa do niego dobrać (i to z różnymi sondami), to na pewno warto byłoby to szerzej zaprezentować.
Kilka osób w Polsce ma jeszcze Challengera X-200, ale jemu warto poświecić osobny artykuł.
Compassy nie są jednak tak popularne, a staramy się testować to co jest na rynku popularne, szeroko dostępne, albo jakoś szczególnie znaczące (jak np. ostatnio Lorenz Deepmax czy wkrótce Relick Hawk) tak więc ta marka chyba jeszcze poczeka...
Przy okazji dziękuję kolegom Gawronowi i Wikingowi10. Wasze paczki przyszły dzisiaj. Propozycja Witchera także jest bardzo kusząca i zapewne skwapliwie z niej skorzystamy
proscan
Kilka osób w Polsce ma jeszcze Challengera X-200, ale jemu warto poświecić osobny artykuł.
Compassy nie są jednak tak popularne, a staramy się testować to co jest na rynku popularne, szeroko dostępne, albo jakoś szczególnie znaczące (jak np. ostatnio Lorenz Deepmax czy wkrótce Relick Hawk) tak więc ta marka chyba jeszcze poczeka...
Przy okazji dziękuję kolegom Gawronowi i Wikingowi10. Wasze paczki przyszły dzisiaj. Propozycja Witchera także jest bardzo kusząca i zapewne skwapliwie z niej skorzystamy
proscan
Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
jestem pod wrażeniem szybkości Poczty Polskiej 
Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
Dziś byłem w Empiku aby zakupić lipcowy numer Odkrywcy i okazało się że go jeszcze nie ma. Ale co najdziwniejsze było jeszcze chyba 5-6 numerów z czerwca z testem "kanarków". O tyle to dziwne że sądziłem ze akurat ten numer zniknie z półki dość szybko.
Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
Lipcowy będzie w lipcu. A to że są jeszcze "kanarkowe" numery, świadczy tylko o tym, że marketing (w tym przypadku najzwyklejsza informacja) kuleje.
Ja mam go robić i użerac się na ich forum z różnymi świrami, przy braku moderatora z jajami?
proscan
Ja mam go robić i użerac się na ich forum z różnymi świrami, przy braku moderatora z jajami?
proscan
-
Zapytanie_email
- Posty: 482
- Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm
Re: Cykl nt wykrywaczy w piśmie Odkrywca
Ostatni artykuł [nt. Fisher CZ] bardzo mi się podobał, bo:
1. Mało "apteki" czyli pomiarów
2. Na podstawie pomiarów i własnego doświadczenia i oceny jest dużo
wniosków praktycznych np. o słuchawkach [brak głośnika], zdejmowaniu
panela, bateriach, braku różnicy w zasięgach dla podobnych wymiarami
sond, podłokietnikach, inna dyskryminacja z pultabami, awaryjna
klawiatura, ręczny grunt, niedocenianie gruntu, ostrożność przy używaniu
dyskryminacji, sygnał wiodący itp
3. Miał lekki, dobrze się czytający wstęp
Myślę, że lepiej pisać artykuł od razu z wnioskami, zamiast zamęczać
aptekarskimi pomiarami. Pomiary oczywiście należy wykonywać, to
podstawa, ale opisywać konkretne wnioski z nich.
Dobrze byłoby opisywać co się psuje w danych wykrywaczach [to Pana
specjalność] po dłuższej eksploatacji - zużycie np przełączniki,
klawiatura foliowa, pekanie plastików itp potencjalni kupcy używanego
sprzętu wiedzieliby, na co zwracać uwagę przy kupnie używanych wykrywaczy.
Dobrze byłoby pisać, w jakich okolicznościach terenowych, przy jakich
fantach wykrywacz się dobrze spisuje, ma Pan kontakt z użytkownikami np.
które dobre na plażę, które na torfowiska, które na czerwone skały Gór
Świętokrzyskich, które na wapienie Jury KC, które na militarkę itp
Dobrze byłoby dodawać informację, do których są polskie instrukcje, a do
których nie ma.
Proszę też trochę przy okazji pisać o technice poszukiwań, prowadzeniu
sondy, wysokości sondy nad gruntem przy danym rodzaju pracy, czy szukać
z sygnałem wiodącym czy bez i takie tam różne sprawy
, takie
praktyczne porady nigdzie nie są opisane w jednym miejscu [?].
Pzdr
1. Mało "apteki" czyli pomiarów
2. Na podstawie pomiarów i własnego doświadczenia i oceny jest dużo
wniosków praktycznych np. o słuchawkach [brak głośnika], zdejmowaniu
panela, bateriach, braku różnicy w zasięgach dla podobnych wymiarami
sond, podłokietnikach, inna dyskryminacja z pultabami, awaryjna
klawiatura, ręczny grunt, niedocenianie gruntu, ostrożność przy używaniu
dyskryminacji, sygnał wiodący itp
3. Miał lekki, dobrze się czytający wstęp
Myślę, że lepiej pisać artykuł od razu z wnioskami, zamiast zamęczać
aptekarskimi pomiarami. Pomiary oczywiście należy wykonywać, to
podstawa, ale opisywać konkretne wnioski z nich.
Dobrze byłoby opisywać co się psuje w danych wykrywaczach [to Pana
specjalność] po dłuższej eksploatacji - zużycie np przełączniki,
klawiatura foliowa, pekanie plastików itp potencjalni kupcy używanego
sprzętu wiedzieliby, na co zwracać uwagę przy kupnie używanych wykrywaczy.
Dobrze byłoby pisać, w jakich okolicznościach terenowych, przy jakich
fantach wykrywacz się dobrze spisuje, ma Pan kontakt z użytkownikami np.
które dobre na plażę, które na torfowiska, które na czerwone skały Gór
Świętokrzyskich, które na wapienie Jury KC, które na militarkę itp
Dobrze byłoby dodawać informację, do których są polskie instrukcje, a do
których nie ma.
Proszę też trochę przy okazji pisać o technice poszukiwań, prowadzeniu
sondy, wysokości sondy nad gruntem przy danym rodzaju pracy, czy szukać
z sygnałem wiodącym czy bez i takie tam różne sprawy
praktyczne porady nigdzie nie są opisane w jednym miejscu [?].
Pzdr