cewka wysokoczęstotliwościowa 18tka do x-terra 70

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ODPOWIEDZ
zmija
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 19, 2008 1:29 pm
Lokalizacja: Dęblin

cewka wysokoczęstotliwościowa 18tka do x-terra 70

Post autor: zmija »

Mam problem z cewką wysokoczęstotliwosciową 18tką w x-terra70. Przy byle stuknięciu o galąż lub grunt pojawiają się fałszywe sygnały (przeważnie górna część skali). Ponadto dziwnie wyglada sama cewka. Na styku dwóch części widoczny jest czarny spaw lub lut, co wyglada dość dziwnie, gdyż ta cewka teoretycznie jest nowa, rozpakowana przeze mnie. Czy tak powinna wygladac? Dzięki za rozpatrzenie problemu. Pozdrawiam :)
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: cewka wysokoczęstotliwościowa 18tka do x-terra 70

Post autor: ProScan »

Na styku dwóch części widoczny jest czarny spaw lub lut



Czy to jest cewka DD ? Jeśli tak, to chyba normalne. Ale bez zdjęcia to będzie rozmowa ślepego z łysym o kolorach włosów.

Oczywiście stuknięcia nie powinny powodować sygnałów, ale znów, zależy jakie stuknięcia i przy jakiej czułości.

:pa

proscan
zmija
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 19, 2008 1:29 pm
Lokalizacja: Dęblin

Re: cewka wysokoczęstotliwościowa 18tka do x-terra 70

Post autor: zmija »

Ok. Najlepiej bedzie, jak zrobie fotki i wysle Ci na maila. Pozdrawiam
bogdans
Posty: 16
Rejestracja: pt mar 10, 2006 2:43 am

Re: cewka wysokoczęstotliwościowa 18tka do x-terra 70

Post autor: bogdans »

witam!

zmija pisze:Na styku dwóch części widoczny jest czarny spaw lub lut


Obejrzyj ten spaw na całej jego długości, jesli jest prawidłowo zrobiony nie powinien mieć żadnych szparek (potencjalnych miejsc wnikania wilgoci do środka cewki)

pozdrawiam
bogdans
zmija
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 19, 2008 1:29 pm
Lokalizacja: Dęblin

Re: cewka wysokoczęstotliwościowa 18tka do x-terra 70

Post autor: zmija »

Dzieki
Sęk w tym, ze wydaje mi sie, ze oryginalnie nie powinno byc takiego spawu w nieuzywanej cewce. Moze sie myle
ODPOWIEDZ