Awaryjność nowych sond White's

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.

Awaryjność nowych sond White's

Postautor: wicja1 » ndz kwie 20, 2008 7:55 am

Witam,
Po przeczytaniu kilku wypowiedzi użytkowników wykrywaczy Whites z sondami nowego typu (tzw.krzyżaki) i po przeczytaniu tego co napisał Mrand w tym wątku:
http://www.thesaurus.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1261

jestem bardzo ciekaw Twojej Piotrze opinii w tym temacie.
Czy faktycznie nowe sondy to niewypał.A lepsze okazało się być wrogiem dobrego ?? Taki detekcyjny Windows Vista ??? ;)
Pozdrawiam,
Witek,
wicja1.
wicja1
 
Posty: 55
Rejestracja: sob paź 15, 2005 9:34 am

Re: Awaryjność nowych sond White's

Postautor: ProScan » ndz kwie 20, 2008 10:51 am

Witam,

Ponieważ cewki z krzyżem, to wciąż nowość, więc ostatecznego zdania sobie nie wyrobiłem.

To co pisze Mrand o "niedopasowaniu" to zdecydowanie nieporozumienie, zwłaszcza w odniesieniu do 5900. Chyba że poziom merytoryczny wspomnianego forum skłonił Mranda do dopasowania się poziomem wypowiedzi do reszty*)

Co do mechaniki i wytrzymałości, to faktycznie nowym sondom daleko do tego co było. Ale..

Te nowe sondy mają jedną kapitalną cechę: są naprawialne.

Sondy starszego typu z reguły były do wyrzucenia, bo nie ma sensownej możliwości ich przestrojenia. Ponadto na starych BM-kach uzwojenie nadawcze było wykonane z aluminium, a kompensacyjne z miedzi. Jak wiadomo, aluminium kiepsko się lutuje, wobec czego połączenia zaciskane miały tendencje do degradacji. Były takie partie, gdzie problem był drastyczny. Dedykuję to kupującym złomy na ebayu.

Jeśli chodzi o czułość, to nie zauważyłem odstępstw. Mogę jeszcze raz sprawdzić przy okazji.

Problemem pozostaje jakość - miałem już przypadki, że sondę należało odesłać. Takie są uroki nowości.

:pa

proscan


PS

*)
Jeśli ktoś ma jakieś zastrzeżenia do Whitesa czy do serwisu, to bardzo proszę o nie wylewanie swoich brudów na forum u Van Wordena. Są inne, lepsze miejsca. Nie zmuszajcie mnie żebym tam wchodził.

Większość tzw "zepsutych" wykrywaczy ma wgrane programy Mixerek, VanMix, Monetka itd.

Jeśli ktoś używa tych programów, to znaczy, że XLT nie jest dla niego, bo nie potrafi go obsłużyć i nie wie, do czego służą poszczególne nastawy. Trudno nawiązać kontakt z taką osobą i dowiedzieć się o co tak naprawdę chodzi.
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Awaryjność nowych sond White's

Postautor: Mrand » ndz kwie 20, 2008 1:19 pm

Detektor W6000 (XLT też) ma w kanale X0 tzw. Offset Chanel przez co łatwo "łyka" wszelkie odstrojenia sondy z powody zmian temperatury, geometrii czy starzenia. W W5900 kanał X0 jest połączony na "sztywno" i wszelkie niedokładności natychmiast widać wraźniej. Resztę spraw wyjaśnimy sobie w poczcie prywatnej. Podkreślam jeszcze raz - nic nie mam do Whitesa. Pozdrawiam
Mrand
Mrand
Producent
 
Posty: 74
Rejestracja: pn paź 10, 2005 8:46 am
Lokalizacja: Polska B

Re: Awaryjność nowych sond White's

Postautor: lechowiec » wt mar 10, 2009 10:16 am

Pomiary Grzegorza wykazały drastyczne różnice w parametrach elektrycznych jednej z źle działającej sond oraz sondy działającej poprawnie. Sygnał odbiorczy ma odwróconą fazę, dodatkowo duże przesunięcie.

Czy tak źle zestrojone sondy da się naprawiać czy traktować je tylko jako podstawkę pod piwo w przypadku kupna używanego detektora. Ludzie od pewnego czasu pozbywają się tych bubli nie tylko u nas.
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Awaryjność nowych sond White's

Postautor: ProScan » wt mar 10, 2009 10:25 am

Czy tak źle zestrojone sondy da się naprawiać


A skąd Pan wie, jakie strojenie jest dobre ?

Kto to jest Pan Grzegorz i jakie jest jego wiedza o wykrywaczach? Zna go Pan?

Czy to ten sam, który ogłosił, że znalazł błąd w oprogramowaniu XLT 1.1?

:)

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Awaryjność nowych sond White's

Postautor: lechowiec » wt mar 10, 2009 11:13 am

Tak to ta sama osoba. Pomiary wykazały znaczne różnice, detektor nie działa prawidłowo. Problemy z sondami to fakt.
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Awaryjność nowych sond White's

Postautor: ProScan » wt mar 10, 2009 12:19 pm

W powyższym poście zadano pytanie (ubarwiając tyle kwieciście, co głupio i złośliwie), na które odpowiedź jest już udzielona powyżej - wystarczy przeczytać. Mam wskazać cytat?

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Awaryjność nowych sond White's

Postautor: lechowiec » wt mar 10, 2009 12:40 pm

Mnie interesuje możliwość naprawy, cokolwiek jest tam nieprawidłowego. Jeżeli nie wina strojenia to może brak stabilności, problemy z kablem, ekranem.

Nie mi rozstrzygać kto i na ile się zna na wykrywaczach. Próbował chyba jako jedyny wyjaśnić co jest nie tak z tymi sondami.

Czy wyrobił już Pan sobie zdanie na temat tych nowych cewek?
lechowiec
 
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Awaryjność nowych sond White's

Postautor: ProScan » wt mar 10, 2009 12:58 pm

Mnie interesuje możliwość naprawy, cokolwiek jest tam nieprawidłowego.


Odpowiedź jest powyżej.

Nie mi rozstrzygać kto i na ile się zna na wykrywaczach.


No właśnie - a kto powiedział "tak źle nastrojona sonda". Skoro potrafi Pan wartościować, to znaczy, że ma jakiekolwiek pojęcie o strojeniu sond.

Próbował chyba jako jedyny wyjaśnić co jest nie tak z tymi sondami.


A ile ich miał w ręku? Jedną :!: Poza tym nawypisywał tyle głupstw o XLT i to w tonie "wiem lepiej od whitesa", że naprawdę pasuje do forum thesaurus jak ulał. Właściciel tegoż także twierdził, że co roku wysyłał swojego XLT to kalibracji do Szkocji :^o Nic mnie tak nie mierzi jak mitomaństwo i pyszałkowatość.

Czy wyrobił już Pan sobie zdanie na temat tych nowych cewek?


Tak.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Zasięgi - Możliwości - Własności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości