Strona 1 z 1

Zasilanie do fishera cz-3d

: pn paź 20, 2008 9:50 pm
autor: kawe
Witam.

Fisher cz-3d, zasilanie 2 x 9v. Wiadomo że bateryjki 9v alkaiczne są drogie więc postanowiłem kupić akumulatory. Mają one zazwyczaj napięcie 8,4 v i tu moje pytanie - czy będzie to miało jakiś wpływ na działanie piszczałki ? A także jakie aku proponujecie (ładowarka na pewno procesorowa) ?

Z góry dzięki

Re: Zasilanie do fishera cz-3d

: pn paź 20, 2008 9:52 pm
autor: ProScan
Będzie działać.

Rozeznania w aku 9V nie mam. Proszę trzymać się znanych firm i kupować u pewnego sprzedawcy.

:pa

proscan

Re: Zasilanie do fishera cz-3d

: pn paź 20, 2008 10:25 pm
autor: KrisssK
Są też do zdobycia akumulatory typu 6F22 o napięciu 9,6V:
Przykładowa aukcja:
http://www.allegro.pl/item460146598_now ... ie_9v.html

Obrazek

Re: Zasilanie do fishera cz-3d

: pn paź 20, 2008 10:29 pm
autor: ProScan
a problem z ładowaniem opanowany?

:pa

proscan

Re: Zasilanie do fishera cz-3d

: wt paź 21, 2008 6:15 am
autor: KrisssK
Opanowany, ale wymagało to zrobienia własnej ładowarki o odpowiednim napięciu i prądzie ładowania.

Re: Zasilanie do fishera cz-3d

: wt paź 21, 2008 7:14 am
autor: ProScan
wymagało to zrobienia własnej ładowarki o odpowiednim napięciu i prądzie ładowania.


No to wahałbym się proponować ten akumulatorek.

:pa

proscan

Re: Zasilanie do fishera cz-3d

: wt paź 21, 2008 7:31 am
autor: KrisssK
Ta ładowarka załatwia sprawę - koszt kilkanaście złotych.
http://www.elportal.pl/pdf/2003/edw_2003_12_s52.pdf

Można też zorientować się w obecnej ofercie ładowarek czy pojawiło się coś w rozsądnej cenie co nadaje się do ładowania aku 9,6V. Większość tanich chińskich się nie nadaje mimo że "sprzedawcy" twierdzą inaczej. Tak przynajmniej było kilka miesięcy temu - może obecnie coś się zmieniło.

Re: Zasilanie do fishera cz-3d

: ndz maja 20, 2012 3:01 pm
autor: Zapytanie_email
Witam.
Mój znajomy kupił sobie Fishera CZ 3D. Narzeka na bardzo krótką prace na akumulatorkach . Czy jest możliwość działania baterii http://www.impiger.pl/ogrodzenia-elektr ... ah-71.html - czy to zda egzamin ?

Czy takie 2 akumulatorki mogły by działać naraz w CZ-CIE ?

http://www.sklep.airsoftguns.pl/product ... h-15C.html


I jeszcze jedno , czy wystarczył by ten jeden akumulator np. 11,1 v zamiast 2szt. 9v?

Re: Zasilanie do fishera cz-3d

: ndz maja 20, 2012 3:04 pm
autor: ProScan
1. Dodatkowe 4kg do noszenia (potrzebne 2 sztuki). Gratuluję pomysłowości. Zasilanie zda egzamin, ale pod warunkiem że kolega ma odpowiednią krzepę, bo inaczej to on nie zda tego egzaminu.

2. Jeśli byłyby dobrze podłączone to pewnie tak.

3. Nie.

:pa

proscan

Re: Zasilanie do fishera cz-3d

: pn maja 21, 2012 8:27 pm
autor: warwick
a może kolega określić ile to jest to krótko ??
Ja do swojej CZtki używam już 5 lat, a tej zimy kupiłem drugi komplet aku. GP 200mAp - koszt 100zł za 2 sztuki
Po całonocnym ładowaniu mogę chodzić ok 12-14 godzin, czy to mało ??
Ładuję akumulatory przed każdym wyjściem. Są bardzo trwałe, warunek jest tylko taki że trzeba kupić oryginały w zaufanym sklepie a te niestety kosztują.

Polecam
warwick

Re: Zasilanie do fishera cz-3d

: ndz maja 27, 2012 1:22 pm
autor: Zapytanie_email
Witam , mam pytanie ostatecznie ostatnie w związku z zasilaniem do CZ-3D.
Czy jedna bateria 12v nie spali elektroniki ?
Mam zamiar taki akumulator podłączyć .
http://www.ebay.com/itm/New-DC-12V-Port ... 27c429bc98

Załączam plik.

Re: Zasilanie do fishera cz-3d

: ndz maja 27, 2012 1:24 pm
autor: ProScan
CZ3D jest zasilany z 18V, więc jeden aku 12V nie spali elektroniki, ale też nie będzie dobrze działać.

W pliku który dostałem widzę dwa akumulatory połączone równolegle.

Dobry sposób na zniszczenie akumulatorów, ale elektronice to nie zaszkodzi.

:pa

proscan

CZ-3D

: czw maja 31, 2012 8:03 pm
autor: Pmariusz
Czy ten model ma jakieś przeciwwskazania by działał na 2x 9,6v?

Pozdrawiam

Re: Zasilanie do fishera cz-3d

: czw maja 31, 2012 8:06 pm
autor: ProScan
Nie widzę problemu.

:pa

proscan