Strona 1 z 2

regulacja głośności w ace 150/250

: wt kwie 07, 2009 8:12 pm
autor: babaribek
witam. Dzis znalazlem taki filmik podajacy jak zmienic gniazdo sluchawkowe na pokretlo regulacji glosnosci . Pytam sie czy nie odbije sie to na wlasciwosciach detektora i czy zaleca sie taka przerobke we wlasnym zakresie, niby nic trudnego. link---- http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=XpBAxqjYDQI

Re: regulacja głośności w ace 150/250

: wt kwie 07, 2009 10:49 pm
autor: ProScan
Witam,

Osobiście nie polecam.

Kastracja gniazda słuchawkowego jest zabiegiem zbyt drastycznym, pozbawiającym wykrywacz bardzo waznej cechy - możliwości podłaczenia słuchawek!

Pomyślę nad tym i spróbuję coś innego zaproponować.

:pa

proscan

Re: regulacja głośności w ace 150/250

: śr kwie 08, 2009 8:43 am
autor: babaribek
Myslalem aby juz wczesniej takie cos u swego wykrywacza zastosowac, tylko ze ja nie posiadam zbyt duzego doswiadczenia w ingerencje w uklady elektroniczne wiec dalem spokoj. Ilez to razy w rerenie az sie prosilo aby taki potencjometr byl na swoim miejscu, bo odglosy glosniczka czasami doprowadzaly do zlosci . Byc moze jest taka mozliwosc aby nie odcinac wejscia sluchawek a dodatkowo jeszcze pod nie podpiac potencjometr. Pozdrawiam

Re: regulacja głośności w ace 150/250

: śr kwie 08, 2009 8:55 am
autor: ProScan
Najprostszy pomysł, to regulacja potencjometrem, ale na śrubokręt.

Jak mi wpadnie w łapki jakiś ACE, to pogłówkuję. Kilka koncepcji mi się rysuje, ale muszę sprawdzić czy to mechanicznie uda się przeprowadzić.

Moim zdaniem ważniejsza byłaby możliwość dostrajania do gruntu - to było by "coś".

:pa

proscan

Re: regulacja głośności w ace 150/250

: śr kwie 08, 2009 9:11 am
autor: babaribek
w takim razie nie pozostaje nic innego jak cierpiliwie poczekac na twoje testy Proscanie. Zycze sukcesu ;)

Re: regulacja głośności w ace 150/250

: śr kwie 08, 2009 9:37 am
autor: KrisssK
W obudowie Ace, jeśli nie chcemy rezygnować ze słuchawek, z miejscem na dodatkowy potencjometr jest dość kiepsko ale nie tragicznie. Również mam pewien pomysł i to nawet nie na śrubokręt. Jeśli dorwę odpowiedni gabarytowo potencjometr to sprawdzę czy to wypali.
Ważne jest jednak aby to zrobić tak żeby regulować głośność nie tylko na głośniku ale i w słuchawkach więc nie wystarczy proste wlutowanie potencjometru szeregowo z głośnikiem.

Re: regulacja głośności w ace 150/250

: śr kwie 08, 2009 9:51 am
autor: ProScan
Z małym potencjometrem to nie jest problem. Ale z potencjometrem dobrej jakości, który się nei rozleci po miesiącu - to gorzej.

Najlepszy byłby cermetowy, ale byłby to najdroższy podzespół w tym wykrywaczu :lol:

Ale jestem ciekaw co wykombinujesz, Kriss.

:pa

proscan

Re: regulacja głośności w ace 150/250

: ndz kwie 26, 2009 8:43 pm
autor: ProScan
Co do lekceważenia, to ACE 250 to jeden z najlepszych wykrywaczy Garretta. Wiele badziewia dwa razy droższego jest od niego gorsze.

:pa

proscan

Re: regulacja głośności w ace 150/250

: ndz kwie 26, 2009 9:09 pm
autor: Raadek
Cieszę się , że sprawa była od początku jasna .
Ja będę czekał na możliwość zainstalowania regulacji głośności , bo to dla mnie wygodniejsze od słuchawek .
Pana opinia o ACE mocno mnie ( pewnie nie tylko mnie ) podbudowała .
Pozdrawiam . Raadek .

Re: regulacja głośności w ace 150/250

: ndz kwie 26, 2009 9:37 pm
autor: ProScan
O ACE 250 zawsze wypowiadałem się jak najlepiej. W tym wykrywaczu warto nawet "grunt balans" oraz tryb statyczny na stałe zamontować.

:pa

proscan

Re: regulacja głośności w ace 150/250

: pn maja 25, 2009 2:02 pm
autor: ProScan
No i jest: regulator głośności w ACE działający na słuchawkach i głośniku :)

Obrazek

:pa

proscan

Re: regulacja głośności w ace 150/250

: wt wrz 22, 2009 9:48 pm
autor: KrisssK
ProScan pisze:Ale jestem ciekaw co wykombinujesz, Kriss.

Długo kazałem na siebie czekać ale nareszcie wena twórcza mnie opętała i zrobiłem regulację do ACE 150.
Zaleta tego jest taka że:
- nie ma potrzeby rezygnacji z gniazda słuchawek,
- jest to jednoczesna regulacja zarówno na głośniku jak i na słuchawkach,
- nie ma potrzeby zdejmowania klapki baterii,
- dostęp do pokrętła nie wymaga użycia drugiej ręki.

Wady:
- osoby leworęczne zmuszone są do użycia drugiej ręki :))

Obrazek

Obrazek

Re: regulacja głośności w ace 150/250

: sob kwie 03, 2010 10:10 am
autor: Zapytanie_email
Witam.

Przeglądając forum znalazłem temat
(http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... php?t=1645).
Moje pytanie, to jakiego Pan użył potencjometru do regulacji głośności.
Jak by Panu nie sprawiło trudności to poproszę o zdjęcie podłączenia
potencjometru.

Re: regulacja głośności w ace 150/250

: sob kwie 03, 2010 10:13 am
autor: ProScan
Witam,

Potencjometr jest wprowadzony w układ elektroniczny.
Nie wiem czy pisać jak to zrobiłem, bo podejrzewam że skończyłoby się to masowymi uszkodzeniami ACE - ale jeszcze pomyślę. Poza tym na pewno na allegro zaraz zaroiłoby się od ofert przeróbek. Dla każdego elektronika nie jest to jakikolwiek problem, by samemu sobie wykombinować.

W stosunku do regulacji Krissaa ma to ta zaletę, że pokrętło jest schowane po klapką i nie jest narażone na urazy, pyły etc. A ustalanie głośności wykonuje się w sumie bardzo rzadko. "Miejsce Krissa" zarezerwowałem na potencjometr balansu gruntu, ale z potencjometrem innego typu. Tyle że nie wiem czy to ma w ogóle sens, bo dobry, pasujący potencjometr, to wydatek kilkudziesięciu zł.

:pa

proscan

Re: regulacja głośności w ace 150/250

: sob kwie 03, 2010 1:56 pm
autor: gawron
jakiś czas temu kupiłem ace 250 i tak sobie leży bezczynnie, może chciałbyś w ramach eksperymentu zamontować mu balans gruntu, oczywiście pokryję wszystkie koszta z tym związane :D . wesołego alleluja !!!