Strona 1 z 1

Minelab Explorer - manualne strojenie gruntu

: pn sie 30, 2010 5:41 pm
autor: derick
Pozdrawiam
na Geotech pojawil sie temat,ze ktos w Bulgarii robi reczne strojenie do gruntu dla Exa.Pisze ze w Exp. jest ustawienie gruntu fixowane a nie automatyczne.Na obudowe dodaje sie potencjometr i po strojeniu zasiegi w normalnym gruntcie sa lepsze.
Nie rozkreczalem swojego Exa,ale myszle ze powinien byc jakis trimer wewnętrzny na nastawienie gruntu.
Czy jest prawddziwe albo to bajka Piotr?

Re: Minelab Explorer - manualne strojenie gruntu

: pn sie 30, 2010 6:05 pm
autor: ProScan
Witam,

W Explorerze Ground Balance jest realizowany poprzez odejmowanie sygnałów z różnych częstotliwości, więc manualne strojenie nie jest możliwe. Pewnie coś innego można regulować (np. wzmocnienie jakiegoś stopnia wzmacniacza?)

:pa

proscan