Strona 1 z 1

Minelab sov.GT - kabel,cewka 8''

: śr wrz 29, 2010 8:44 am
autor: maślana
mam pytanko chcę zakupić cewkę 8 cali czy ma ona równie długi kabel jak 10" ? czy jak zlecę skrócenie kabla w 10" sondzie nic się nie stanie z wykrywaczem?opór kabla się zmieni czy będzie miało to wpływ na zasięgi lub stabilność?
chciałbym się jeszcze pochwalić prymitywną,ale skuteczną ochroną GT montowanego pod łokciem,kilka osób ostatnio w Walimiu przyglądało się wynalazkowi :

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... df019ee5d3

pozdrawiam
www.hunter.polkowice.pl


Obrazek

Re: Minelab sov.GT - kabel,cewka 8''

: śr wrz 29, 2010 3:50 pm
autor: ProScan
czy jak zlecę skrócenie kabla w 10" sondzie nic się nie stanie z wykrywaczem?


Mam nadzieję, że to zlecenie nie będzie adresowane do mnie, bo Minelaba nie dotykam (poza dotychczasowymi klientami). Ale tego typu przeróbkę może zrobić każdy kto potrafi lutować. Skrócenie kabla nie spowoduje niczego niepożądanego.

chciałbym się jeszcze pochwalić prymitywną,ale skuteczną ochroną GT montowanego pod łokciem,kilka osób ostatnio w Walimiu przyglądało się wynalazkowi :


Między innymi i ja. Robiłem coś podobnego kumplowi, ale do innego wykrywacza.

Re: Minelab sov.GT - kabel,cewka 8''

: śr wrz 29, 2010 4:56 pm
autor: maślana
tak pamiętam pana,chwilę o tym rozmawialiśmy,a po cichu liczyłem że uda mi się go wysłać właśnie do Pana firmy.Czyli nie potrzebne jest późniejsze dostrajanie wykrywki skoro się zmieniły parametry kabla? bo z kablem sobie poradzę bez problemu,ale myślałem że trzeba zestroić całość.
A czy mógłby ktoś podpowiedzieć coś o cewce tornado 8" w kwietniowym odkrywcy coś tam jest,ale mało.jak się spisuje w polu?wiem do czego jest stworzona i do czego skonstruowany sov.gt,jest dla mnie :D ;) czy ma ktoś konkretne spostrzeżenia,bo niechciałbym żałować wydanych 500zł.nie widząc różnicy w stosunku do 10"

Re: Minelab sov.GT - kabel,cewka 8''

: śr wrz 29, 2010 5:03 pm
autor: ProScan
Nie trzeba nic stroić - kabel może skrócić dowolny elektronik z wszystkimi klepkami w głowie.

O sondzie proszę w innym wątku.

:pa

proscan