Strona 1 z 1
Koniec ery XLT
: pn gru 20, 2010 8:46 am
autor: Kumulus
Właśnie zauważyłem że w najnowszym katalogu Whitesa brakuje wykrywacza XLT
Czyżby to zwiastowało już koniec produkcji XLT ???
Jest/był to chyba jeden z najdłużej produkowanych wykrywaczy ???,
Co o tym myslicie ???
Kumulus
Re: Koniec ery XLT
: pn gru 20, 2010 9:27 am
autor: ProScan
Cholerka miałem przez chwilę ten katalog w ręku, ale nie zwróciłem uwagi
Skoro nie ma w katalogu, to znaczy że już za niedługo go nie będzie
Kiedyś musiało to nastąpić.
Ja osobiście bardzo żałuję, że White's nie zdecydował się na przyspieszenie procesora (i co za tym idzie wyświetlacza). Była to bardzo prosta rzecz do zrobienia i dałoby temu modelowi jeszcze kilka lat życia na rynku...
proscan
Re: Koniec ery XLT
: pn gru 20, 2010 12:11 pm
autor: SiD
Jeśli tak, to kończy się pewna era w świecie wykrywaczy.
Rzeczywiście szkoda, że XLT nie przeszedł żadnego liftingu. Młodszy od niego MXT przeszedł.
Najwyraźniej chcą go zastąpić V3i. Pytanie, czy V3i to wersja już dopracowana i ostateczna, czy ciągle beta.
Natomiast XLT pewnie długo będzie krążył na rynku wtórnym, jak modele 5900 i 6000. Pomimo swoich wad, to wciąż wykrywacz jedyny w swoim rodzaju.
Re: Koniec ery XLT
: pn gru 20, 2010 7:36 pm
autor: Kumulus
Powiem tak ! Ten wolny procesor i wyświetlacz to jedyna rzecz która mnie w XLT irytowała i powód dla którego się go pozbyłem
Przepraszam że zbaczam z tematu ale spytam nieśmiale : czy może "ktoś"

podjął by się reanimacji sprzętu i spróbował przeszczepić mu inny procek ???
Dało by radę

??? Myślę że wiele osób by było zainteresowanych ! Tylko następne pytanie czy byłoby to legalne , taka ingerencja ???
Kumulus

Re: Koniec ery XLT
: pn gru 20, 2010 8:14 pm
autor: ProScan
Nie wiem co do legalności (na własne potrzeby prawie na pewno legalne).
Niestety by to miało szansę zadziałać należałoby zaingerować w program w mikro-kontrolerach, a to raczej w przypadku tych, które są użyte byłoby bardzo trudne. Prędzej można by napisać nowy kod na innym procesorze emulującym te staruszki z XLT, niż zhackować to co jest.
Są chętni?
Ja nie.
proscan
Re: Koniec ery XLT
: pn gru 20, 2010 8:53 pm
autor: Kumulus
Ponoć wszystko jest kwestią pieniędzy
Jednak na tyle na ile Cię znam Piotrze w Twoim wypadku ta zasada nie zadziała
Więc nie ma co marzyć o XLT a'la Proscan .... i wszystko jasne
Kumulus