Strona 1 z 1

Koniec ery XLT

: pn gru 20, 2010 8:46 am
autor: Kumulus
Właśnie zauważyłem że w najnowszym katalogu Whitesa brakuje wykrywacza XLT :?
Czyżby to zwiastowało już koniec produkcji XLT ???
Jest/był to chyba jeden z najdłużej produkowanych wykrywaczy ???,
Co o tym myslicie ???

:pa

Kumulus

Re: Koniec ery XLT

: pn gru 20, 2010 9:27 am
autor: ProScan
Cholerka miałem przez chwilę ten katalog w ręku, ale nie zwróciłem uwagi :?

Skoro nie ma w katalogu, to znaczy że już za niedługo go nie będzie :(

Kiedyś musiało to nastąpić.

Ja osobiście bardzo żałuję, że White's nie zdecydował się na przyspieszenie procesora (i co za tym idzie wyświetlacza). Była to bardzo prosta rzecz do zrobienia i dałoby temu modelowi jeszcze kilka lat życia na rynku...

:pa

proscan

Re: Koniec ery XLT

: pn gru 20, 2010 12:11 pm
autor: SiD
Jeśli tak, to kończy się pewna era w świecie wykrywaczy.
Rzeczywiście szkoda, że XLT nie przeszedł żadnego liftingu. Młodszy od niego MXT przeszedł.

Najwyraźniej chcą go zastąpić V3i. Pytanie, czy V3i to wersja już dopracowana i ostateczna, czy ciągle beta.

Natomiast XLT pewnie długo będzie krążył na rynku wtórnym, jak modele 5900 i 6000. Pomimo swoich wad, to wciąż wykrywacz jedyny w swoim rodzaju.

Re: Koniec ery XLT

: pn gru 20, 2010 7:36 pm
autor: Kumulus
Powiem tak ! Ten wolny procesor i wyświetlacz to jedyna rzecz która mnie w XLT irytowała i powód dla którego się go pozbyłem :?

Przepraszam że zbaczam z tematu ale spytam nieśmiale : czy może "ktoś" ;) podjął by się reanimacji sprzętu i spróbował przeszczepić mu inny procek ???
Dało by radę #-o ??? Myślę że wiele osób by było zainteresowanych ! Tylko następne pytanie czy byłoby to legalne , taka ingerencja ???

:pa

Kumulus ;)

Re: Koniec ery XLT

: pn gru 20, 2010 8:14 pm
autor: ProScan
Nie wiem co do legalności (na własne potrzeby prawie na pewno legalne).

Niestety by to miało szansę zadziałać należałoby zaingerować w program w mikro-kontrolerach, a to raczej w przypadku tych, które są użyte byłoby bardzo trudne. Prędzej można by napisać nowy kod na innym procesorze emulującym te staruszki z XLT, niż zhackować to co jest.

Są chętni?

Ja nie.


:pa

proscan

Re: Koniec ery XLT

: pn gru 20, 2010 8:53 pm
autor: Kumulus
Ponoć wszystko jest kwestią pieniędzy 8)
Jednak na tyle na ile Cię znam Piotrze w Twoim wypadku ta zasada nie zadziała :idea:

Więc nie ma co marzyć o XLT a'la Proscan .... i wszystko jasne :D

:pa

Kumulus