Strona 1 z 1

Metalowa obudowa

: czw mar 01, 2012 2:55 pm
autor: dremar
We wszystkich wykrywaczach stosuje się obudowę ekektroniki z tworzywa sztucznego. Zapewne na łatwosć produkci .obróbkę i koszta. Zastanawiam się czy można do wykrywacza zastosować metalową obudowę np z aluminium ,miedzi ,blachy stalowej. Czy to w jakimś stopniu nie zakłóci dzialania urządzenia. :smt017

Re: Metalowa obudowa

: czw mar 01, 2012 3:11 pm
autor: igor378
nie we wszystkich- niektóre sprzęty mają metalowe obudowy elektroniki,np. wykrywacze White's.
oprócz większej odporności mechanicznej,wydaje mi się że można w ten sposób dodatkowo ekranować elektronikę.

Re: Metalowa obudowa

: czw mar 01, 2012 3:31 pm
autor: dremar
Zadałem to pytanie bo mam możliwosc kupić PI ale plastykowa obudowa jest fatalna i jeśli już mam go "modernizować" to chciałbym przenieść wnętrznosci do porządnej aluminiowej obudowy. Co do ekranu to racja ale jak zachowa się taka puszka w odległosci około 1.20 m od cewki?

Re: Metalowa obudowa

: czw mar 01, 2012 6:11 pm
autor: ProScan
To zależy jaki zasięg ma ten PI i jak będzie zamocowana ta puszka względem sondy.

Proszę pamiętać przy okazji, że PI wymagają zasilania (tak!), co oznacza, że w nawet plastikowej puszce coś sporego, metalowego jest.

Mnie śmieszą np. zdjęcia gdzie widać operatora w środku ramy - tak się nie da szukać, bo kołysząca się sonda wykrywa akumulator żelowy.

O na przykład takie:

Obrazek

:pa

proscan

Re: Metalowa obudowa

: czw mar 01, 2012 6:42 pm
autor: dremar
Bardzo dziękuję za konkretne wyjasnienie wątpliwości