Strona 1 z 1
Adapter R6 -> R14
: czw sty 11, 2007 11:39 pm
autor: ProScan
Witam,
W wielu wykrywaczach (np. starszych Whitesach, Garrettach serii CX) stosowane są ogniwa typu R14.
Myślę że nie byłoby głupim pomysłem zastąpić je paluszkami R6, gdyż są one:
- lżejsze (oryginalny zasobnik z Aku 4,8 waży ok 370g, a z paluszkami 185g);
- łatwiejsze do nabycia i tańsze;
- dostępne w szerokiej gamie (jakościowej, cenowej i pojemnościowej);
- mają dużą pojemność (2500 mAh to nie rzadkość);
- dobre ładowarki są tanie i łatwo dostępne.
To chyba wystarczy żeby wziąć pod uwagę zakup takiego adaptera:
http://www.allegromat.pl/aukcja48269
albo w zestawie z aku takiego (widziałem tańsze zestawy):
http://www.allegro.pl/item156158001_hit ... y_r14.html
Warto rozważyć.
proscan
Re: Adapter R6 -> R14
: pt sty 12, 2007 12:15 am
autor: k.nowak
witam
w zeszłym roku na jednej z wypraw whites 6000 di pro sl został prawie prawie pokonany przez brak zasilania
jak to się mówi potrzeba jest matką wynalazków więc w warunkach polowych sam zrobił adaptery
pzdr
Re: Adapter R6 -> R14
: pt sty 12, 2007 12:16 am
autor: ProScan
Re: Adapter R6 -> R14
: pt sty 12, 2007 8:08 pm
autor: trbn
Witam
Odnośnie adapterów to bardzo dobra rzecz. Sam korzystałem z nich w swoim CXII. Jest tylko jeden problem tz Akumulatory AA maja mniejszy a raczej niższy plus niż baterie AA lub baterie R14 . Gdy pierwszy raz użyłem adapterów w CX ludzie mieszkający obok usłyszeli wiele k.......... h........ i inne podobne przerywniki kiedy próbowałem go odpalić na akumulatorkach z adapterami

. Okazało sie że probem jest banalny. Nie było styku. Wystarczyło troszkę spiłować w zasobniku plastikowy element który ma za zadanie trzymanie baterii w miejscu i było po sprawie

Co do kosztów są one minimalne a takie rozwiązanie ma bardzo wiele zalet. Ja kupiłem takie i byłem z nich zadowolony.
http://www.hurt.com.pl/index.php?o=shpp&i=1729
Piotr jeśli uznasz ten link za kryptoreklame to....... wiesz co robić
Pozdrawiam Trbn
Re: Adapter R6 -> R14
: pt sty 12, 2007 10:39 pm
autor: ProScan
O tych adapterach to dowiedziałem się po raz pierwszy od Ciebie, Michał.
Dzięki za fajnego linka. "Nie koliduje on w żaden sposób z interesami moimi, ani osób z którymi współpracuję".
Ten adapter z allegro, chyba nie ma tego problemu o którym piszesz, bo ogniwo z niego mocno wystaje. Ale oczywiście należy mieć baczenie.
proscan
Re: Adapter R6 -> R14
: pt sty 12, 2007 11:44 pm
autor: trbn
Witam
Piotr nie chodzi w tym przypadku o długość adaptera ale o róznice wynikające z budowy baterii AA i R14. Jeśli masz je przed sobą porównaj biegun + w akumulatorach i R14 Jest on tak malutki w akumulatorach, że zwyczajnie nie sięgał w zasobniku do blaszki przez plastik mający za zadanie utrzymywanie baterii R14 w miejscu( przy + )

Być może takie problemy będą również w innych wykrywkach( to zależy od budowy zasobnika). I to by było tyle
Pozdrawiam Trbn
Re: Adapter R6 -> R14
: pt sty 12, 2007 11:48 pm
autor: ProScan
Aha. Rozumiem.
proscan
Re: Adapter R6 -> R14
: pt mar 23, 2007 12:19 pm
autor: ProScan
Nabyłem drogą kupna kilka adapterów by zobaczyć na własnej skórze co i jak.
Tak wyglądają te adaptery:
A tak wyglądają w zasobniku do 5900/6000, TM 808 i innych:
Proszę zwrócić uwagę, że sprężynki należy wygiąć tak jak na zdjęciu (proszę porównać - jedną wygiąłem, a drugą jeszcze nie) ze względu na różnice średnic R6-R14.
proscan
Re: Adapter R6 -> R14
: pn mar 26, 2007 12:38 pm
autor: trbn
Witam
Właśnie wróciłem z Praktikera. Mają adaptery do R20(D) po 4 z groszami za 2 sztuki. Może komuś się przyda taka informacja

Tylko nie wiem czy będą we wszystkich oddziałach w polsce ( w Katowicach są

)
Pozdrawiam Trbn
Re: Adapter R6 -> R14
: pn mar 26, 2007 12:47 pm
autor: ProScan
a do R14 nie mają ?
pzdr.
proscan
Re: Adapter R6 -> R14
: pn mar 26, 2007 6:48 pm
autor: trbn
Witam
Niestety nie mają, no chyba że gdzieś pochowali

Ale może warto by było się spytać.
Pozdrawiam Trbn