Jest komplet dokumentacji urządzenia ,autor nie opisuje sondy.
Natomiast oprogramowanie dostarcza za opłatą.
Budowę swojej konstrukcji opisał moderator na stronie md4all.
Interesuje mnie z powodów "dydaktycznych" nie mam
dostępu do schematów bardziej zaawansowanych urządzeń
tego typu ...
Znaleziono 15 wyników
- wt lut 16, 2010 10:10 am
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: Detektor metali "SPEKTR"
- Odpowiedzi: 3
- Odsłony: 5827
- sob lut 13, 2010 8:20 pm
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: Detektor metali "SPEKTR"
- Odpowiedzi: 3
- Odsłony: 5827
Detektor metali "SPEKTR"
Witam
http://kusav.chat.ru/spektr.html
interesuje mnie ta konstrukcja
co o niej sądzicie?
Oczywiście nie mam ochoty na zakup wsadu procka tylko do celów testu.
Pozdrowienia
http://kusav.chat.ru/spektr.html
interesuje mnie ta konstrukcja
co o niej sądzicie?
Oczywiście nie mam ochoty na zakup wsadu procka tylko do celów testu.
Pozdrowienia
- ndz maja 17, 2009 7:49 pm
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: Projekt prostego wykrywacza od podstaw
- Odpowiedzi: 55
- Odsłony: 131094
Re: Projekt prostego wykrywacza od podstaw
Witam
Jeśli projekt ruszy? ł?
mogę zrobić oprogramowanie jakieś procki itp.
Na teraz widzę b.wolny start
))
może to cisza przed burzą
Pozdrowienia
Jeśli projekt ruszy? ł?
mogę zrobić oprogramowanie jakieś procki itp.
Na teraz widzę b.wolny start
może to cisza przed burzą
Pozdrowienia
- ndz lut 01, 2009 5:37 pm
- Forum: Teoria dla opornych
- Temat: składowa magnetyczna
- Odpowiedzi: 3
- Odsłony: 5599
Re: składowa magnetyczna
Jak widać nie zawsze udaje mi się jasno zadać pytanie
magnes nie ma nic wspólnego , ostatnio na internecie opisują
anteny magnetyczne jako takie ,które posiadają magnes do przyklejania
na karoserii wozu
mnie chodzi natomiast o zasadę funkcjonowania.
Uznałem że zamiast zapiąć takie ...
magnes nie ma nic wspólnego , ostatnio na internecie opisują
anteny magnetyczne jako takie ,które posiadają magnes do przyklejania
na karoserii wozu
mnie chodzi natomiast o zasadę funkcjonowania.
Uznałem że zamiast zapiąć takie ...
- sob sty 31, 2009 9:26 pm
- Forum: Teoria dla opornych
- Temat: składowa magnetyczna
- Odpowiedzi: 3
- Odsłony: 5599
składowa magnetyczna
Witam
Pytanie trochę lamerskie
czy zetkneliście się z wykrywaczami pracującymi w oparciu
o składową magnetyczną pola?
naturalnie można przyjąć że wszystkie konstrukcje ją wykorzystują
w swoim czasie budowalem anteny magnetyczne( bez magnesu w podstawie)
beton oraz zbrojenia nie sprawiały ...
Pytanie trochę lamerskie
czy zetkneliście się z wykrywaczami pracującymi w oparciu
o składową magnetyczną pola?
naturalnie można przyjąć że wszystkie konstrukcje ją wykorzystują
w swoim czasie budowalem anteny magnetyczne( bez magnesu w podstawie)
beton oraz zbrojenia nie sprawiały ...
- sob sty 10, 2009 10:04 pm
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: Projekt prostego wykrywacza od podstaw
- Odpowiedzi: 55
- Odsłony: 131094
Re: Projekt prostego wykrywacza od podstaw
Figury jak dla mnie wyłącznie na lodzie
jest Pan osobą która od wielu lat wyznacza pewien poziom
w tej dziedzinie w naszym kraju
dlatego taż oczekiwalem pewnego zaangażowania
w rozwój bazy mlodych i gniewnych
dobrze że to doszło do skutku
szkoda że już nie jestem młody

jest Pan osobą która od wielu lat wyznacza pewien poziom
w tej dziedzinie w naszym kraju
dlatego taż oczekiwalem pewnego zaangażowania
w rozwój bazy mlodych i gniewnych
dobrze że to doszło do skutku
szkoda że już nie jestem młody
- sob sty 10, 2009 8:50 pm
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: Projekt prostego wykrywacza od podstaw
- Odpowiedzi: 55
- Odsłony: 131094
Re: Projekt prostego wykrywacza od podstaw
I na to czekałem od wielu lat odkąd pierwszy raz
przeczytałem Pana stronę
Dlaczego w zawilości techniki wykrywaczy musiał mnie wprowadzić Aleksander?
Pozdrawiam ale wiele razy chcialem zadać to pytanie
Sam wykształciłem całe pokolenie ludzi pracujących w moim kierunku
nie zwracając uwagi na ...
przeczytałem Pana stronę
Dlaczego w zawilości techniki wykrywaczy musiał mnie wprowadzić Aleksander?
Pozdrawiam ale wiele razy chcialem zadać to pytanie
Sam wykształciłem całe pokolenie ludzi pracujących w moim kierunku
nie zwracając uwagi na ...
- sob sty 03, 2009 12:43 pm
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
- Odpowiedzi: 34
- Odsłony: 39847
Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
W temacie
uważam że konstrukcja w tej formie jaką chcesz wykonać
to prosta droga do zdobycia Nagrody Darwina za 2009r.
słuchawki mogą stracić szczelność lub zostanie naderwany kabel
masz masę w okolicy głowy.
teraz wystarczy nieszczelna sonda lub obudowa.
podciśnienie może powstać choćby z ...
uważam że konstrukcja w tej formie jaką chcesz wykonać
to prosta droga do zdobycia Nagrody Darwina za 2009r.
słuchawki mogą stracić szczelność lub zostanie naderwany kabel
masz masę w okolicy głowy.
teraz wystarczy nieszczelna sonda lub obudowa.
podciśnienie może powstać choćby z ...
- śr gru 31, 2008 4:15 pm
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
- Odpowiedzi: 34
- Odsłony: 39847
Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
Co do experymentów
proponuję elektrolizę na własnym języku -smacznego.
Podobnie w wodzie niewielki potencjał może wpłynąć na pracę
obwodowego systemu nerwowego,np powodować skurcze mięśni
lub zaburzenia akcji serca.
Ile wolt mamy w przepięciu na cewce ?
Jaka będzie szczelność wykrywki i ...
proponuję elektrolizę na własnym języku -smacznego.
Podobnie w wodzie niewielki potencjał może wpłynąć na pracę
obwodowego systemu nerwowego,np powodować skurcze mięśni
lub zaburzenia akcji serca.
Ile wolt mamy w przepięciu na cewce ?
Jaka będzie szczelność wykrywki i ...
- wt gru 30, 2008 11:17 pm
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
- Odpowiedzi: 34
- Odsłony: 39847
Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
Teraz na poważnie
wszelkie operacje z napięciem w wodzie grożą śmiercią
i przestrzegam przed wszelkimi experymentami !!!
Wielokrotnie doświadczyłem porażenia raz na pograniczu
życia więc proszę młodszych czytelników uważajcie to nie żarty.!!!
wszelkie operacje z napięciem w wodzie grożą śmiercią
i przestrzegam przed wszelkimi experymentami !!!
Wielokrotnie doświadczyłem porażenia raz na pograniczu
życia więc proszę młodszych czytelników uważajcie to nie żarty.!!!
- wt gru 30, 2008 10:53 pm
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
- Odpowiedzi: 34
- Odsłony: 39847
Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
Wybacz mój dobry nastrój
Ten temat wyśmienicie mnie bawi
Nie o ile zasilanie pociągniemy zarzutką z najbliższego słupa.
Ten temat wyśmienicie mnie bawi
Nie o ile zasilanie pociągniemy zarzutką z najbliższego słupa.
- wt gru 30, 2008 9:27 pm
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
- Odpowiedzi: 34
- Odsłony: 39847
Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
Istnieje proste zjawisko które da się wykorzystać w wodzie
zamiast tych dodatkowych gadżetów.
Myślę o potencjale elektrycznym aplikowanym w formie impulsów
tzw. kopnięć.dwie proste elektrody , jakiś generator i sami możemy
stać się częścią obwodu detekcji.niezależnie czy uszy nad czy pod wodą ...
zamiast tych dodatkowych gadżetów.
Myślę o potencjale elektrycznym aplikowanym w formie impulsów
tzw. kopnięć.dwie proste elektrody , jakiś generator i sami możemy
stać się częścią obwodu detekcji.niezależnie czy uszy nad czy pod wodą ...
- czw gru 18, 2008 9:22 pm
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
- Odpowiedzi: 34
- Odsłony: 39847
Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
Myślę że lepiej poszukać znaczenia ROV na Google
co do słuchawek pod wodą nie chcę mieć nic dookoła szyi
woda dobrze przenosi niskie częstotliwości
więc lepiej przymocować głośnik wewnątrz do obudowy.
co do słuchawek pod wodą nie chcę mieć nic dookoła szyi
woda dobrze przenosi niskie częstotliwości
więc lepiej przymocować głośnik wewnątrz do obudowy.
- czw lis 13, 2008 9:53 pm
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
- Odpowiedzi: 34
- Odsłony: 39847
Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
jeszcze taka drobnostka sprzęg magnetyczny
2 lub 4 neodymki wklejone do osi potencjometru oraz osi pokrętła
100% szczelności
i to by było na tyle:)
2 lub 4 neodymki wklejone do osi potencjometru oraz osi pokrętła
100% szczelności
i to by było na tyle:)
- czw lis 13, 2008 9:10 pm
- Forum: Konstrukcje samodzielne
- Temat: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
- Odpowiedzi: 34
- Odsłony: 39847
Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
Witam
Nie ma różnicy ciśnień nie ma problemu.
Proponuję uszczelnić obudowę a wnętrze zalać olejem.
Takie rozwiazanie widzialem gdzieś w konstrukcji jednego z ROV.
Naturalnie jest problem z ekologią ale nie potrafię określić
parametrów izolacyjnych dla zwykłego oleju jadalnego.
Trochę ...
Nie ma różnicy ciśnień nie ma problemu.
Proponuję uszczelnić obudowę a wnętrze zalać olejem.
Takie rozwiazanie widzialem gdzieś w konstrukcji jednego z ROV.
Naturalnie jest problem z ekologią ale nie potrafię określić
parametrów izolacyjnych dla zwykłego oleju jadalnego.
Trochę ...