Znaleziono 15 wyników

autor: ATT
wt lut 16, 2010 10:10 am
Forum: Konstrukcje samodzielne
Temat: Detektor metali "SPEKTR"
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 5827

Re: Detektor metali "SPEKTR"

Jest komplet dokumentacji urządzenia ,autor nie opisuje sondy.
Natomiast oprogramowanie dostarcza za opłatą.
Budowę swojej konstrukcji opisał moderator na stronie md4all.

Interesuje mnie z powodów "dydaktycznych" nie mam
dostępu do schematów bardziej zaawansowanych urządzeń
tego typu ...
autor: ATT
sob lut 13, 2010 8:20 pm
Forum: Konstrukcje samodzielne
Temat: Detektor metali "SPEKTR"
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 5827

Detektor metali "SPEKTR"

Witam
http://kusav.chat.ru/spektr.html
interesuje mnie ta konstrukcja
co o niej sądzicie?

Oczywiście nie mam ochoty na zakup wsadu procka tylko do celów testu.:)
Pozdrowienia
autor: ATT
ndz maja 17, 2009 7:49 pm
Forum: Konstrukcje samodzielne
Temat: Projekt prostego wykrywacza od podstaw
Odpowiedzi: 55
Odsłony: 131094

Re: Projekt prostego wykrywacza od podstaw

Witam
Jeśli projekt ruszy? ł?
mogę zrobić oprogramowanie jakieś procki itp.
Na teraz widzę b.wolny start :)))
może to cisza przed burzą :)
Pozdrowienia
autor: ATT
ndz lut 01, 2009 5:37 pm
Forum: Teoria dla opornych
Temat: składowa magnetyczna
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 5599

Re: składowa magnetyczna

Jak widać nie zawsze udaje mi się jasno zadać pytanie

magnes nie ma nic wspólnego , ostatnio na internecie opisują
anteny magnetyczne jako takie ,które posiadają magnes do przyklejania
na karoserii wozu
mnie chodzi natomiast o zasadę funkcjonowania.

Uznałem że zamiast zapiąć takie ...
autor: ATT
sob sty 31, 2009 9:26 pm
Forum: Teoria dla opornych
Temat: składowa magnetyczna
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 5599

składowa magnetyczna

Witam
Pytanie trochę lamerskie
czy zetkneliście się z wykrywaczami pracującymi w oparciu
o składową magnetyczną pola?
naturalnie można przyjąć że wszystkie konstrukcje ją wykorzystują
w swoim czasie budowalem anteny magnetyczne( bez magnesu w podstawie)

beton oraz zbrojenia nie sprawiały ...
autor: ATT
sob sty 10, 2009 10:04 pm
Forum: Konstrukcje samodzielne
Temat: Projekt prostego wykrywacza od podstaw
Odpowiedzi: 55
Odsłony: 131094

Re: Projekt prostego wykrywacza od podstaw

Figury jak dla mnie wyłącznie na lodzie :)
jest Pan osobą która od wielu lat wyznacza pewien poziom
w tej dziedzinie w naszym kraju
dlatego taż oczekiwalem pewnego zaangażowania
w rozwój bazy mlodych i gniewnych :)
dobrze że to doszło do skutku
szkoda że już nie jestem młody :D :D :D
autor: ATT
sob sty 10, 2009 8:50 pm
Forum: Konstrukcje samodzielne
Temat: Projekt prostego wykrywacza od podstaw
Odpowiedzi: 55
Odsłony: 131094

Re: Projekt prostego wykrywacza od podstaw

I na to czekałem od wielu lat odkąd pierwszy raz
przeczytałem Pana stronę
Dlaczego w zawilości techniki wykrywaczy musiał mnie wprowadzić Aleksander?
Pozdrawiam ale wiele razy chcialem zadać to pytanie
Sam wykształciłem całe pokolenie ludzi pracujących w moim kierunku
nie zwracając uwagi na ...
autor: ATT
sob sty 03, 2009 12:43 pm
Forum: Konstrukcje samodzielne
Temat: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 39847

Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.

W temacie
uważam że konstrukcja w tej formie jaką chcesz wykonać
to prosta droga do zdobycia Nagrody Darwina za 2009r.

słuchawki mogą stracić szczelność lub zostanie naderwany kabel
masz masę w okolicy głowy.
teraz wystarczy nieszczelna sonda lub obudowa.

podciśnienie może powstać choćby z ...
autor: ATT
śr gru 31, 2008 4:15 pm
Forum: Konstrukcje samodzielne
Temat: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 39847

Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.

Co do experymentów
proponuję elektrolizę na własnym języku -smacznego.
Podobnie w wodzie niewielki potencjał może wpłynąć na pracę
obwodowego systemu nerwowego,np powodować skurcze mięśni
lub zaburzenia akcji serca.
Ile wolt mamy w przepięciu na cewce ?
Jaka będzie szczelność wykrywki i ...
autor: ATT
wt gru 30, 2008 11:17 pm
Forum: Konstrukcje samodzielne
Temat: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 39847

Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.

Teraz na poważnie
wszelkie operacje z napięciem w wodzie grożą śmiercią
i przestrzegam przed wszelkimi experymentami !!!

Wielokrotnie doświadczyłem porażenia raz na pograniczu
życia więc proszę młodszych czytelników uważajcie to nie żarty.!!!
autor: ATT
wt gru 30, 2008 10:53 pm
Forum: Konstrukcje samodzielne
Temat: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 39847

Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.

Wybacz mój dobry nastrój :D
Ten temat wyśmienicie mnie bawi :D

Nie o ile zasilanie pociągniemy zarzutką z najbliższego słupa. :D
autor: ATT
wt gru 30, 2008 9:27 pm
Forum: Konstrukcje samodzielne
Temat: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 39847

Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.

Istnieje proste zjawisko które da się wykorzystać w wodzie
zamiast tych dodatkowych gadżetów.
Myślę o potencjale elektrycznym aplikowanym w formie impulsów
tzw. kopnięć.dwie proste elektrody , jakiś generator i sami możemy
stać się częścią obwodu detekcji.niezależnie czy uszy nad czy pod wodą ...
autor: ATT
czw gru 18, 2008 9:22 pm
Forum: Konstrukcje samodzielne
Temat: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 39847

Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.

Myślę że lepiej poszukać znaczenia ROV na Google
co do słuchawek pod wodą nie chcę mieć nic dookoła szyi :)
woda dobrze przenosi niskie częstotliwości
więc lepiej przymocować głośnik wewnątrz do obudowy.
autor: ATT
czw lis 13, 2008 9:53 pm
Forum: Konstrukcje samodzielne
Temat: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 39847

Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.

jeszcze taka drobnostka sprzęg magnetyczny
2 lub 4 neodymki wklejone do osi potencjometru oraz osi pokrętła
100% szczelności
i to by było na tyle:)
autor: ATT
czw lis 13, 2008 9:10 pm
Forum: Konstrukcje samodzielne
Temat: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 39847

Re: Prosty i tani schemat pi & podwodne potencjometry.

Witam
Nie ma różnicy ciśnień nie ma problemu.
Proponuję uszczelnić obudowę a wnętrze zalać olejem.
Takie rozwiazanie widzialem gdzieś w konstrukcji jednego z ROV.
Naturalnie jest problem z ekologią ale nie potrafię określić
parametrów izolacyjnych dla zwykłego oleju jadalnego.
Trochę ...